Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Gt avalanche 3.0 + RST F1RST AIR

alvivo avalanche gt3.0 suntour

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
548 odpowiedzi w tym temacie

#1 m0rdeczka

m0rdeczka

Emerytowany

• Members
  • 1431 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 10:45

W tym tygodniu zostałem posiadaczem GT Avalanche 3.0 nie jest to batmobike ale dla mnie spora zmiana po tourney-u i ''fullu'' na granicy makro.

Rama : 6061 Hydro Alu size L
Widelec : RST F1rst Air
Mostek : GT ALL TERRA
Kierownica : Easton EA30 580 mm
Rogi : Ritchey Pro
Siodło : WTB

Koła :

Przód :

Obręcz : MACH1 Nitro > Remerx Magic
Piasta : HB-M600 > Rival 922DF
Szprychy : cnSpoke czarne > Pillar PSR tb2016

Nyple : Pillar - niebieskie
Opona : KENDA > Rapid Rob >  Continental Race King 2.2

Tył :

Obręcz : MACH1 Nitro
Piasta : FH-M600
Szprychy : cnSpoke czarne
Opona : Continental Race King 2.2

Hamulce :

Przód : Formula Oro K-24

Tarcza : Hygia DF-02 - 160 mm

Tył : TEKTRO v-brake

Manetki : Shimano Alivio SL-M430
Przerzutka przednia : ACERA
Przerzutka tylna : DEORE RD-M591
Kaseta : Shimano CS-HG50 11-32
Łańcuch : SRAM PC-951
Korba : Shimano Alivio FC-M430
Pancerze : Białe Unex
Licznik : Crivit Sports
Pedały - PD-M520

Waga : 13.7 Kg > 12.9 Kg

img3322q.jpg

dngjfk.jpg

post-14987-14068280600801.jpg

Ok to cała sprawa rozchodzi się tak - chciałbym poznać wasze opinie na temat mojego sprzętu i oczywiście porady co powinienem w najbliższym czasie zmienić. Wiem że byście wszystko zmienili ale budżet, budżet. Czekam na opinie. Pozdrawiam.

Użytkownik m0rdeczka edytował ten post 19 sierpień 2016 - 10:35
edycja

#2 Maciejfloyd

Maciejfloyd

Wtajemniczony

• Members
  • 1048 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 10:57

Po pierwsze popraw prowadzenie pancerza przy tylnym hamulcu - nie może być tak wygięty jak teraz. Po drugie zdejmij stopkę - dodatkowy ciężar. Po trzecie popraw mocowanie zacisku przedniego koła - mając go tak jak teraz możesz zawadzić o jakąś gałąź czy coś innego i go urwać, nie mówiąc o tym, że pewnie się przewrócisz. Co do kasku leć do Lidla i jak jeszcze będą to kup lidlowy kask za 50 zł. Nic lepszego za te kasę nie znajdziesz. Rower bardzo ładny! Przede wszystkim świetna rama do przyszłej rozbudowy. Osprzęt i amor - szału nie ma, ale spokojnie na początek Ci wystarczy. Jeździj dopóki go nie zużyjesz i tyle. Jak chcesz koniecznie coś zmieniać to napisz jaki masz budżet:) Będzie łatwiej coś doradzić.

#3 m0rdeczka

m0rdeczka

Emerytowany

• Members
  • 1431 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 11:06

Ledwo do sklepu wyszedłem a tu prosze odpowiedź (o to mi chodziło :D)
Stopka tak, tak wiem tylko że nie moge jej odkręcić :) 1 z 3 śrub odeszła ale 2 są tak zardzewiałe, że tylko imbusa można wykręcić. Co do pancerzy to nie mam zielonego pojęcia o prowadzeniu ich - nigdy nie patrzałem na to. Kask - właśnie dzisiaj jade do Kauflanda słyszałem, iż tam jest jakiś za 40-50 zł. Budżet no teraz malutki +/- 100 zł wszystko na bika poszło :) I narazie jak napisałem chcę tani koszyk na bidon + ten kask myśle że ten fundusz mi wystarczy. A z czasem inne ulepszenia. Dodam, że chce startować w wyścigach xc.

P.S.
To zdjęcie jest jeszcze przed wysłaniem roweru do mnie czyli na nowo go składałem (koła kokpit pedały) i ustawione mocowanie w tył, dzięki za uwage. A mostek jest do góry nogami, mam nadzieje, że to w niczym nie przeszkodzi, bo nie chce mi sie go rozkręcać na noowo;p .
czekam na odp

Użytkownik m0rdeczka edytował ten post 26 sierpień 2011 - 11:21

#4 Maciejfloyd

Maciejfloyd

Wtajemniczony

• Members
  • 1048 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 11:35

Popatrz sobie na inne rowery z hamulcami V-brake, jak mają z tyłu prowadzony pancerz. On nie może się tak załamywać do dołu po prostu. Stopka wiadomo - jakoś odkręcisz. Jaki jest kask w Kauflandzie nie mam pojęcia, ale jak masz Lidla w mieście to idź i kup ten kask za 50 zł. Posłuchaj, a nie pożałujesz!:) Tanich koszyków na bidon jest po prostu mnóstwo, musisz się przejść do sklepu rowerowego i wybierz jakiś. W Go sporcie są całkiem tanie i dobrze wykonane koszyki Kellysa w różnych kolorach. Mostek odwrócić to są dwie minuty roboty, ale jak Ci tak wygodnie jeździć to spoko. Jak chcesz się ganiać w wyścigach to hmm, czeka Cię trochę zmian w tym rowerze i budżet 100 zł raczej nie wystarczy:) Zbieraj kasę na razie i już. Masz pytania - pytaj:)

#5 m0rdeczka

m0rdeczka

Emerytowany

• Members
  • 1431 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 11:39

Ok biore rower i lece do Lidla - Kauflanda i rowerowego popatrzeć, porównać.
A pytanie co do XCM-a mam problemy z tymi korkami regulacji... Kręce obydwoma na raz ale w końcu jest opór i jakby przeskok i w sumie nie czuje różnic po kręceniu. Jak sobie coś przypomnie to napisze teraz jade po sklepach. Dzięki.

#6 wojtasin

wojtasin

Stały Bywalec

• Members
  • 953 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 11:52

Jeśli chodzi o fragment linki w pancerzu między przelotką z tyłu a fajką hamulca - wystarczy ją przełożyć do góry, tak żeby szło to przy rurze ;)
Nie "puki" tylko "póki", a najlepiej "dopóki"

#7 zetor65

zetor65

Wtajemniczony

• Members
  • 1416 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 11:55

Napisz cos tam pokupil, daj foty :)
Dołączona grafika

#8 Dark3r

Dark3r

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 23 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 12:21

Bardzo przyjemny GT!!!! Ja bym zmienił siodło na lżejsze, mniejsze. Rower przez to będzie wyglądał bardziej "sportowo" :D

#9 m0rdeczka

m0rdeczka

Emerytowany

• Members
  • 1431 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 12:46

Nie ma kasków już w lidlu ;( Przynajmniej nie w tym obok mnie (sprawdze później w innym) W Kauflandzie owszem jest ale dziecinny >.< Zostaje mi jeszcze Decathlon tam dużo tego syfu. Co do bidonowego koszyka to w rowerowym są 2 aluminiowy za 8 zł i plastikowy za 2 zł tyle, że nie za eleganckie :) Też w Decathlonie sprawdze. Fajke przestawiłem do góry, myślałem, że będzie to jakiś ciężki zabieg z narzędziami, ale skoro to wystarcza to git :) Jaki koszyk polecacie plastik czy alu no i górny czy boczny sposób wyciągania. Bidon mam isostara - chyba sie zmieści.

#10 Maciejfloyd

Maciejfloyd

Wtajemniczony

• Members
  • 1048 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 13:05

koszyk plastik to mi się podobają Elite lub Specialized (ale są drogie). Alu obojętnie jaki. Ja mam u siebie alu Gianta i nie narzekam. Szkoda, że nie ma już tych kasków lidlowych...W Decathlonie mają Bella za 99 zeta. Całkiem porządny kask za dobre pieniądze.

#11 m0rdeczka

m0rdeczka

Emerytowany

• Members
  • 1431 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 13:12

A wczoraj zakupiłem osłonke na rame VELO o taką :
Dołączona grafika
nie chce aby tylne widełki wyglądały jak zaorane pole (jak to było w poprzednim rowerze)
A koszyk chce tani tyle by jakoś wyglądał :) Zaraz ochłone, bo upał straszny (a zapowiadali burze i deszcze ...) i rusze do decathlona. Tam jeszcze jest kask joker tańszy od Bella ale oczywiście ''gorszy'' to najtańszy w miare wyglądający kask. Dziękuje za odpowiedzi, każdą dokładnie czytam i biore do siebie.

#12 m0rdeczka

m0rdeczka

Emerytowany

• Members
  • 1431 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 14:32

To znalazłem w Decathlonie :
http://www.decathlon...oker-186448407/
Tyle że na przecenie z 79 na 49 zł co o nim myślicie

#13 Kenhill

Kenhill

Elita Forum

• Members
  • 2746 postów

Napisano 27 sierpień 2011 - 00:51

Fajny rowerek, tylko dlaczego takie opony? Jeździsz tylko w terenie? Bo nevegal na asfalcie zniknie po 1000km.

#14 Maciejfloyd

Maciejfloyd

Wtajemniczony

• Members
  • 1048 postów

Napisano 27 sierpień 2011 - 09:37

Z tym kaskiem to moim zdaniem lepiej dołożyć do Bella. Na bezpieczeństwie łepetyny nie ma co oszczędzać i lepiej używać sprawdzonego sprzętu.

#15 m0rdeczka

m0rdeczka

Emerytowany

• Members
  • 1431 postów

Napisano 30 sierpień 2011 - 22:44

Jakoś smutno mi mój rower wygląda. Jak myślicie jaki kolorek by pasował do niego ? Mam na myśli małe i tanie zmiany typu śrubki czy inne małe badziewiątka ;)

#16 martinXX

martinXX

Elita Forum

• Members
  • 2098 postów

Napisano 30 sierpień 2011 - 23:34

A wczoraj zakupiłem osłonke na rame VELO o taką :
Dołączona grafika
nie chce aby tylne widełki wyglądały jak zaorane pole (jak to było w poprzednim rowerze)

pjona mam identyko osłonke!! Produkt ery kosmicznej. nie wiem ile lat to już mam, napis velo chyba tylko csi zdołałoby jeszcze odczytać - ale swoją rolę spełnia świetnie. Największy myk w tym, aby odpowiednio zacisnąć rzep, uniemożliwiając przesuwanie się materiału.

Co do koszyków na bidon ... ze mną prawie żaden nie wytrzymuje dłużej jak rok .. najczęściej urywają się przy spawach przy samych śrubach .. plastikowych nie uzywałem, więc nie wiem.
Ale niedawno patrząc głęboko w oczy młodej pani w rowerowym, wytarmosiłem authora za 6 zł :)
Początkowo twierdziła, że mają tylko 'speszylajzd' za 4 dyszki, potem odkryła authory za pln18, ale po 5 minutach rozmówek i patrzenia w oczy, znalazł się author za ... 6zł, i to czerwony (mi pasuje). Końcówka serii. Miałem pokusę, aby przy takim obrocie spraw, wziąć ich 10, i na parę lat mieć koszyczkowy spokój :)

#17 Crash Bandicoot

Crash Bandicoot

Konto usunięte

• Konto usunięte
  • 578 postów

Napisano 31 sierpień 2011 - 08:14

Mam na myśli małe i tanie zmiany typu śrubki czy inne małe badziewiątka ;)

Jeśli myślisz, że zmiana śrubek, to jest tania zabawa, to jesteś w błędzie. Polecam odwiedzić stronę vincere.pl.
Dodataki oczywiście w niebieskim kolorze. Jednak polecam trochę zmodernizować osprzęt, a później zająć się kolorowankami, bo w Twoim wypadku nie ma to jeszcze sensu. Wiele innych rzeczy nie domaga i szkoda pieniędzy na pierdoły.

#18 m0rdeczka

m0rdeczka

Emerytowany

• Members
  • 1431 postów

Napisano 31 sierpień 2011 - 09:16

Wiem, po prostu za dużo naoglądałem się tematów na tym forum z pięknymi kolorowymi rowerkami wczoraj wieczorem i jakoś tak wyszło :) A rzeczywiście to jest śmieszne jak drogie potrafi być pomalowanie śrubek

#19 Crash Bandicoot

Crash Bandicoot

Konto usunięte

• Konto usunięte
  • 578 postów

Napisano 31 sierpień 2011 - 09:26

Narazie zrób osprzęt, bo kolorowanki są naprawdę drogie.

#20 m0rdeczka

m0rdeczka

Emerytowany

• Members
  • 1431 postów

Napisano 31 sierpień 2011 - 10:04

Osprzęt też nie tani :) Mam narazie nazbierane ledwo 100 zł A jak gdzieś dorwe tani kask to zejdzie z 50. A co jako pierwsze powinno się zmienić (najtaniej) napęd to to raczej nie będzie :)
Gt Avalanche 3.0 prowokacje
Dołączona grafika
GG: 9096807 afery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych