Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Rower do 700-800zł max

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 benny90

benny90

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 14 postów

Napisano 17 czerwiec 2011 - 17:24

Witam,
Szukam dobrego roweru tak maksymalnie do 800zł, znalazłem jak na razie 2 godne uwagi (z wyglądu) a jak z mechaniką to nie wiem i właśnie oto Was chce zapytać:

1- http://moto.allegro....1651649800.html
2- http://moto.allegro....1651909673.html

Czy polecacie któryś z nich? Jakie mają wady jeśli takowe są bo pewnie za tą cenę trudno o dobry sprzęt. Rower chciałbym jak na razie do jazdy po asfalcie i troche w terenie(lasy, piach, żwir) od skakania mam enduro więc rowerem nie mam w planach takiej szaleńczej jazdy. Czekam na Wasze opinie. Pozdrawiam

#2 Froop

Froop

Dumny Forumowicz

• Members
  • 153 postów

Napisano 17 czerwiec 2011 - 17:28

z tych powyższych nie polecałbym żadnego, a jaki rozmiar ramy by ci odpowiadał ?
  • benny90 lubi to

#3 iza121

iza121

Dumny Forumowicz

• Members
  • 253 postów

Napisano 17 czerwiec 2011 - 18:00

w tym przedziale cenowym, rowery z amortyzatorem przód-tył to rowery zabawki, za takimi się nawet nie rozglądaj dobre fulle dopiero od +3-4tys minimum ;)
  • benny90 lubi to
to nie rower ma być świetny, a rowerzysta :)

#4 Froop

Froop

Dumny Forumowicz

• Members
  • 153 postów

Napisano 17 czerwiec 2011 - 18:15

http://moto.allegro....1657004945.html
http://moto.allegro....1666476940.html

Może coś z tego?
  • benny90 lubi to

#5 benny90

benny90

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 14 postów

Napisano 17 czerwiec 2011 - 20:15

Czyli uważacie że przy mniej niż tysiak nie opłaca się pchać w rowery z amorkami na tyle? Co jeszcze byście doradzili w tym przedziale, a w sumie do tysiąca złotych niech będzie max, jakieś propozycje jeszcze dobrych rowerów ?

#6 Daro_ufo

Daro_ufo

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 7 postów

Napisano 17 czerwiec 2011 - 21:44

Unikaj jak ognia takich rowerów jak w pierwszym poście! Są ciężkie i tragicznie wykonane :)

#7 iza121

iza121

Dumny Forumowicz

• Members
  • 253 postów

Napisano 17 czerwiec 2011 - 23:22

godny polecenia, a mniej więcej w tej kwocie jest kands 1300 i z niego powinieneś być zadowolony ;)

#8 benny90

benny90

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 14 postów

Napisano 18 czerwiec 2011 - 00:13

Mam 173cm wzrostu i 69kg wagi jaką ramę wybrać? Sorki za te pytania ale jestem zielony jak na razie w sprawach rowerów, jedynie od czasu do czasu jeździłem kiedyś...

a co powiecie o tym?
http://rowery.shop.pl/view/196/

Użytkownik benny90 edytował ten post 18 czerwiec 2011 - 00:16

#9 arek160888

arek160888

Dumny Forumowicz

• Members
  • 378 postów

Napisano 18 czerwiec 2011 - 08:23

Hexagon to bardzo fajna opcja, z głową złożony budżetowy rower, jeśli kands to któryś z tych:
http://moto.allegro....1664030084.html
http://moto.allegro....1668805444.html
przewagą kandsów wymienionych jest nowszy osprzęt, to że mają kasetę a nie wolnobieg, ale nie wiem jak z wytrzymałością ich ram, bo co do krossa to bym się o to nie obawiał.
  • benny90 lubi to

#10 benny90

benny90

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 14 postów

Napisano 18 czerwiec 2011 - 15:15

Może ma ktoś jeszcze coś do dodania? Lepiej wtedy będę mógł porównać i wybrać.

#11 Froop

Froop

Dumny Forumowicz

• Members
  • 153 postów

Napisano 18 czerwiec 2011 - 16:52

Myślę że warto dołożyć te 99zł i masz super rower ! W takiej cenie na pewno nie znajdziesz lepszego, świetny sprzęt, każdy Ci go poleci !
Wybierz go !
http://allegro.pl/sc...1672526345.html
  • benny90 lubi to

#12 benny90

benny90

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 14 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 05:58

Czyli porównując Kandsa lub tego Krossa do Schwinna, to o wiele lepszy jest Schwinn? W czym? Co ma takiego lepszego?

#13 Froop

Froop

Dumny Forumowicz

• Members
  • 153 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 08:36

Powiem Ci tak, nie jestem profesjonalistą w tej dziedzinie, ale co nie co się znam i jeżeli byś miał możliwość kupienia tego Schwinna za 1099zł to go bierz bez namysłu, chyba że Ci rama nie będzie odpowiadać no to już inna sprawa. Idź do sklepu rowerowego i przymierz się do różnych rozmiarów ram i sam zdecyduj na jakiej Ci najwygodniej. Cóż SCHWINN ma o bardzo wiele lepszą tylną, przednią przerzutkę, manetki i hamulce od KANDS i KROSS, ma również także lepiej działający przedni amortyzator. Co by tu dopowiedzieć, rower sam za siebie mówi " Kup mnie " bo w tych pieniądzach na pewno lepszego nic nie kupisz!

Poprawiać mnie jeżeli jest jakiś techniczny błąd w wypowiedzi, może się powtarzam ale chcę Cię przekonać że jest wart uwagi ;)
  • benny90 lubi to

#14 iza121

iza121

Dumny Forumowicz

• Members
  • 253 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 10:25

Ja powiem tak, przerzutka tylna w schwinnie jest lepsza ale z przodu za to jest podstawowy model, po za tym przerzutki to najmniejszy problem zawsze można zmienić. W przypadku hamulców jeśli rower ma być stosowany do jazdy bez szaleństw to nawet prawdopodobnie nie odczujesz różnicy, zresztą dobrze wyregulowane hamulce potrafią zdziałać cuda ;). Amortyzator suntour xcm montowany w Kandsach, posiada blokadę skoku, czyli według mnie to co jest najważniejsze w amatorskim zastosowaniu. Po za tym tak naprawdę aby sprawdzić, czy dobrze się będziesz czuł na rowerku powinieneś się do niego przymierzyć
  • benny90 lubi to

#15 marcingrychtol

marcingrychtol

Wtajemniczony

• Members
  • 1250 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 10:45

Nie wybierał bym roweru tylko ze względu na blokadę skoku. Na Twoim miejscu brałbym Mese.
Never underestimate the power of stupid people in large groups...
V-ka bez boostera jest jak kolarz bez rowera. O!ooooooooo0oooo000oOOoooKrosiaż Umysłów

#16 Hokanus

Hokanus

Dumny Forumowicz

• Members
  • 267 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 13:57

Myślę że warto dołożyć te 99zł i masz super rower ! W takiej cenie na pewno nie znajdziesz lepszego, świetny sprzęt, każdy Ci go poleci !

Nie każdy. Po pierwsze ten Schwinn to stary trup, bo to model z 2006 roku, nic dziwnego że koleś chce się ich pozbyć.
Jak się bliżej przyjrzeć to czar pryska, amor to co prawda swego czasu popularny model czyli RS Judy, tyle że w tym Schwinnie występuje w najbardziej badziewiastej wersji, a do tego to kloc jakich mało.
O reszcie osprzętu nie ma co dyskutować bo w tym zakresie cenowym wielkich różnic nie będzie. Mimo że od dłuższego czasu jestem fanem SRAM-a to w tym przypadku wolałbym sprawdzone Alivio, w niskich grupach imo Shimano wygrywa zdecydowanie.

#17 marcingrychtol

marcingrychtol

Wtajemniczony

• Members
  • 1250 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 14:04

w niskich grupach imo Shimano wygrywa zdecydowanie.

Dobrze, że "imo", bo to, co napisałeś jest niemałą bzdurą, przynajmniej jeśli chodzi o tylne przerzutki. Sram X5 jest o wiele lepsza niż Alivio. Jeśli brać coś z Shimano, co byłoby porównywalne, to z serii shadow, a Alivio w takiej nie występuje.

Użytkownik marcingrychtol edytował ten post 19 czerwiec 2011 - 14:07

Never underestimate the power of stupid people in large groups...
V-ka bez boostera jest jak kolarz bez rowera. O!ooooooooo0oooo000oOOoooKrosiaż Umysłów

#18 Froop

Froop

Dumny Forumowicz

• Members
  • 153 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 14:16

Nie każdy. Po pierwsze ten Schwinn to stary trup, bo to model z 2006 roku, nic dziwnego że koleś chce się ich pozbyć.

To lepiej żeby kupić HIT sezonu 2011 z badziewnymi zoomami i tourneyami ?
Wg mnie nie, ;)

#19 Hokanus

Hokanus

Dumny Forumowicz

• Members
  • 267 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 14:17

Dobrze, że "imo", bo to, co napisałeś jest niemałą bzdurą, przynajmniej jeśli chodzi o tylne przerzutki. Sram X5 jest o wiele lepsza niż Alivio. Jeśli brać coś z Shimano, co byłoby porównywalne, to z serii shadow, a Alivio w takiej nie występuje.

Sram X5 jest porównywalna z Alivio, więc nie przesadzaj z tym "wiele lepsza", poza tym w tym Schwinnie nie ma X5 tylko jej starsza siostra, która już taka fajna nie była, a mam porównanie do Alivio z 1999r która zdechła po 5 latach niezłego ujeżdzania.
Zresztą o czym my tu rozmawiamy? O niuansach i prywatnych preferencjach, bo na tym poziomie tylko to wchodzi w grę, więc peace&love. :)

#20 Hokanus

Hokanus

Dumny Forumowicz

• Members
  • 267 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 14:27

To lepiej żeby kupić HIT sezonu 2011 z badziewnymi zoomami i tourneyami ?
Wg mnie nie, ;)

A ktoś gdzieś pisał że to hit, bo sobie nie przypominam.
W tej cenie najlepszym wyborem byłby HT ze sztywnym widelcem na zacnej grupie z dolnej półki. Tak czy siak należy oczekiwać modernizacji, bo na czymś koszta ciąć musieli, cudów nie ma.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych