Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Tania mocno świecąca lampka rowerowa TIGER 3W

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaczor--ek

kaczor--ek

Dumny Forumowicz

• Members
  • 297 postów

Napisano 17 maj 2011 - 22:11

A więc zaczynam małą recenzje.Szukałem czegoś niedużego taniego i w miarę mocno świecącego no i coś tam udało mi się znaleźć.Pudełko nie napawało optymizmem zwykłe tanie przeźrocze,ale tu nie o to chodziło po wypakowaniu lampki wrażenie zrobiło dobre kawał mocnego solidnego metalu do którego w komplecie dodano 4 bateryjki AAA oczywiście made in china.Po rozkręceniu lampki i załadowaniu bateryjek miłe zaskoczenie lampka posiada pełne uszczelnienie na przednim jak i na tylnym gwincie posiada oringi :)
Mocowanie lampki na kierownicy już nie wyglądał tak ładnie gdyż posiadam kierownice o wymiarze 31,8mm więc śrubkę mocującą oryginalną mogłem wyrzucić na śmieci i wymienić na dłuższą,no ale dla mnie to nie problem :cool: po zamontowaniu zaczepu i założeniu lampki okazało się że nie jest zbyt stabilna i przesuwa się w pionie rozwiązanie podklejenie mocowania dwustronną taśmą rozwiązało problem.Lampka posiada też regulację w prawo lewo.Pierwsza jazda w nocy świecenie lampki jest mocne i do tego w miarę świeci szerokim kątem co przydaję się na wąskich ścieżkach ale bym się nie pokusił do bardzo szybkiej jazdy raczej nie ta moc. po około 1godz jazdy baterie zaczynają dawać znać o swoim pochodzeniu :( spoko rozumie.Następna jazda już na akumulatorkach w pełni naładowanych,no i co padły jeszcze wcześniej :mad: tego już nie zrozumiałem.na następny dzień poszedłem do sklepu po firmowe bateryjki i było już lepiej czas świecenia zwiększył się do 10h może nie jest to rewelacja w śród diodowych lampek ale fakt faktem lampka świeci mocno i być może te 3WATY to nie ściema

Zalety:
-tania lampka 35zł
-duża moc świecenia
-małe wymiary
-uszczelniona
-solidnie wykonana
-baterie w komplecie kiepskie ale zawsze
-dwa tryby świecenia stały i pulsacyjny
-regulacja w poziomie
Wady:
-krótki czas pracy
-nie działa na akumulatorkach być może za niskie napięcie 1,2V
-kiepskie mocowanie lampki do kierownicy

Podsumowując więcej zalet niż wad w tej cenie nie znajdziesz raczej nic lepszego :confused: ja osobiście polecam zakup tej lampki.
Zdjęcia zostały wykonane przeze mnie w całkowitej ciemności oświetlenie to tylko lampka TIGER

link do lampki na allegro http://allegro.pl/su...1608412123.html

Załączone pliki

Użytkownik kaczor--ek edytował ten post 18 maj 2011 - 09:00
dodanie linku

• macias, mumifikant, marcingrychtol i 1 inna osoba lubią to

#2 Froop

Froop

Dumny Forumowicz

• Members
  • 153 postów

Napisano 18 maj 2011 - 05:53

faktycznie, jak na tą cenę to bardzo ładnie sobie radzi..
nic tylko pozostaje pogratulować zakupu ! :P

#3 Wełniak

Wełniak

Wtajemniczony

• Members
  • 1723 postów

Napisano 18 maj 2011 - 13:15

Radzi sobie w budynku. Zrób zdjęcia w poza budynkiem.

Siatkówka - to sposób na życie, styl tego życia. Nałóg, bez którego nie można normalnie funkcjonować.

#4 c1ach

c1ach

Wtajemniczony

• Members
  • 1348 postów

Napisano 18 maj 2011 - 15:04

10 godzin pracy ? Może doprecyzuj po ilu godzinach ta lampka staje się oświetleniem jedynie pozycyjnym :)
To jest prowizorycznie prosta konstrukcja, jej jasność zapewne szybko maleje wraz z upływem czasu.

GT i-Drive 3.0, Kona Honky Tonk

#5 wojtasin

wojtasin

Stały Bywalec

• Members
  • 953 postów

Napisano 18 maj 2011 - 16:46

Mógłbyś napisać na jakich ustawieniach robiłeś fotki (iso, czas naświetlania, przesłona)?
Niestety, fotki nie zawierają danych exif i sam sobie sprawdzić nie mogłem...
Nie "puki" tylko "póki", a najlepiej "dopóki"

#6 kaczor--ek

kaczor--ek

Dumny Forumowicz

• Members
  • 297 postów

Napisano 18 maj 2011 - 21:43

Radzi sobie w budynku. Zrób zdjęcia w poza budynkiem.

ok zrobię i wrzucę

10 godzin pracy ? Może doprecyzuj po ilu godzinach ta lampka staje się oświetleniem jedynie pozycyjnym :)
To jest prowizorycznie prosta konstrukcja, jej jasność zapewne szybko maleje wraz z upływem czasu.

tak 10h świeci dobrze potem już jest gorzej i jest to tylko światło pozycyjne ja testowałem na duracell

Mógłbyś napisać na jakich ustawieniach robiłeś fotki (iso, czas naświetlania, przesłona)?
Niestety, fotki nie zawierają danych exif i sam sobie sprawdzić nie mogłem...

64 2s f2,8

#7 HairyHeeled

HairyHeeled

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 53 postów

Napisano 18 maj 2011 - 22:05

No no, podoba mi się. Ostatnio myślałem nad lampką, ta wydaje się być dobrym pomysłem. Co do bateryjek: niekoniecznie firmowe = lepsze. Przekonałem się na przykładzie bezprzewodowej myszy. Chińskie bateryjki dodane do zestawu trzymały mi ok miesiąc, później wymieniłem na energizery - działały kilka dni dłużej, następnie duracell - 1,5 m-ca. Trochę było to uciążliwe bo co chwile biegałem do sklepu, a i zostawałem z bateryjkami, które są jeszcze sprawne, ale myszka ich nie przyjmuje. W końcu kupiłem zestaw bateryjek Carefourowych 16szt za 10zł, które trzymają porównywalnie z duracellami, chyba nawet dłużej, a do tego kosztują nieporównywalnie mniej (duracell ok. 2zł/szt). W prawdzie nie są alkaliczne, ale skoro siedzą w myszce niecałe 2m-ce to się nie wyleją.

#8 marcingrychtol

marcingrychtol

Wtajemniczony

• Members
  • 1279 postów

Napisano 18 maj 2011 - 22:27

64 2s f2,8

Czym robiłeś zdjęcie, że masz takie ISO? I coś mi głębia ostrości nie pasuje przy takiej przysłonie...

A co do lampki, umiesz ją porównać do czegoś innego co powinno mieć 3W?

Użytkownik marcingrychtol edytował ten post 18 maj 2011 - 22:53

Never underestimate the power of stupid people in large groups...
V-ka bez boostera jest jak kolarz bez rowera. O!ooooooooo0oooo000oOOoooKrosiaż Umysłów

#9 c1ach

c1ach

Wtajemniczony

• Members
  • 1348 postów

Napisano 19 maj 2011 - 10:04

Hmmm te 10 godzin pracy na maksymalnej jasności jest jakieś takie nierealne :) Nawet bocialarka tyle nie wytrzymuje...
Każda tego typu chińska lampka którą miałem dawała realne światło użytkowe przez około 2 - 3 godziny (jeśli nie mniej) na najlepszych bateriach, a potem służyła już tylko jako pozycyjna.

GT i-Drive 3.0, Kona Honky Tonk

#10 kaczor--ek

kaczor--ek

Dumny Forumowicz

• Members
  • 297 postów

Napisano 20 maj 2011 - 09:05

Czym robiłeś zdjęcie, że masz takie ISO? I coś mi głębia ostrości nie pasuje przy takiej przysłonie...

A co do lampki, umiesz ją porównać do czegoś innego co powinno mieć 3W?

kodak c875 wszystko pasuje.przy kompakcie trudniej jest uzyskać mała głębie ostrości zwłaszcza na szerokim kącie,chyba że przy macro.
Nie mam z czym porównać.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych