Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Opadłem z wszelkich sił! Pomocy! - jak się zregenerować?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 endrju771

endrju771

Stały Bywalec

• Members
  • 513 postów

Napisano 01 maj 2011 - 13:02

Witam forumowiczów. Pojutrze mam maraton, ciężkie 70km mnie czeka. Wczoraj z kolegą objechaliśmy właśnie tą trasę tempem umiarkowanym, średnia wyszła 23.21km/h, noga podawała dość dobrze, nie narzekałem. Wróciłem do domu, jakby nigdy nic, nie czułem zmęczenia aż takiego. Dziś rano wyszedłem pojeździć, to po 20km cofnąłem się z powrotem. Zawsze gdy wyjeżdżam z domu to lecę prostą ulicą ponad 35, dziś ledwo kręciłem do 27. Próbowałem bujać się szybciej, ale to było niemożliwe. Zadyszki nie mam żadnej, płuca są okej, oddech spokojny, ale chodzi o nogi. Czuję się dokładnie tak, jakbym wsiadł na rower od razu po maratonie. Cały czas mam napięte mięśnie, każde mocniejsze naciśnięcie na pedały sprawia, że ogarnia mnie takie uczucie, jakby paliły mi się od środka nogi. Pokręcę mocniej z minutę, a potem opadam z sił do zera, jadę 15km/h. Czy w ogóle da radę, żebym jakoś się zregenerował do wtorku? Ten maraton jest bardzo ważny dla mnie, a nie chcę dojechać na końcu, albo upaść gdzieś w połowie i nie dojechać wcale. Poratujcie mnie, proszę was.. może chociaż jakoś w pewnym stopniu sobie z tym poradzić, wykurować się.

#2 Spike

Spike

Dumny Forumowicz

• Members
  • 196 postów

Napisano 01 maj 2011 - 13:23

dobry sen - wyspać sie trzeba dobrze magnez pastylke w wodzie rozpuszczoną i porozciągać nogi wieczorem i dobrze nawodnić organizm ( powoli ) , dzień przed jazdą porcje makaronu. + - to działa

#3 lopek77

lopek77

Banned

• Banned
  • 336 postów

Napisano 01 maj 2011 - 16:46

Rozciagaj miesnie przed i po wysilku! Duzo plynow dzien wczesniej a makaron to stary i niezdrowy sposob ...
Do tego nie zapomnij o energi przed i w trakcie wysilku oraz o regeneracji miesni po jedzac duzo protein.
Powodzenia.

#4 marcingrychtol

marcingrychtol

Wtajemniczony

• Validating
  • 1279 postów

Napisano 01 maj 2011 - 17:03

Przydałoby się jakiegoś jabłczanu kreatyny, tak ze 2g na dzień. Działa antykatabolicznie i przyspiesza regenerację po treningu. Można by więcej nawet, ale może powodować wtedy magazynowanie wody, chociaż przy tak krótkim czasie przed maratonem, chyba nie musisz się obawiać, że przybierzesz trochę masy w postaci wody. Boo pisał o kreatynie kiedyś obszerny artykuł. Magnez nie jest zły, możesz go brać razem z potasem, np. aspargin. Wydaje mi się też, że przed samym maratonem możesz sobie całkiem odpuścić jeżdżenie.

https://www.tkholding.pl/ Projekty architektoniczne z wykorzystaniem najnowszych technologii Building Information Modelling i Virtual Reality

#5 Koxiu

Koxiu

Wtajemniczony

• Members
  • 1515 postów

Napisano 01 maj 2011 - 17:14

makaron to stary i niezdrowy sposob ...
Do tego nie zapomnij o energi przed i w trakcie wysilku oraz o regeneracji miesni po jedzac duzo protein.
Powodzenia.

Ta ? Ciekawe rzeczy piszesz, widzę że masz ogromną wiedzę na temat żywienia w kolarstwie, moim zdaniem z taką wiedzą marnujesz się w kraju hamburgerów, powinieneś wyjechać do Włoch lub Francji i zostać dietetykiem jednej z profesjonalnych drużyn kolarskich bo oni tam wszyscy makaron jedzą, no ale przecież my tu w Europie jesteśmy strasznie zacofani i nie znamy nowoczesnych, amerykańskich diet, dlatego z niecierpliwością czekamy tu na Ciebie i mamy nadzieje że Twoja dieta odmieni oblicze kolarstwa w Europie!

Tak z ciekawości zapytam czy dieta oparta jest tylko o ociekające tłuszczem hamburgery i colę czy może coś jeszcze, niech zgadnę raket fjuel, dabyl blast ?

A co do protein to rada dobra dla ludzi pokroju R. Burneiki znanego jako Hardcorowy Koxu :)
  • martinXX lubi to

#6 lopek77

lopek77

Banned

• Banned
  • 336 postów

Napisano 01 maj 2011 - 17:42

Koxiu pisze jak jest, na dietach sportowych zjadlem zeby a twoj post mija sie z rzeczywistoscia. Dorosnij i zapoznaj sie z nowymi wytycznymi w sprawie diet sportowych. Na necie jest tego pelno, badz zapytaj sie lekarzy sportowych. Poza tym bez potein po wysilku miesnie sie niszcza bo nie sa w stanie sie regenerowac....

#7 Koxiu

Koxiu

Wtajemniczony

• Members
  • 1515 postów

Napisano 01 maj 2011 - 18:55

Piszesz bzdury, zamiast wypisywania wszystkim żeby dorośli, poczytaj uznane artykuły, książki, porozmawiaj z zawodnikami, trenerami.

Co do protein i niszczenia się mięśni to zapobiega się temu przez przyjmowanie aminokwasów rozgałęzionych (BCAA) które przyjmuje się głównie PRZED treningiem, po treningu należy przede wszystkim uzupełnić węglowodany, właśnie przez zjedzenie makaronu, ryżu a dopiero potem jakiś posiłek zawierający białko (wołowinę, kurczaka)

A co do makaronu to:

http://www.sylwesterszmyd.pl/?p=274

Powrót do domu i jak zawsze raczej tylko węglowodany, czyli spory talerz makaronu lub risotto

I nie są to słowa byle kogo, nie wiem czy kojarzysz Szmyda więc dorzucam link
http://sport.wp.pl/k...1c3a3&_ticrsn=3

I mam większe zaufanie do człowieka którego nazywają najlepszym pomocnikiem w peletonie, niż do kogoś o kogo sukcesach nie słyszałem (może się pochwalisz) :]

pozdrawiam

#8 Bikermtb

Bikermtb

Elita Forum

• Members
  • 2309 postów

Napisano 01 maj 2011 - 19:49

Kox ma racje- piszesz bzdury Lopek. Za kazdym razem wiesz najlepiej i na wszystkim zjadles zeby... Czym gryziesz? Twierdzenie ze makaron to sposob stary i niezdrowy swiadczy ze chyba Twoje myslenie jest stare i niezdrowe. Makaron od dawien dawna jest polecany w dietetyce sportowcow i niepredko sie to zmieni.
  • martinXX lubi to

#9 swierzak

swierzak

Moderator

• Members
  • 1764 postów

Napisano 01 maj 2011 - 20:07

Nie wiem czy wiesz ale po każdej solidniejszej jeździe tudzież treningu powinieneś mieć czas na regeneracje organizmu po wysiłku? U każdego ten czas przebiega inaczej - jeden regeneruje się szybciej drugi natomiast wolniej.

Ja zawsze robię tak że po ostrym treningu daje sobie dzień wolnego aby organizm zregenerował sobie wszystkie straty które poniósł podczas wysiłku :) Z reguły każda ostrzejsza próba dosiadania roweru dzień po solidnym wysiłku kończy się tym że nie mam najzwyczajniej ochoty na rower. Dopiero dnia następnego jestem jak nowo narodzony i gotowy na ostrzejszą jazdę ;)
I'm Going To Show You How Great I Am
Giant XTC / RS Reba RL / XTR / XT / SLX / LX - maszyna!

#10 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8453 postów

Napisano 01 maj 2011 - 20:30

Potwierdzam słowa Koxia:) Zresztą wiem po sobie, że makaron daje niezłego kopa. Ja natomiast wolę taką mieszankę na patelni: makaron zalany jajkami, ryba, ser biały.
Po takiej mieszance miałem energię na bardzo długo.

Można jeszcze wypić magiczny eliksir przed startem i pic go w czasie jazdy, ale oczywiście nie polecam;)

u1549y2014v4.gif

#11 lopek77

lopek77

Banned

• Banned
  • 336 postów

Napisano 01 maj 2011 - 21:23

Tak..co glowa to opinia, a podpieranie sie na opini jednej glowy to nie dobra idea.
Koxiu ty najpierw przeczytaj a potem odpisuj
Wszyscy mamy internet i Google. Wiec mozna poczytac. Ja doswiadczenia w sporcie i dietetyce mam dobre 20 lat i wszystko zmienia sie co nieco od czasu do czasu.
Niech wszyscy robia to co dla nich pasuje i dziala.

#12 Bikermtb

Bikermtb

Elita Forum

• Members
  • 2309 postów

Napisano 01 maj 2011 - 22:51

Lopek a w czy Ty czlowieku nie masz doswiadcznia? Pewnie nawet w lotach kosmicznych masz...

#13 lopek77

lopek77

Banned

• Banned
  • 336 postów

Napisano 02 maj 2011 - 00:40

Sorry chlopaki...Z wiekiem czlowiek zdobywa doswiadczenie.

#14 Bikermtb

Bikermtb

Elita Forum

• Members
  • 2309 postów

Napisano 02 maj 2011 - 04:22

Panu juz podziekujemy...
  • kellysbicycles lubi to

#15 lopek77

lopek77

Banned

• Banned
  • 336 postów

Napisano 02 maj 2011 - 05:33

Panu juz podziekujemy...

Durny jested i piszesz aby pisac .Nikomu to w niczym nie pomaga.

#16 Koxiu

Koxiu

Wtajemniczony

• Members
  • 1515 postów

Napisano 02 maj 2011 - 07:28

Tak..co glowa to opinia, a podpieranie sie na opini jednej glowy to nie dobra idea.
Koxiu ty najpierw przeczytaj a potem odpisuj
Wszyscy mamy internet i Google. Wiec mozna poczytac. Ja doswiadczenia w sporcie i dietetyce mam dobre 20 lat i wszystko zmienia sie co nieco od czasu do czasu.
Niech wszyscy robia to co dla nich pasuje i dziala.

OK ja na poparcie swojej tezy dałem link do bloga jednego z czołowych kolarzy w peletonie, Ty jak na razie tylko piszesz, skoro twierdzisz, że jest inaczej to daj na poparcie tej tezy jakieś artykuły, linki tak jak zrobiłem to ja - bo na forum pisać może sobie każdy...:)

Też mógłbym przytoczyć tutaj słowa dietetyków, trenerów z którymi rozmawiałem ale że nie mam tego "na piśmie" nie robię tego.
Zarzucasz mi opinie "jednej głowy" a więc proszę:

Maja Włoszczowska: Przede wszystkim przed startami jem bardzo dużo węglowodanów złożonych. Najczęściej w postaci makaronu al dente. Przed sezonem przeważnie zależy mi na zrzuceniu 2-3 kilogramów, które przybieram na zimę i wówczas w swoim menu owe węglowodany ograniczam do minimum (ale bynajmniej nie wykluczam całkiem - organizm ich też potrzebuje przy ciężkim treningu!).

Słowa aktualnej mistrzyni świata MTB :)

Jak odżywiają się członkowie najlepszej grupy kolarskiej, zdradza Jacek Morajko: - W okresie między startowym jemy więcej mięsa. Kiedy przychodzi czas wyścigów, jemy dużo ryżu i makaronu. Ale makaron nie może być rozgotowany.

Czekam na odpowiedź popartą słowami kogoś uznanego w środowisku :)

Użytkownik Koxiu edytował ten post 02 maj 2011 - 07:31

#17 Bikermtb

Bikermtb

Elita Forum

• Members
  • 2309 postów

Napisano 02 maj 2011 - 08:06

Lopek moze i czasem nie pomagam. Ale nie przeszkadzam jak ty
  • martinXX i kellysbicycles lubią to

#18 anteki

anteki

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 33 postów

Napisano 02 maj 2011 - 08:26

Nie z wiekiem tylko wraz z dojrzałością. Z wiekiem to niestety tylko starość przychodzi.
A Ty nie bardzo pokazujesz, żebyś mimo wieku był dojrzały - sądząc po Twoich postach w różnych tematach.

Ale zęby zjadłeś na wszystkim więc wypowiadasz się autorytatywnie na temat wszystkiego, tylko jakoś nie potrafisz tego uprawdopodobnić w żaden sposób.
A potem zadajesz w innym temacie pytania kompletnie zielonego nowicjusza.
To jak z tymi Twoimi zębami jest w końcu?
  • Bikermtb i kellysbicycles lubią to

#19 lopek77

lopek77

Banned

• Banned
  • 336 postów

Napisano 02 maj 2011 - 08:35

Wyrecze was pajace... jeden z tysiecy resultatow z netu... szkoda na was slow "panowie"
Reszte poszukajcie sobie sami... ja za ojca nie bede robil

http://www.livestron...-muscle-energy/

#20 Koxiu

Koxiu

Wtajemniczony

• Members
  • 1515 postów

Napisano 02 maj 2011 - 08:43

Teraz przeszedłeś samego siebie, podałeś link do artykułu który... obala Twoją tezę - gratuluje!

Muscle cells use primarily carbohydrates and stored body fat for energy.

Mówisz nam żebyśmy dorośli a sam nie potrafisz prowadzić dyskusji na rzeczowym poziomie... z Twoich postów wyjawia się obraz 40-latka który jest sfrustrowany tym że niczego w życiu nie osiągnął i usiłuje to nadrobić wypisując bzdury na forum, to przykre.
  • Bikermtb, martinXX i kellysbicycles lubią to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych