Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Manitou R7 Elite - jak dbać?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Kadav

Kadav

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 3 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 11:17

Witam...

Trochę głupio się przyznać, ale nie mam zielonego pojęcia, jak dbać o ten amortyzator. Jakie powinno być ciśnienie w 80mm? Jak należy go smarować? Co ile?

Możliwe, że wywołałem uśmiech u niektórych pisząc tego posta, ale jestem kompletnym laikiem, który chce dobrze użytkować swój rower ciorając go po lasach/górach.

Pozdrawiam

#2 swierzak

swierzak

Moderator

• Members
  • 1757 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 11:38

Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi ;) Po to jesteśmy aby Ci pomóc...

A więc co do Manitou. Jakie powinno być ciśnienie? Takie aby ugięcie wstępne (tzw. SAG) była na poziomie od 10 do 20% całego realnego skoku amortyzatora.

Mówiąc prostym językiem - gdy wsiadasz na rower amorek powinien wchodzić od 8 do 16mm. Wtedy ciśnienie jest prawidłowe. Załóż na niego gumkę recepturkę, weź linijkę i sobie zmierz.

Sprawa dbałości o niego zamyka się w tym abyś co jakiś czas (myślę że co 2 tygodnie jazdy, co 1 tydzień jeśli jeździsz w trudnych warunkach) spryskał golenie górne Brunox'em Deo. Możesz go kupić tutaj. Specyfik ten czyści syf który przedostanie się przez uszczelki i smaruje górne golenie przez co amorek chodzi płynniej i jest w środku czystszy. Myślę że mając już takiej klasy widelec należałoby zainwestować. Buteleczka starcza na jeden sezon bez najmniejszego problemu ;)

Co sezon zalecałbym serwis z wymianą oleju i uszczelek jeśli zajdzie taka potrzeba.
  • endrju771 lubi to
I'm Going To Show You How Great I Am
Giant XTC / RS Reba RL / XTR / XT / SLX / LX - maszyna!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych