Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Osprzęt Deore czy Deore LX

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 h007

h007

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 12 postów

Napisano 19 kwiecień 2011 - 22:16

Witam,

Stoję przed wyborem osprzętu do roweru trekingowego (na razie mam tylko ramę ;). Zastanawiam się nad Deore lub Deore LX.
Co lepsze?

Pozdrawiam

#2 Peter105

Peter105

Wtajemniczony

• Members
  • 1231 postów

Napisano 19 kwiecień 2011 - 22:22

Wiadomo że LX jest lepszy :) Pytanie tylko czy taki dobry osprzęt jest Ci potrzebny.
  • h007 lubi to
Moja Merida Kalahari
Moja Merida Road - sprzedana -> Bestia
A ja mam korbę na kwadrat, v-brejki i jakoś nie narzekam :P

#3 h007

h007

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 12 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 08:16

Mój obecny rower jest na Deore/Alivio i ogólnie jestem zadowolony z tego osprzętu. Przejechałem 7 tys., wymieniłem w tym czasie piasty, łańcuch, kasetę i w zasadzie tyle. Wszystko działa bez zarzutu. Tak się zastanawiam, LX będzie żywotniejszy, czy może tylko kultura pracy lepsza?

#4 Maciejfloyd

Maciejfloyd

Wtajemniczony

• Members
  • 1046 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 09:28

Żywotność Deore i Deore LX jest na takim samym mniej więcej poziomie. To są świetne grupy robocze - mają być trwałe i niezawodne. Oczywiście LX wygląda o wiele lepiej niż Deore, jest bardziej dopieszczony wizualnie:) Jeśli chodzi o kulturę pracy to mogę się wypowiedzieć tylko o LX-ie. Mam kasetę CS-M580 i łańcuch HG 73 i wszystko działa płynnie i w miarę szybko. Na Twoim miejscu pozostałbym przy tym co masz bo nie ma sensu pakować się w droższy osprzęt, zwłaszcza że już co nieco wymieniłeś. Deore/Alivio to części na kolejne kilka tysięcy kilometrów.
  • h007 lubi to

#5 jasskulainen

jasskulainen

Dumny Forumowicz

• Members
  • 267 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 09:43

nie ma zadnej roznicy

#6 Bikermtb

Bikermtb

Elita Forum

• Members
  • 2281 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 10:23

Ja powiem tak- jesli chodzi o przednia przerzutke, piasty i korbe to miedzy deore a lx jest znaczna roznica. Na korzysc lx'a oczywiscie
  • h007 lubi to

#7 swierzak

swierzak

Moderator

• Members
  • 1757 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 11:54

Temat tyczy się LX w obecnej wersji czyli trekkingowej czy mówimy jeszcze o tych czasach kiedy to LX był grupą górską?

Ja mogę się tylko wypowiedzieć o wersji górskiej. Używałem przedniej przerzutki LX Top Swing i miała o niebo lepszą pracę niż Deore Down Swing. Była szybsza i bardziej zdecydowana.

Trwałość korb LX jest na wysokim poziomie. Swoją ujeżdżam już rok i 2 miesiące i znaków zużycia blatów czy misek suportu brak no może oprócz średniej zębatki. Fakt średnia zębatka z alu to trochę zły pomysł ale podyktowany był raczej aspiracjami wagowymi producenta. I w sumie to jedyna wada jaką ja zauważyłem.

Użytkownik Dexter może się wypowiedzieć co do różnic w trwałości między korbą Deore a korbą LX - jeździł na obydwóch...
  • h007 lubi to
I'm Going To Show You How Great I Am
Giant XTC / RS Reba RL / XTR / XT / SLX / LX - maszyna!

#8 h007

h007

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 12 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 13:44

Chodzi o grupę LX trekingową. Wolę zapytać, bo nie mając styczności z LX nie wiem czy to tylko zabieg marketingowy w stosunku do zwykłego Deore, czy faktycznie inna (lepsza) jakość. Deore/Alivio mam w obecnie użytkowanym rowerze, nowy osprzęt służyć będzie do złożenia całkiem nowego bike'a. Na razie mam ramę KTM i amor Suntour NCX Lite. Chciałbym coś sensownego z tego złożyć. Warto pakować się w Deore LX, czy pozostać przy Deore?

#9 rzymo

rzymo

Wtajemniczony

• Members
  • 1133 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 16:08

Ja powiem tak- jesli chodzi o (...) piasty (...) to miedzy deore a lx jest znaczna roznica. Na korzysc lx'a oczywiscie

W którym miejscu? :)

#10 Bikermtb

Bikermtb

Elita Forum

• Members
  • 2281 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 22:37

W którym miejscu? :)

Na górze, po lewej...

#11 swierzak

swierzak

Moderator

• Members
  • 1757 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 22:58

Oglądają manuale serwisowe piast Deore i Deore LX dochodzę do wniosku że są zbudowane mniej więcej tak samo:

Tylny LX: http://techdocs.shim...69830608933.pdf
Tylna Deore: http://techdocs.shim...69830728358.pdf

Przednia LX: http://techdocs.shim...69830637979.pdf
Przednia Deore: http://techdocs.shim...69830647983.pdf

Jednak często czytając opinie nt. tych piast często spotykałem się z opinią że LX jest trwalszy i mocniejszy. Z czego może to wynikać?
  • h007 lubi to
I'm Going To Show You How Great I Am
Giant XTC / RS Reba RL / XTR / XT / SLX / LX - maszyna!

#12 Bikermtb

Bikermtb

Elita Forum

• Members
  • 2281 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 07:49

Z jakosci materialow...

#13 rzymo

rzymo

Wtajemniczony

• Members
  • 1133 postów

Napisano 22 kwiecień 2011 - 16:23

Z jakosci materialow...

Wtedy XT czy XTR żyłyby dużo dłużej, a ja mam akurat odmienne doświadczenia ;) Wszystkie kulkowe Shimano, które miałem, dzielnie służyły przez bardzo podobną ilość kilometrów (przebiegi oczywiście pięciocyfrowe) - bez znaczenia czy był to XTR M965, czy Deore M595.

#14 Peter105

Peter105

Wtajemniczony

• Members
  • 1231 postów

Napisano 22 kwiecień 2011 - 17:33

Wydaje mi się że to wygląda mniej więcej tak:
- Deore - w miarę żywotne, najcięższe
- LX/SLX - żywotniejsze, lżejsze
- XT - równie żywotne co powyższy (S)LX, ale lżejsze
- XTR - mniej żywotne kosztem wyśrubowanej masy.
  • h007 lubi to
Moja Merida Kalahari
Moja Merida Road - sprzedana -> Bestia
A ja mam korbę na kwadrat, v-brejki i jakoś nie narzekam :P

#15 rzymo

rzymo

Wtajemniczony

• Members
  • 1133 postów

Napisano 22 kwiecień 2011 - 19:16

Wydaje mi się że to wygląda mniej więcej tak:
- Deore - w miarę żywotne, najcięższe
- LX/SLX - żywotniejsze, lżejsze

Te trzy to wagowo jest mniej więcej to samo, a co najlepsze to Deore potrafi być najlżejsze ;) Np. teraz w tylnym kole mam nowe Deore ważące ~366g, a na LX'a o takiej masie nigdy nie trafiłem. Miałem też pozagrupową 526'tkę (w sumie też Deore) - 373g.
  • h007 lubi to

#16 HH2

HH2

Wtajemniczony

• Members
  • 1240 postów

Napisano 22 kwiecień 2011 - 20:44

Może nie masz wszystkich kulek w łożyskach :D (już ktoś z forum miał taką wadę).

#17 Bikermtb

Bikermtb

Elita Forum

• Members
  • 2281 postów

Napisano 22 kwiecień 2011 - 22:10

Zdania nie zmienie ze LX lepszy...
  • h007 lubi to

#18 Duke48

Duke48

Elita Forum

• Members
  • 2092 postów

Napisano 22 kwiecień 2011 - 23:40

Bo masz korbę LX i dobrze podbudodowywać sobie ego, że niby się trafiło okazję życia oszczędzając 100zł.
  • h007 lubi to
Nauka oraz realizacja projektów w Javie, C#(również pod platformę Windows Phone).
Przygotowanie do matury z informatyki.

#19 Bikermtb

Bikermtb

Elita Forum

• Members
  • 2281 postów

Napisano 23 kwiecień 2011 - 06:18

Korba w najblizszym czasie zostanie wymieniona na XTR wiec Twoj argument nie bardzo wypalil... Zdania nie zmienie bo nie dosc ze LX lzejszy od Deore to w dodatku ma lepsze lozyska. A skad pomysl o oszczedzaniu 100zl? To chyba tylko Ty wiesz, bo ja nie. Chcesz sie czepiac mojej osoby to nie sraj publicznie tylko napisz PW ze masz jakies kompleksy...

Użytkownik Bikermtb edytował ten post 23 kwiecień 2011 - 06:23

#20 Duke48

Duke48

Elita Forum

• Members
  • 2092 postów

Napisano 23 kwiecień 2011 - 14:31

To Ty przez ponad pół roku nie dawałeś mi spokoju na gadu i mimo że wyraźnie nie życzyłem sobie pisania uczepiłeś się jak rzep psiego ogona. Ty masz kompleksy, bardzo poważne, do tego pasujesz do profilu psychopaty.
Nauka oraz realizacja projektów w Javie, C#(również pod platformę Windows Phone).
Przygotowanie do matury z informatyki.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych