Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Romet Jubilat'77

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 wotek15

wotek15

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 17 postów

Napisano 01 kwiecień 2011 - 16:23

Romet Jubilat z 1977 roku prawdopodobnie w wersji deluxe lub luksus. W fabryce został wyposażony w rzadko spotykaną w tym okresie trzybiegową przerzutkę w piaście Shimano (jeszcze Made In Japan) oraz dwa hamulce. Poza tym miał tak samo szpetny pomarańczowy kolor jak reszta „zwykłych” składaków. Ten rower został zakupiony w 1977r i przejechał może ze 50km. Potem przez 33 lata stał nie ruszany w garażu. W zeszłym roku wpadłem na pomysł odrestaurowania go. Był w fatalnym stanie. Nie był strasznie zardzewiały ale było mnóstwo powierzchownych śladów rdzy. Rower został rozebrany, a rama wypalona. Następnie pomalowałem ją na czarny mat. Z fabrycznych części pozostała osłona łańcucha, korby, rama, widelec, kierownica. Koła i opony zostały wymienione na nowe. Niestety w trakcie prac się okazało, że regeneracja tylnej piasty jest nie opłacalna. Tak więc kupiłem Shimano Nexus 3 z kontrą. Rower nie ma hamulców bo tylko by go szpeciły.

PS: Posiadam wiele części do składaka tzn: koła z oponami Dębica Zebra, Piastę tylną Shimano razem z manetką, siodło (również zniszczony model od Jaguara najprawdopodobniej), pedały i inne. Zainteresowani niech piszą na PM.

Załączone pliki

#2 knofel

knofel

Wtajemniczony

• Members
  • 1719 postów

Napisano 01 kwiecień 2011 - 20:03

Zacny rowerek, ładnie ci wyszedł :D

Też mam taki wehikuł, tyle że Wigry ^^ (W sumie pasowało by się nim pochwalić )

GravitaziaRacing
NS Surge
I'm John Wayne at the first Thanksgiving. Happy Thanksgiving pilgrims.

#3 clavdivs

clavdivs

Wtajemniczony

• Members
  • 1295 postów

Napisano 01 kwiecień 2011 - 22:34

...... a dlaczego czarny kolor?

#4 duncan1

duncan1

Stały Bywalec

• Members
  • 857 postów

Napisano 01 kwiecień 2011 - 22:45

...... a dlaczego czarny kolor?

Bo Haselhoff tez miał czarny kolor gadającego pojazdu i był niepokonany:D

Tez miałem wigrusa ale go wyrzuciłem :D,wspomnienia z jazdy pozostały i teraz mam to co mam:)
FELT CRANK BROTHERSSRAM RACEFACE FOX KASHIMA
Nie mam jak walczyć o racje bo moderacja ma władze w uciszaniu.

#5 clavdivs

clavdivs

Wtajemniczony

• Members
  • 1295 postów

Napisano 02 kwiecień 2011 - 10:20

Jubilat kojarzył mi sie właśnie z tym szpetnym kolorem pomarańczowym. Ni jak ten czarny mi nie pasuje, a szkoda bo tyle wysiłu.

#6 Britax

Britax

Elita Forum

• Members
  • 2170 postów

Napisano 02 kwiecień 2011 - 12:37

Dobra robota ;)

#7 wotek15

wotek15

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 17 postów

Napisano 15 maj 2011 - 13:23

Dzięki za opinię. Ostatnio doszły do niego nowe mody tzn nowe siodło, dzwonek i lusterko. Zdjęcia wrzuce w najbliższym czasie.
Mam problem z tym rowerem. Tzn łańcuch w nim spada co jakieś 20-30km. Naciąg łańcucha jest dobry. Wszystko skręcam tak jak powinno być i łańcuch jest napięty. Podczas jazdy jest wszystko ok. Łańcuch spada zazwychaj przy chamowaniu i zmienie biegu. Jest to dość upierdliwe, bo jeżdze nim rano do szkoły i niestety już 2 razy musiałem dojeżdzać z rowerem autobusem :(. Macie jakieś pomysł na rozwiązanie tego problemu. Jestem laikiem jeśli chodzi o rowery, więc proszę o wyrozumiałość. Dzięki

#8 wotek15

wotek15

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 17 postów

Napisano 22 maj 2011 - 11:44

Tutaj widzicie nowe mody tzn. lusterko, dzwonek z koniczyną, chlapacz oraz nowe siodło Monte Grappa. Jak widać na zdjęciu sztyca jest do wymiany (za bardzo ją podniosłem i się wygięła podczas jazdy PS: jest z bardzo cienkiej rury). Wczoraj poszła oś suportu (pewnie łożyska). Uporałem się z łańcuchem,poprawiając naciąg i dobrze go skręcając, przejechałem ze 16km i kolejna awaria :mad:. Ma swoje humory. Jeszcze dokupie jakieś przyzwoite chwyty i projekt uznam za zamknięty. Potem sprzedaż i kolejny bike. Pozdrawiam Wojtek

Załączone pliki

Użytkownik wotek15 edytował ten post 22 maj 2011 - 12:03

#9 JBL748

JBL748

Dumny Forumowicz

• Members
  • 111 postów

Napisano 22 maj 2011 - 21:01

Muszę szczerze pogratulować projektu! Ostatnio wsiadłem na mamuśki Unibika 28'' - taki treking damka (w końcu coś innego niż MTB) i stwierdziłem , że chciałbym mieć jakiegoś oldschool'a do katania po dzielnicy. Taki kultowy Romet byłby wypas. Pomyśleć , że kiedyś miałem Jubilata i pozostawiłem go na pastwę losu przed domem. Rano już go nie było. Teraz żałuję.

#10 Jubilat 2 power

Jubilat 2 power

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 31 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 08:47

Fajny sprzęt. Jestem pod wrażeniem. Ja już niedługo odrestauruję swego jubilata 2 z 82 roku.

#11 Siva

Siva

Stały Bywalec

• Members
  • 851 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 10:17

Ja dokładnie nie pamiętam...miałam Jubilata 2 lub 7 (poprawcie mnie jeśli 7-mka nie istniała) . Wyglądał jak ten powyżej aczkolwiek bez biegów i błotniki miałam "kwadraciaki" ; znaczy że chyba nowszy model niż Jubilacik z tego tematu. ...zajumali mi go po ok. 4 miesiącach z klatki schodowej...babcia na placki zawołała; ależ żem ryczała :(

#12 Jubilat 2 power

Jubilat 2 power

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 31 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 16:49

Ja dokładnie nie pamiętam...miałam Jubilata 2 lub 7 (poprawcie mnie jeśli 7-mka nie istniała) . Wyglądał jak ten powyżej aczkolwiek bez biegów i błotniki miałam "kwadraciaki" ; znaczy że chyba nowszy model niż Jubilacik z tego tematu. ...zajumali mi go po ok. 4 miesiącach z klatki schodowej...babcia na placki zawołała; ależ żem ryczała :(

Jubilat 7 (dobrze napisałem?) nie istniał ;-).

#13 Siva

Siva

Stały Bywalec

• Members
  • 851 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 19:41

No i jak idą prace remontowe ? Tak se pytam bo dziś znalazłam to :D:D:D:D:D : http://rower.com.pl/...cPath=6_699_851

#14 Danielasty

Danielasty

Wtajemniczony

• Members
  • 1142 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 20:08

jakiś odchudzony ten 2012 mój wigry na 20-stkach waży koło 20kg

#15 alkor

alkor

Dumny Forumowicz

• Members
  • 471 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 20:13

Kurczę, ja czytam takie tematy to zaczynam zazdrościć, ze mnie takie maszyny ominęły...
Someday you'll make a girl very happy, for a short period of time. Then she'll leave you and be with new men who're ten times better than you could ever hope to be.
These men're called MTB BIKERS.

#16 Siva

Siva

Stały Bywalec

• Members
  • 851 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 20:25

Alkor...te rowerki (Pelikan,Wigry,Jubilat) były popularne i w zasadzie jako jedyne dostępne w latach 80' i wcześniej ; więc albo byłaś berbeciem albo jeszcze Cię nie było?

Sie czasem nie f-o-c-h-u-j za tego berbecia :D:D:D

ps.jak rosłam to po kolei j.w. zajeżdżałam te cuda techniki :D:D:D

#17 knofel

knofel

Wtajemniczony

• Members
  • 1719 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 20:29

Ja miałem wigrasa 3 jako pierwszy rower 2 kołowy.
4 razy poszedł na zawiasie i 4 razy tatuś pięknie pospawał :)

A teraz dalej się śmiga na innym Wigrym tylko troszkę stuningowanym :http://www.bikeforum...ht=wigry custom

GravitaziaRacing
NS Surge
I'm John Wayne at the first Thanksgiving. Happy Thanksgiving pilgrims.

#18 alkor

alkor

Dumny Forumowicz

• Members
  • 471 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 20:35

Ja jestem rocznik '89, ale niektórzy moi rówieśnicy takie mieli... tylko, że mnie ominęło- jako dziecko jeździłam na traktorku na pedały, różowym rowerkowym czymś, zielonym 'bmx-ie' ale nie miałam składaka....
Jedyne co mnie pociesza, że ojciec ma Jaguara ze stajni Rometa:)
Someday you'll make a girl very happy, for a short period of time. Then she'll leave you and be with new men who're ten times better than you could ever hope to be.
These men're called MTB BIKERS.

#19 Siva

Siva

Stały Bywalec

• Members
  • 851 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 20:36

Mojej kuzynce pod tyłkiem właśnie taki Jubilat złożył się gdy pędziła ze sporej górki ... dziś kobita ma około czterdziestki , dziurę w nodze i po dziś dzień lęk przed rowerami :eek:

#20 Danielasty

Danielasty

Wtajemniczony

• Members
  • 1142 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 20:50

u mnie w kolejce jest własnie jeszcze jaguar do kupienia, chciałbym taki rower do jazdy zima

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych