Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Marzocchi mz supercomp 100m R

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Danielasty

Danielasty

Wtajemniczony

• Members
  • 1142 postów

Napisano 10 październik 2010 - 11:12

Witam. Wstępnie opiszę amortyzator który nie do końca nabyłem

Amortyzator prezentuje się bardzo okazale, charakterystyczne "M" na goleniach dolnych, lekka korona i ładna praca

Po zamontowaniu amortyzator charakteryzował się niechęcią do pracy mimo nowości. Powodem było skręcenie sprężyny na koniec "+". Po odkręceniu na "-" amortyzator wykazał bardzo miłą chęć do pracy
Na pewno nie jest to twór Suntoura w innej obudowie.

Amortyzator składa się z sprężyny w prawej goleni oraz tłumienia powrotu w lewej goleni. Dla mnie było to trochę zaskoczenie z przesiadki z XCR gdzie było odwrotnie

Przed samą jazdą pomyślałem sobie "Cholerka nie ma blokady skoku!! będę nie zadowolony ale jakoś przeboleje"

No to wychodzimy z klatki pierwsze ugięcie "Ojej, jaki twardy" Sag tylko 1cm, maxymalne ugięcie 4cm
no dobra, wjeżdżamy na polskie dziurawe chodniki i zaskoczenie. Mimo Twardej sprężyny amortyzator wybiera większość małych nierówności. Krawężniki łyka idealnie, dziury również, podczas hamowania nurkuje jak każdy tani widelec, lecz zostawiając skok do ugięcia się dalej

Pierwsza górka, niespokojne myśli przed pompowaniem pod górkę i tu również niespodzianka. Podjeżdżam i nic, ugina się do 4cm i twardo siedzi, a po napotkaniu przeszkody ugina się - normalnie jak inteligenty tłumik

Aktualnie jest po dotarciu. Chodzi naprawdę wyśmienicie. Ugina się do 7cm na chodnikowych dziurach pozostawiając 2-3cm skoku na teren na dobicie. Mniejsze nie równości wybiera znacznie szybciej niż pierwszego dnia. Tłumienie rozkręciłem na maxa tzw Rock Shox'owego króliczka

Aktualnie amortyzator współpracuje z mechaniczna 160-tką i nie wykazuje luzów czy czegoś podobnego. Czy amortyzator na jakieś wady? Według mnie brakuje tu blokady dla samego zaspokojenia niż do użytku

Dane techniczne
-Waga 2100 g
-tłumienie : sprężyna + tłumik
-golenie 30mm
-tłumienie powrotu
-Post Mount

plusy:
-dobra praca
-cena
-waga

minusy:
-brak blokady
  • kundello i Kenhill lubią to

#2 luke_

luke_

Stały Bywalec

• Members
  • 785 postów

Napisano 10 październik 2010 - 18:46

Hej,

co do Suntour'a który jakoby produkował ten widelec, mówiłem Ci że nie ma takiej możliwości :)
widzę, że lubisz bardziej twarde widelce - więc ta sprężyna jest dla Ciebie.
Gdybyś wolał bardziej miękką pracę - lepszą opcją byłaby jej wymiana.

Miałem przyjemność jeździć na tym właśnie widelcu przez jakieś dwa tygodnie po rowerowych ścieżkach do pracy.
I muszę przyznać, że jak na tą cenę to amortyzator praktycznie nie ma wad.
Po przesiadce na amortyzator co najmniej pięciokrotnie droższy, oczywiście różnica jest ogromna, ale biorąc pod uwagę jego cenę - to świetny kawałek widelca.

Również mogę go z czystym sumieniem polecić każdemu kto zechce wydać 350zł za jakie można go obecnie dostać w centrum rowerowym.
Nie wiem czy za taką kasę można kupić coś lepszego, jeśli mówimy o nowym to raczej nie.

Także, powodzenia w użytkowaniu, Danielasty. Jakbyś chciał bardziej miękką sprężynę to daj znać.

Pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych