Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[KLOCKI] Alhonga

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 HH2

HH2

Wtajemniczony

• Members
  • 1276 postów

Napisano 10 wrzesień 2010 - 18:53

Zakupiłem klocki Alhonga pod v'ki w rowerowym, ponieważ nie było innych, mam hamulec alhongi i jest w miarę dobry, więc pomyślałem, że klocki też nie muszą być złe.

Po zamontowaniu w rowerze i paru kilometrach okazało się, że jeden klocek jest obluzowany i tył nie hamuje więc go dokręciłem (to mogła być moja wina), przy dokręcaniu wyrobiłem śrubę (to co jest sześciokątne teraz jest okrągłe), więc klocek jest niedokręcony, można nim obracać i terkocze w czasie jazdy. Siła hamowania nie powala, ot bez rewelacji.

+ Hamują

-Marny stosunek jakości do ceny
-Śruby z plasteliny

#2 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8453 postów

Napisano 10 wrzesień 2010 - 18:55

Alhonga to marka makrokeszowa:) nie ma co wymagać od tego jak od avidów:p To już lepiej było dodac parę złotych i kupić chociaż by Saccony.

u1549y2014v4.gif

#3 Vilbo

Vilbo

Konto usunięte

• Konto usunięte
  • 802 postów

Napisano 10 wrzesień 2010 - 19:15

ano Saccony miałem kiedyś w starym rowerze :D dobrze hamowały, ale w ch*j piszczały na mokrym... Co do tych Alhong to rzeczywiście mają do duszy śruby :P

#4 HH2

HH2

Wtajemniczony

• Members
  • 1276 postów

Napisano 10 wrzesień 2010 - 20:01

Wiem, że to nie jest zbyt dobra marka, ale kiedyś kupiłem YPK w podobnej cenie i są ok, myślałem, że te też będą dobre. Teraz muszę jakoś wykręcić tę śrubę i wkręcić ze starych klocków alivio...

#5 Kys

Kys

Dumny Forumowicz

• Members
  • 402 postów

Napisano 10 wrzesień 2010 - 22:31

Mam taką radę na obrobione śruby, trzeba kupić zwykłe nakrętki pasujące na ten gwint.
Ja w swoim starym rowerze miałem V-ki tego producenta i nie narzekałem. Jednak po zmianie kloców odczułem jeszcze lepsza siłę hamowania. Więc Alhong nie jest najlepszy spośród tych niskobudżetowych produktów.

#6 zetor65

zetor65

Wtajemniczony

• Members
  • 1416 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 08:59

Ale i tak mimo wszystko lepiej dolozyc kilka zl i kupic Merida Green Control lub Kellys DualStop.
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych