Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Moje ostre koło / fixed gear

• Zamknięty Temat jest zamknięty
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 clavdivs

clavdivs

Wtajemniczony

• Members
  • 1295 postów

Napisano 06 październik 2010 - 15:52

ponieważ nie ma żadnej straty energii wynikającej z tego że musisz znowu rozbujać korby i za nimi nadążyć bo w ostrym kręcą się cały czas ;] i jest dużo łatwiej się bujnąć dzięki temu na ostrym ...przykład jechałem z kolegą na rowerku z wolnobiegiem on miał koła 26cali ale miał koronkę 11z z tyłu a ja 16 ;] skutek prawie tako samo przełożenie uwzględniając wielkość kół... chciał się po ścigać na ok 500m i co?? nie mógł mnie od startu dogonić (pamiętajmy że przełożenie było prawie identyczne uwzględniając wielkość kół) Ale to jest trochę nie uczciwe porównanie bo mam od niego dużo więcej siły w nogach :P ale ono bardzo dobrze obrazuje dlaczego tak się dzieje

Mysle ze to twoje nogi wygrały, a nie ostre. Nie jestem przekonany o wyzszości ostrego nad szosówką. W szosówce zawsze mozna dostosować optymalne przełożenie, tu bedzie przewaga i też zawsze można kręcić korbą.

#22 przemo01-93

przemo01-93

Dumny Forumowicz

• Members
  • 196 postów

Napisano 11 październik 2010 - 15:19

Mysle ze to twoje nogi wygrały, a nie ostre. Nie jestem przekonany o wyzszości ostrego nad szosówką. W szosówce zawsze mozna dostosować optymalne przełożenie, tu bedzie przewaga i też zawsze można kręcić korbą.

Może i masz rację nie będę polemizował....ale nie zmienia to faktu że ostre to najefektywniejszy rodzaj napędu ( nie bez powodu używa się go w kolarstwie torowym...)....a tak poza tym, ostre to super maszyna ;)

#23 ZenonBoski

ZenonBoski

Stały Bywalec

• Members
  • 826 postów

Napisano 11 październik 2010 - 16:11

ostre to najefektywniejszy rodzaj napędu ( nie bez powodu używa się go w kolarstwie torowym...)

błądzisz kolego i nie wiesz jak bardzo
ostre koło stosuje się w kolarstwie torowym z dwóch powodów:
raz.a - nie zmienia się teren - nie ma wzniesień, nie ma zjazdów... jeździsz jak po stole, więc nie potrzebujesz biegów
raz.b - oni jeżdżą tak kilkadziesiąt kółek - nikt się nie zatrzymuje, nikt nie odpoczywa, nie reguluje sprzętu i nikt nie łapie kapcia - kręcisz ile bozia siły dała i tyle - tak samo jakbyś jeździł na rowerku treningowym
dwa - przy jeździe na prędkość liczy się każdy gram, a brak przerzutek pozwala bardzo zmniejszyć masę roweru

I TYLE
a ktoś kiedyś dorysował sobie do tego ideologię i ludzie się jarają jak "murzyn blaszką"

a kurierzy używają tego tylko dlatego, żeby nikt nie chciał kraść takich rowerów, bo nikomu normalnemu się nie przydadzą :P ewentualnym plusem jest znów masa w chwili gdy muszą wnieść rower po schodach, żeby doręczyć przesyłkę

#24 Kenhill

Kenhill

Elita Forum

• Members
  • 2746 postów

Napisano 11 październik 2010 - 16:36

a kurierzy używają tego tylko dlatego, żeby nikt nie chciał kraść takich rowerów

Oraz ktoś kto pierwszy raz wsiądzie na ostre pewnie nie będzie umiał go "ukraść" czyli nim jechać:D

#25 ZenonBoski

ZenonBoski

Stały Bywalec

• Members
  • 826 postów

Napisano 11 październik 2010 - 19:11

też :P

#26 przemo01-93

przemo01-93

Dumny Forumowicz

• Members
  • 196 postów

Napisano 30 październik 2010 - 11:54

ZenonBoski a kurierzy używają tego tylko dlatego, żeby nikt nie chciał kraść takich rowerów, bo nikomu normalnemu się nie przydadzą :P ewentualnym plusem jest znów masa w chwili gdy muszą wnieść rower po schodach, żeby doręczyć przesyłkę[/QUOTE]

Tez dlatego że taki rowerek jest mniej awaryjny niż z np. przerzutkami bo tam nie ma się co popsuć.... dla przykładu w terenowym rowerku już zajechałem jedną przerzutkę a w ostrym nic tylko piasty smaruje i łańcuch i śmigam dalej xd :D
RTW- rower to wolność!!!http://www.youtube.com/watch?v=cRsJonFe8A4

#27 ZenonBoski

ZenonBoski

Stały Bywalec

• Members
  • 826 postów

Napisano 31 październik 2010 - 12:55

Tez dlatego że taki rowerek jest mniej awaryjny niż z np. przerzutkami

Mam 3 sztuki pod dachem i dwa lata jeżdżą i nic się w nich nie psuje - mimo, że mają najbardziej awaryjne rozwiązanie na świecie (dzieło prawdopodobnie szatana) - przerzutki. Jak dbasz tak masz, a jak nie umiesz dbać to chodź pieszo :P

Awaryjność przerzutek przejawia się jedynie w chwili upadków, wkręceń patyków w szprychy, uderzeń kamieniami... co w ruchu miejskich (mówię o pracy kuriera) się nie zdarza.

#28 przemo01-93

przemo01-93

Dumny Forumowicz

• Members
  • 196 postów

Napisano 31 październik 2010 - 22:58

Mam 3 sztuki pod dachem i dwa lata jeżdżą i nic się w nich nie psuje - mimo, że mają najbardziej awaryjne rozwiązanie na świecie (dzieło prawdopodobnie szatana) - przerzutki. Jak dbasz tak masz, a jak nie umiesz dbać to chodź pieszo :P

Awaryjność przerzutek przejawia się jedynie w chwili upadków, wkręceń patyków w szprychy, uderzeń kamieniami... co w ruchu miejskich (mówię o pracy kuriera) się nie zdarza.

ale co nie zmienia faktu ze trzeba o to dbać i to serwisować.....( mówię o przerzutkach)

#29 ZenonBoski

ZenonBoski

Stały Bywalec

• Members
  • 826 postów

Napisano 01 listopad 2010 - 20:48

Jakby rower był moim źródłem dochodu to dbałbym o niego po dwakroć, niezależnie od jego budowy... poza tym ja lubię naprawiać bajki :D

#30 przemo01-93

przemo01-93

Dumny Forumowicz

• Members
  • 196 postów

Napisano 02 listopad 2010 - 07:15

Też§ lubię je naprawiać ale jak rower miał by być moim źródłem dochodu(jako kurier rowerowy oczywiście) to chciał bym go mieć jak najbardziej prostego np. singiel albo ostre

#31 przemo01-93

przemo01-93

Dumny Forumowicz

• Members
  • 196 postów

Napisano 02 listopad 2010 - 07:17

A tak apropos ss to niedługo nie będę mógł mieć nazwy tematu moje ostre koło :( bo będę robił singel speda na zimę (dam kolanom odpocząć przez zimę od hamowania :) ) po zimie będzie piasta flip flop i po jednej stronie ostre a po drugiej wolnobieg obie zębatki z tyłu będą 14 z a z przodu nadal 52 :D

#32 Kenhill

Kenhill

Elita Forum

• Members
  • 2746 postów

Napisano 02 listopad 2010 - 07:57

Nie za lekkie przełożenie? Poza tym jak do tej ramy heble wsadzisz?

#33 przemo01-93

przemo01-93

Dumny Forumowicz

• Members
  • 196 postów

Napisano 02 listopad 2010 - 19:26

....po polsku wsadzę heble pasują ale będzie inna rama już mam inny wideł szosowy i rama będzie też inna wiec luzik.... OSTRE 4 EVER

#34 swierzak

swierzak

Moderator

• Members
  • 1764 postów

Napisano 02 listopad 2010 - 19:32

OSTRE 4 EVER

Tej Panie Ostre - mogę jechać z wami w piątek? Sprawdzimy w praktyce tą wyższość ostrego z Petkiem :P
I'm Going To Show You How Great I Am
Giant XTC / RS Reba RL / XTR / XT / SLX / LX - maszyna!

#35 ZenonBoski

ZenonBoski

Stały Bywalec

• Members
  • 826 postów

Napisano 03 listopad 2010 - 17:27

52-14

Twoje kolana Cię nienawidzą :P

#36 Peter105

Peter105

Wtajemniczony

• Members
  • 1231 postów

Napisano 03 listopad 2010 - 17:59

52-14? :eek: Jak ty z miejsca ruszasz?
Moja Merida Kalahari
Moja Merida Road - sprzedana -> Bestia
A ja mam korbę na kwadrat, v-brejki i jakoś nie narzekam :P

#37 martinXX

martinXX

Elita Forum

• Members
  • 2098 postów

Napisano 03 listopad 2010 - 18:26

na pewno ma ostry zryw spod swiatel :D

#38 przemo01-93

przemo01-93

Dumny Forumowicz

• Members
  • 196 postów

Napisano 03 listopad 2010 - 18:47

Zrywu nie ma ale... :D ja nie mam żadnego problemu z ruszaniem dla mnie a ze świateł nie muszę ruszać jak rakieta a i tak bardzo szybko ruszam z miejsca powiedział bym majestatycznym krokiem :D . A co do kolan jak się odpowiednio rusza to nie ma z nimi problemu...czasami jak się z skidami przesadzi to mogą poboleć (ja nie mogę moich wyziębić bo mnie bolą po prostu tak mam a lekarz mi powiedział ze mam je grzać) a poza tym ja nie katuje kolan choć czasem mnie troszkę bolą ale biorę wapno magnez i inne pierdoły wiec jest ok.

#39 Kenhill

Kenhill

Elita Forum

• Members
  • 2746 postów

Napisano 03 listopad 2010 - 20:03

ale będzie inna rama

i rama będzie też inna

Powtarzasz się :D

#40 Slovakov

Slovakov

Wtajemniczony

• Members
  • 1755 postów

Napisano 03 listopad 2010 - 21:56

Rowerek wygląda świetnie :D Pełna klasyka ( a zwłaszcza pedały z noskami).
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem złożenia ostrego na ramie starego, polskiego Jaguara :D Mam tylko problem ze znalezieniem tylnego koła z piastą szerokości 120mm.
Mógłbyś jeszcze powiedzieć coś o korbie? Jaki to model? Przerabiałeś coś? I ile średnio wytrzymują zębatki/łańcuch?
Pozdrawiam :)
"Autor oświadcza, że wynikające z wypowiedzi podobieństwo niektórego do wszystkiego i niczego jest przypadkowe i wynika z tego i tamtego. Dlaczego? Żeby było wesoło."
A na tym autor jeździ :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych