Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

SUNTOUR-Epicon Lod 26" Disc 100mm Lo czarny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaczor--ek

kaczor--ek

Dumny Forumowicz

• Members
  • 298 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 18:03

SUNTOUR-Epicon Lod
Skok-100mm
Golenie górne 32mm alu teflon
golenie dolne magnez
rura sterowa alu
Amortyzacja powietrze
Blokada skoku
Tłumienie dobicia
Tłumienie odbicia
Waga 1800g
cena:500-600zł

Przebieg amortyzatora 600km po rozpakowaniu go wrażenie zrobił na mnie ogromne.Wygląd bardzo masywnego amortyzatora, a za razem lekkiego jak za tą cenę. Pierwsze kilometry pokonałem po szosie by lekko się dotarł i tu niespodzianka, po raz pierwszy w amortyzatorze musiałem użyć blokady skoku, amortyzator pracował podczas jazdy po nowym asfalcie czułość jego mnie zaskoczyła.regulacja tłumienia odbicia umieszczona na dolnej goleni da się wyregulować precyzyjnie,co do regulacji dobicia to już trochę gorzej jest umieszczona razem z blokadą skoku na jednej manetce czyli 2in1 no ale tego na szczęście nie używam.Blokada skoku tym razem został przemyślana, podczas zblokowania amortyzatora pozostaje około 2cm w razie zapomnienia odblokowania amortyzatora w terenie w ten sposób nie zniszczymy blokady jak to bywało w poprzednich modelach. Mimo tego że amortyzator posiada 100mm skoku w rzeczywistości wychodzi około 80mm.Amortyzator pracuje płynnie bez zacięć sztywność jest zadowalająca zwłaszcza że pracuje z 180mm tarczą.Nalepki zostały umieszczone pod lakierem więc nie musimy się obawiać że po jakimś czasie zaczną się odlepiać i szpecić amor.

PLUSY:
Duża czułość jak na amortyzator powietrzny
Użycie powłoki teflonowej na górnych goleniach
Niska waga w tej kategorii cenowej
Do wyboru dwa kolory czarny-biały

MINUSY:
Jak dla mnie brak :)

Załączone pliki

#2 martinXX

martinXX

Elita Forum

• Members
  • 2098 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 23:43

jestem ciekaw jak amor bedzie wygladal pod wzgl. luzów po kilku miesiacach uzytkowania.

#3 wojtasin

wojtasin

Stały Bywalec

• Members
  • 953 postów

Napisano 25 sierpień 2010 - 18:37

Powłoka na górnych goleniach to nie teflon, to TiN :)
Nie "puki" tylko "póki", a najlepiej "dopóki"

#4 kellysbicycles

kellysbicycles

Stały Bywalec

• Members
  • 605 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 23:08

Otóż mniemam, że przebieg amortyzatora się zwiększył ;) Byłbym wdzięczny za krótki opis na temat różnych mniej lub bardziej ważnych szczegółów zauważonych podczas eksploatacji tego Amorka ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych