Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Niemieckie rowery HAI

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 mariankoziolek

mariankoziolek

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 4 postów

Napisano 15 lipiec 2010 - 09:19

Wszystkim szukającym dobrej jakości, nowoczesnej technologii w dobrej cenie polecam niemiecką firmę HAI. http://www.haibike-p...owery-c-65.html
Sam używam modelu Limit RC 28'' Jak dla mnie świetny rower corssowy i w cenie jakiej go kupiłem nie znalazłem nic lepszego - przynajmniej na moje potrzeby. Ja stawiam na wytrzymałość, precyzję wykonania i dobrej jakości materiały, a Niemcy akurat to gwarantują.

#2 irus

irus

Wtajemniczony

• Members
  • 1811 postów

Napisano 15 lipiec 2010 - 10:51

Więc teraz pod wpływem tego spamu wszyscy biegniemy sobie kupić rowery tej marki... HAI(L) BIKE!!!

#3 Britax

Britax

Elita Forum

• Members
  • 2170 postów

Napisano 15 lipiec 2010 - 10:54

Wszystkim szukającym dobrej jakości, nowoczesnej technologii w dobrej cenie polecam niemiecką firmę HAI. http://www.haibike-p...owery-c-65.html
Sam używam modelu Limit RC 28'' Jak dla mnie świetny rower corssowy i w cenie jakiej go kupiłem nie znalazłem nic lepszego - przynajmniej na moje potrzeby. Ja stawiam na wytrzymałość, precyzję wykonania i dobrej jakości materiały, a Niemcy akurat to gwarantują.

Od kiedy Niemcy mieszkają na Tajwanie i to oni są tam odpowiedzialni za spawanie i dostarczanie surowców?

#4 kingtlen

kingtlen

Dumny Forumowicz

• Members
  • 140 postów

Napisano 15 lipiec 2010 - 21:40

Porównuję sobie tą twoją firmę HAI i coś mi się wydaje że stosunek jakość do ceny to oni słaby mają

np. http://www.haibike-p...n-sl-p-198.html Niemiecki rower za 3200 zł

i

http://www.olimpiasp...kt/109.3177.htm - Polski za 3000 zł (przedstawiany już wielokrotnie na forum)

wybieram Polski nawet nie ze względu na to że produkowany jest w Polsce ale po prostu dlatego że jest o niebo lepszy !!! za mniej kasy
Rower jest pojazdem mechanicznym napędzanym siłą mięśni. Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli

#5 mariankoziolek

mariankoziolek

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 4 postów

Napisano 16 lipiec 2010 - 07:46

Więc teraz pod wpływem tego spamu wszyscy biegniemy sobie kupić rowery tej marki... HAI(L) BIKE!!!

Tak a teraz pod wpływem tej jakże rasistowskiej wypowiedzi wszyscy się pochylimy nad poziomem autora!
Teraz każda wypowiedź w której jest docenienie jakiejś firmy ma być od razu spamem??????? No to jak w ogóle rozmawiać o jakimś sprzęcie???? Skąd te antyniemieckie fobie? Czy naprawdę ma to znaczenie, że jest niemieckiej firmy ten rower? Poza tym, że ma niemiecką jakość? Nie rozumiem Waszego sposobu myślenia. 200 PLN różnicy to nie jest jakaś oszołamiająca kwota! Już nie przesadzajmy. A propos jakości może zobaczymy ile wydasz po 2-3 latach eksploatacji i czy moje 200 PLN więcej nie okaże się w istocie oszczędnością.

#6 el_Majoros

el_Majoros

Stały Bywalec

• Members
  • 870 postów

Napisano 16 lipiec 2010 - 08:23

Koziołku - nikt nie atakuje tego roweru dlatego, że jest niemiecki. Atak powstał w skutek formy zareklamowania tego produktu. Chcesz podzielić się swoim entuzjazmem? OK. Napisz recenzję bajka, ale taką szczerą, bez ochów i achów tylko dla tego, że masz ten rower. Szczerze, to twój pierwszy post zalatuje na kilometr kryptoreklamą. Było już na tym forum kilka osób (a właściwie importerów różnych firm) stosujących takie praktyki. Wszyscy wylecieli stąd z hukiem. I dalej będą wylatywali. Reasumując: dyskusja na temat sprzętu -TAK, nieudolna kryptoreklama - NIE
pzdr
P.S zdziwiłbyś się ile osób z tego forum ujeżdża niemieckie rowery
---
Zdrada

#7 cube

cube

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 7 postów

Napisano 16 lipiec 2010 - 09:10

te rowery hai sa lepsze od cube, czy w przedziale cenowym do 5k to cube ltd race jest jednym z najlepszych rowerow ?

Użytkownik cube edytował ten post 16 lipiec 2010 - 10:04

#8 el_Majoros

el_Majoros

Stały Bywalec

• Members
  • 870 postów

Napisano 16 lipiec 2010 - 09:27

te rowery hai so lepsze od cube, czy w przedziale cenowym do 5k to cube ltd race jest jednym z najlepszych rowerow ?

w cenie 4599 za cube konkurentem cenowym jest Hai Edition RX pro za 4884. osprzętowo wygrywa Hai (pełna grupa xt). ale co ja się tam znam...
pzdr
---
Zdrada

#9 kingtlen

kingtlen

Dumny Forumowicz

• Members
  • 140 postów

Napisano 16 lipiec 2010 - 10:00

Tak a teraz pod wpływem tej jakże rasistowskiej wypowiedzi wszyscy się pochylimy nad poziomem autora!
Teraz każda wypowiedź w której jest docenienie jakiejś firmy ma być od razu spamem??????? No to jak w ogóle rozmawiać o jakimś sprzęcie???? Skąd te antyniemieckie fobie? Czy naprawdę ma to znaczenie, że jest niemieckiej firmy ten rower? Poza tym, że ma niemiecką jakość? Nie rozumiem Waszego sposobu myślenia. 200 PLN różnicy to nie jest jakaś oszołamiająca kwota! Już nie przesadzajmy. A propos jakości może zobaczymy ile wydasz po 2-3 latach eksploatacji i czy moje 200 PLN więcej nie okaże się w istocie oszczędnością.

200 zł to nie jest dla mnie oszałamiająca kwota ale dlaczego mam nie wybrać roweru na xt a w zamian mam wybierać rower na dorkach i slx za wyższą cenę. A mówiąc o oszczędności wszystko jest uwarunkowane warunkami eksploatacji danego sprzętu i tyle każdy ma inny styl jazdy. Jedno jest pewne że w tym przedziale cenowym dla mnie jest lepszy ten właśnie rower. Chociaż go nie posiadam i nie jest to żadna kryptoreklama, nie piszę że mój rower jest najlepszy w swoim przedziale cenowym bo zdaje sobie sprawę że tak nie jest. HAI może być lepszy w innym przedziale cenowym, nie lubię upierania się przy opinii że mój jest najlepszy bo taki posiadam. A jeśli będziesz starał się to udowodnić to zobaczysz że użytkownicy tego forum ci pokażą że tak nie jest. Napisz recenzję szczerą i będzie ok bez żadnych ach i och.
Rower jest pojazdem mechanicznym napędzanym siłą mięśni. Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli

#10 irus

irus

Wtajemniczony

• Members
  • 1811 postów

Napisano 16 lipiec 2010 - 10:14

Koziołku - nikt nie atakuje tego roweru dlatego, że jest niemiecki. Atak powstał w skutek formy zareklamowania tego produktu. Chcesz podzielić się swoim entuzjazmem? OK. Napisz recenzję bajka, ale taką szczerą, bez ochów i achów tylko dla tego, że masz ten rower. Szczerze, to twój pierwszy post zalatuje na kilometr kryptoreklamą. Było już na tym forum kilka osób (a właściwie importerów różnych firm) stosujących takie praktyki. Wszyscy wylecieli stąd z hukiem. I dalej będą wylatywali. Reasumując: dyskusja na temat sprzętu -TAK, nieudolna kryptoreklama - NIE
pzdr
P.S zdziwiłbyś się ile osób z tego forum ujeżdża niemieckie rowery

Dokładnie tak i z każdym zdaniem się zgadzam i na dodatek sam składam właśnie rower na niemieckiej ramie. Założyłeś ten temat w dziale "jaki rower kupić"...przesada. Opisz swój, daj prawdziwe zdjęcia najlepiej z jazdy, napisz recenzję po roku użytkowania.

#11 kingtlen

kingtlen

Dumny Forumowicz

• Members
  • 140 postów

Napisano 16 lipiec 2010 - 10:22

Co do materiałów z których jest wykonany a do których nawiązujesz: znalezione na www

Aluminium typu 6061 jest stopem wraz z magnezem i krzemem. Są to najważniejsze elementy stopu, dodatkowo tworzą go również miedź, cynk, mangan i tytan. W sumie materiałów domieszkowych jest 4%. Typ 6061 dzieli się na gatunki zależne od procesu końcowej obróbki(odpuszczania). Najbardziej popularne to T0, T4 i T6. Gatunki, procesy i wytrzymałości są opisane w poniższej tabeli

T0 wyżarzone aluminium
wytrzymałość na zrywanie (MPa) 122
wytrzymałość na zginanie(MPa) 54

T4 przesycone i naturalnie starzone
wytrzymałość na zrywanie (MPa) 238
wytrzymałość na zginanie(MPa) 143

T6 przesycone i sztucznie starzone
wytrzymałość na zrywanie (MPa) 306
wytrzymałość na zginanie(MPa) 272

Aluminium jest materiałem wyjątkowo łatwym w obróbce, dzięki czemu wykonanie ramy staje się procesem bezbolesnym. W zależności od średnicy i grubości ścian rury aluminiowe mogą być względnie łatwo formowane przy użyciu standardowej giętarki do rur. Aluminium jest względnie miękkie co czyni łatwym wiercenie w nim otworów czy piaskowanie.

źródło (mam nadzieje że autor mnie nie powiesi za publikowanie jego materiału)

http://poziome2.repu...l/materialy.htm

Obecnie coraz popularniejszy materiał. Samo aluminium jest lżejsze od stali, ale mniej wytrzymałe, dlatego średnice rur maja większy przekrój. Najpopularniejszy stop to Alu 7005 T6 (numer oznacza proporcje zawartości składników). Droższe ramy są zrobione z bardziej wytrzymałego Alu 6061 T6. Cechą charakterystyczną ram aluminiowych jest ich duża sztywność - jest to zarazem wada i zaleta. Wadą będzie gdy rower na takiej ramie nie ma widelca amortyzowanego - każdą nierówność będziemy dobrze czuli.

źródło

http://www.wrower.pl...t/rama/rama.php

Użytkownik kingtlen edytował ten post 16 lipiec 2010 - 10:36

#12 mariankoziolek

mariankoziolek

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 4 postów

Napisano 17 lipiec 2010 - 11:15

OK. Przyznaję może temat o marce HAI i moim skromnym rowerze nie był jakoś fortunnie napisany, ale to chyba nie znaczy, ze to od razu kryptoreklama. W co drugim poscie pada nazwa jakiejś marki, są jej zagożali zwolennicy, czy to oznacza tez reklamę, tak mam to odbierac? Moze i mam za malo krytyczny stosunek do mojego sprzetu, ale mam do tego prawo. Mozna polemizowac, nie zgadzac sie ale nie pisac ze jestem jakims tam gosciem z jakiejs firmy. Wszyscy mamy jakieś preferencje. Jesli ktos odebral moj post jako reklame to przepraszam nie mialem takich intencji. Poniosl mnie chyba entuzjazm dostalem po nosie, wiecej nie bede, obiecuje :)))

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych