Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Co zabrać na biwak 4 dniowy?

biwak

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 BE3

BE3

Stały Bywalec

• Members
  • 592 postów

Napisano 19 czerwiec 2010 - 11:31

Może napisze tak. Razem z bratem wychowaliśmy się na wsi, w lesie spędziliśmy bardzo dużo czasu bo pracowaliśmy przy wycince drzew na własne potrzeby, czyli na opał zimowy. Zdobycie suchego drewna i rozpalenie ogniska to nie będzie dla nas problem :). No chyba że faktycznie zacznie lać jak z cebra. Ale poddaliście mi z tą rozpałką inny pomysł. Mianowicie podpałka do grilla może się przydać :).

Co do czynności sanitarnych takich jak numerek 1 i numerek 2 haha, nie będzie problemów, jesteśmy facetami a nie damulkami z dworu :). Ale do listy trzeba dopisać srajtaśmę więc dzięki za sugestie. Kąpać się raczej nie będziemy, chyba że napotkamy w miarę czystą rzekę. Jesli nie to kupimy 5l wody w okolicznym sklepie i się jakoś obmyjemy :), a w dalszej części trasy będzie bardzo dużo jezior, właściwie planujemy jechać od jeziora do jeziora, więc wody na kompiel nie zabraknie.

Aktualizacja:
-podpałka do grilla
-nóż (już był ale teraz mam na myśli porządny nóż do zabijania złapanych królików :D)
-srajtaśma

Użytkownik BE3 edytował ten post 19 czerwiec 2010 - 11:34

Moja największa porażka? - Życie
Forum - Wiecznie trwająca Wojna Poglądów i Racji.

#22 kondzios230

kondzios230

Stały Bywalec

• Members
  • 603 postów

Napisano 19 czerwiec 2010 - 14:58

Co do noża- ja mam najzwyklejszego Szwajcara (jak wiesz gdzie jest Army Shop, to jak dość trochę temu byłem to stał po ~100zł, ale raczej min. więcej) i zdecydowanie polecam-nie do zajechania, a piłowałem i ciąłem nim przeróżne rzeczy. Nóż solo to trochę bezsensu na taki wypad, chyba że taki jak Vilbo podał tylko z inną wkładką :) Tylko, że to pewnie wielkie jest.

#23 Vilbo

Vilbo

Konto usunięte

• Konto usunięte
  • 802 postów

Napisano 19 czerwiec 2010 - 15:54

Ja wiem czy takie wielkie? kilnga(ostrze) ma 20cm niecałe ;)

#24 kondzios230

kondzios230

Stały Bywalec

• Members
  • 603 postów

Napisano 19 czerwiec 2010 - 16:17

Scyzoryk ~10cm :) Ew. warto dopłacić do MultiToola-kumpel używa, też Victorinox i jest OK.

#25 kudlaty

kudlaty

Dumny Forumowicz

• Members
  • 184 postów

Napisano 19 czerwiec 2010 - 17:03

Niekonieczie, powiem ci.
Kiedyś w realu sprzedawano scyzoryki firmy Tchibo (tak, tej od kawy). Ma 16 opcji, jest mały i poręczny. Cholernie wytrzymały. Naprawdę, ze niewielką sumę 30 złotych mam super scyzoryk.

#26 BE3

BE3

Stały Bywalec

• Members
  • 592 postów

Napisano 19 czerwiec 2010 - 17:50

Ja myślę że każdy scyzoryk się nada, trzeba go tylko umiejętnie używać. Jak ktoś chce rąbać drewno scyzorykiem to wiadomo że długo się nie pobawi :P. Ja wezmę coś od dziadka, on ma pancerne noże :). Myślałem żeby zabrać taki malutki toporek, ale nie wiem czy to nie będzie zbędny balast.

Moja największa porażka? - Życie
Forum - Wiecznie trwająca Wojna Poglądów i Racji.

#27 kudlaty

kudlaty

Dumny Forumowicz

• Members
  • 184 postów

Napisano 19 czerwiec 2010 - 18:14

Myślę, że jak masz dobry nóż, to już mały toporek nie potrzebny.

#28 Gazelle

Gazelle

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 2 postów

Napisano 15 lipiec 2010 - 16:19

Gdzieś czytałem, że w dalszą drogę może się przydać mały pojemnik z gazem pieprzowym przeciw natrętnym psom lub rabusiom.
Co do złodziejaszków - na pewno nie należy trzymać całej kasy w jednym miejscu, lub żeby trzymała całą gotówkę jedna osoba. W kieszeni z dyszkę lub dwie, reszta schowana gdzieś w plecaku.
Sprawdźcie czy po drodze na trasie są jakieś bankomaty.

#29 subaru

subaru

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 40 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 03:08

Lekki namiot jednoosobowy 1-1.5kg
2011 - 4700 km | 2012 - 1350 km

#30 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8442 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 16:10

To jest lekki? :) Mój dwuosobowy waży 1300g.

u1549y2014v4.gif

#31 McMarcin

McMarcin

Dumny Forumowicz

• Members
  • 438 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 18:01

Podaj model, a jak z przemakalnością ??

#32 wojtasin

wojtasin

Stały Bywalec

• Members
  • 953 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 20:30

Są na allegro za 55 pln :)
Nie przemakają nawet na dość silnym wietrze, ale zimno na zewnątrz + dwie osoby wewnątrz i woda spływa po ściankach. Na lato spoko, bo można spać zasuwając tylko moskitierę.
Nie "puki" tylko "póki", a najlepiej "dopóki"

#33 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8442 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 20:40

Pożyczyłem siostrze i nie oddała. Ja kupiłem go za 90zł. Nie wiem jaki model, bo go nie mam tutaj;)

u1549y2014v4.gif

#34 wawa111

wawa111

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 2 postów

Napisano 26 styczeń 2014 - 15:05

Podstawa takiego wypadu to namiot 1 lub dwu osobowy tutaj jest fajna 2 osobówka http://biwakowy.pl/n...pingowe,c9.html jak zapomnisz noża to nic się nie stanie a jak zacznie padać na głowę i namiotu nie będzie to porażka.

#35 justyna26

justyna26

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 42 postów

Napisano 12 wrzesień 2017 - 12:16

Doradzicie jak się przygotować na biwak? Sa jakieś rzeczy które muszą być must have na takim wyjeździe? 

#36 annarej

annarej

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 39 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 06:17

Najwazniejszy jest namiot. Nie musi byc duży ale powinien byc porządny. Czyli nie kupiony na jakiejś promocji w biedrze ale dobrej jakości, namiot , łatwo rozkładany i składany. Z mocniejszą podłogą.

Poza tym;

wygodny śpiwór

podstawowe narzędzia do gotowania

zapas wody

bielizna termoaktywna

Najlepiej to wszystko pomieścic w plecaku.

http://www.rodzinne-...c-sie-na-biwak/

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych