Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

co robić w przypadku zbicia kości ogonowej

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 macix

macix

Elita Forum

• Members
  • 2028 postów

Napisano 25 wrzesień 2007 - 10:05

jechałem wczoraj na tylnym kole i stanąłem niechcący kątem 90 stopni i spadłem na du**.stłukłem sobie kość ogonową (oczywiste).I CO MAM ROBIĆ W TYM PRZYPADKU???PROSZĘ O POMOC!!!

#2 jaimar

jaimar

Dumny Forumowicz

• Members
  • 110 postów

Napisano 25 wrzesień 2007 - 14:23

Poprosić o rozmasowanie zaprzyjaźnioną przestawicielkę płci pięknej (ewentualnie innej - zgodnie z osobistymi upodobaniami). Nie wiem czy pomoże ale na pewno pozwoli zapomnieć o bólu :D

#3 valdusdus

valdusdus

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 21 postów

Napisano 25 wrzesień 2007 - 18:36

jechałem wczoraj na tylnym kole i stanąłem niechcący kątem 90 stopni i spadłem na du**.stłukłem sobie kość ogonową (oczywiste).I CO MAM ROBIĆ W TYM PRZYPADKU???PROSZĘ O POMOC!!!

Hmm co robic? Odpowiedź jedna: NIE SIADAĆ:)

A tak serio to mam ty takie cosik:
"Ból kości ogonowej (coccygodynia)

Jest to uporczywy, głęboko umiejscowiony ból okolicy kości ogonowej, nasilający się podczas siedzenia. Występuje po urazach (złamania, silne stłuczenia kości ogonowej), ale obserwuje się również, zwłaszcza u kobiet, przypadki o nieustalonej etiologii, bez uchwytnej przyczyny. Ból może być bardzo silny, tak jak przy złamaniu, lub tępy, pulsujący z okresami zaostrzeń. Może promieniować do krocza, mięśni pośladkowych, a czasem obustronnie w dół, wzdłuż tylnych powierzchni ud.

Leczenie zachowawcze obejmuje miejscowe masaże, nagrzewanie, nasiadówki oraz blokady. Dobre wyniki leczenia obserwuje się po zewnątrzoponowym wstrzyknięciu lidokainy z octanem metyloprednizolu z dostępu krzyżowego, a następnie zabiegi TENS przez kilka tygodni. W niektórych przypadkach pourazowych konieczna jest repozycja kości ogonowej w znieczuleniu ogólnym lub zewnątrzoponowym (1)."

TENS - http://www.akupresur...os.pl/tens.html
  • macix lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych