Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Shimano Deore czy Acera

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 luke2007

luke2007

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 13 postów

Napisano 24 wrzesień 2007 - 20:23

Zamierzam kupic rower i mam do wyboru dwa rodzaje osprzetu shimano Deore i Shimano Acera które nich wybrac co wy oo tym sadzicie:confused:

#2 stepien

stepien

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 46 postów

Napisano 24 wrzesień 2007 - 20:37

Raczej ze deore!!!!!
"Optymizm to prawdziwy kamień filozoficzny, który zmienia w złoto wszystko, czego sie dotknie..."

Author Mission 2007

[SIGPIC][/SIGPIC]

#3 x X x

x X x

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 12 postów

Napisano 24 wrzesień 2007 - 20:39

Z tego co mi wiadomo na ten temat, to technicznie lepsze i wytrzymalsze są Deore (Acera są za Alivio aż), ale to też zależy od stylu jazdy :) Ale tu Ci nie pomogę, bo nie wiem które do czego :P

#4 Mayne

Mayne

Dumny Forumowicz

• Members
  • 102 postów

Napisano 24 wrzesień 2007 - 21:02

Zależy,co chcesz jeździć, jak chcesz skakać, szaleć i dawać rower młodszemu rodzeństwu do wyżywania się (chociaż tu dylemat), albo sam jesteś młody i narwany, to deore, jak z kolei jeździsz spokojnie, nie po korzeniach, po trasie raczej, to bym acera brał. Chyba, ze masz tyle kasy, że Ci wszystko jedno, to wtedy deore, bo po prostu lepszejsze
pozdro
Think For Yourself
Question Authorities.

#5 asx

asx

Wtajemniczony

• Members
  • 1794 postów

Napisano 24 wrzesień 2007 - 21:22

Oczwiście ,że Deore :) W hierachi Shiamno są wyżej od Acery .

#6 Nemo7

Nemo7

Dumny Forumowicz

• Members
  • 160 postów

Napisano 24 wrzesień 2007 - 22:00

Acera chociaż jest na najniższej półce z Shimano to osobiście uważam że sprzęt jest wytrzymalszy od klasy Alivio nie wiem czy mi się tak trafiło czy jak ale mam np. klamkomanetki Acery i uważam że są bardzo dobre podobnie uważam o kasecie CS-HG30-8l.

Ale jak miał bym wybierać Deore czy Acera to bym brał Deore. Lepiej dołożyć i mieć sprzęt o dwie klasy wyższy.

#7 cubson

cubson

Dumny Forumowicz

• Members
  • 488 postów

Napisano 24 wrzesień 2007 - 23:33

Acera nie jest najniższa. Najniższy jest Turney. Kaseta Alivio jest teoretycznie mocniejsza od Acera, bo jest z twardszego metalu.
Życie bez roweru powoduje raka i choroby serca.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych