Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Porównanie trwałości grup osprzętu Shimano i SRAM.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 swierzak

swierzak

Moderator

• Members
  • 1757 postów

Napisano 22 maj 2010 - 10:07

Jak w temacie. Chodzi mi o to abyście napisali grupę na jakiej jeździliście i ile ona pod waszymi nogami przetrwała? Głownie rozchodzi mi się o przerzutki tylne/przednie, łańcuchy, kasety i korby. Mile widziane porównania trwałości Shimano i SRAM :)

Osobiście jeździłem na korbie Shimano Acera, przerzutce tył Deore/przód Acera, łańcuch Alvio i kaseta Sram PG-830. Set ten zajechałem dość szybko... Korba po 3 miesiącach miała już krzywe blaty. Przerzutka przód nadawała się do śmieci po 6 miesiącach z powodu luzów. Łańcuch to najtwardszy punkt tego napędu. Ani razy nie udało mi się go zerwać. Trwałość tylnej Deore też stoi na wysokim poziomie lecz po roku była już nie do wyregulowania a po 2 latach sprzedałem ją bo miałem jej dość... Kaseta to syf wymiana na Alivio to już był skok technologiczny i to spory... Na Sramie nie jeździłem więc nie mam porównania co do trwałości.

#2 rzymo

rzymo

Wtajemniczony

• Members
  • 1131 postów

Napisano 22 maj 2010 - 21:43

Jak w temacie. Chodzi mi o to abyście napisali grupę na jakiej jeździliście i ile ona pod waszymi nogami przetrwała? Głownie rozchodzi mi się o przerzutki tylne/przednie, łańcuchy, kasety i korby. Mile widziane porównania trwałości Shimano i SRAM :)

Przerzutka przód LX (starszy model, lekki) - przebieg 5-cyfrowy, używana dalej w rowerze brata.
SRAM 9.0 - 7k km, jeździ dalej.
Łańcuchy od najtańszych do IG90/Campy C9 - trwałość zbliżona, kilka tysięcy i do kosza.
Kasety sramowskie (jeździłem na mixach koronek z 8x0 i 9x0) - 4-5k km i kosz.
  • swierzak lubi to

#3 Bikermtb

Bikermtb

Elita Forum

• Members
  • 2272 postów

Napisano 23 maj 2010 - 00:08

Kaseta Alivio 11390 km- nie jest o najświeższym stanie ale jeździ, nie przerywa.
Korba LX bodajże FC-M571 40 tys km. Stan jak wyżej.
Przerzutka tył 5.0 56800 km- nie do zdarcia. Brak istotnych luzów. Działa bez zająkniecia tak jak 7 lat temu. Wypadało by trzeci komplet kółek wsadzić...
Przerzutka przód LX FD-M571 45580 km. Działa. Zero luzu. Chociaż wydaje mi się że przy 50 tys km przetrze się prowadnica od wewnętrznej strony.
Pedały M520 27 tys km. Średnie luzy. Stan oceniam na szkolne 3+. Nie zmuszają jeszcze do wymiany.
Przerzutka tył X5 2440 km- jak nowa.
Korba LX FC-M582 3 tyś km. Jak wyżej. Czyli stan techniczny bez zmian w stosunku do nowej.
Przerzutka przód XT FD-M761 2440 km. Stan idealny.
Kaseta 5.0 17 tys km- na śmietnik.
To tylko kilka z części dla przykładu. Nie chce mi się wypisywać kilkudziesięciu pozostałych. Może kiedyś z nudów... Pozdrawiam
  • swierzak lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych