Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kupno Nowego Roweru...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 AndreKing85

AndreKing85

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 6 postów

Napisano 27 kwiecień 2010 - 21:07

Witam
Jestem nowym użytkownikiem poczytałem troszkę tutaj postów i trochę o rowerach i sprzęcie ale i tak jestem w tym laikiem...
Chciałbym zakupić nowy rower do jazdy po ścieżkach rowerowych jak i od czasu do czasu zapewne wjechać w jakiś np lasek czy park...
Ogólnie jestem z Warszawy więc wypady do Powsina czy Lasu Kabackiego itp wchodziłyby w grę... Byłem w sklepach paru i w każdym mówili mi co innego dlatego postanowiłem zwrócić się do ludzi którzy mają rowery na co dzień i także znają się na nich o wiele lepiej niż ja sam... doradzano mi rowerek MTB w jednym sklepie zaś w drugim typowy Cross...
Co do ceny roweru wydaje mi się że max do 2.000 tys. byłbym w stanie zakupić dobry rowerek który nie posłuży mi tylko na jeden sezon.
Sam z siebie myślałem o rowerze:

Cross Kelly's Axis ten rower mi polecano w jednym sklepie:
http://www.kellys-bi...3&subcat_id=250
zaś w drugim polecano mi już rower MTB a dokładniej ten model:
Author Basic:
http://www.velo.com.pl/rowery/?id=433

Chciałbym uzyskać dobre informacje czy jednak opłaca się bardziej rower Cross'owy czy też MTB jestem amatorem i będzie to mój pierwszy rower... dlatego liczę na dużo cennych informacji i porad oraz czy podane modele byłyby godne uwagi a jeśli nie jakie modele proponowalibyście mi abym nie zakupił czegoś z czego nie będę zadowolony...
Pozdrawiam oraz dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)
Andrzej

#2 clavdivs

clavdivs

Wtajemniczony

• Members
  • 1163 postów

Napisano 27 kwiecień 2010 - 21:38

Jesli będziesz sie poruszał 80 % szosa 20% teren wybierz crossa.
W przypadku kiedy wolisz troszke poszalec w lesie wybierz MTB.

#3 Hokanus

Hokanus

Dumny Forumowicz

• Members
  • 267 postów

Napisano 27 kwiecień 2010 - 21:45

Do zastosowań o których wspomniałeś zdecydowanie rower crossowy, MTB będzie przerostem formy nad treścią.
Potrzebujesz roweru, na którym będziesz mógł się wygodnie i szybko przemieszczać, a na ścieżki rowerowe i leśne cross będzie świetnym wyborem.
Na tym Kellysie jeździ mój znajomy od 1.5 miesiąca i bardzo sobie chwali, a rower go wyniósł niewiele, bo kupił model 2009 ze zniżką.
Ewentualny problem może się pojawić kiedy zarazisz się cyklozą :) i najdzie Cię ochota na bardziej terenowe wypady, wtedy może w crossie zbraknąć szerszych gum, bardziej sportowej geometrii itd.

#4 AndreKing85

AndreKing85

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 6 postów

Napisano 27 kwiecień 2010 - 21:59

Hm... też mi się wydaje że jednak Cross dlatego bardziej rozglądam się za tym typem roweru a jeśli zarażę się cyklozą zawsze można zmienić rowerek na kolejny sezon... ale czy firma Kelly's jest dobra? gdyż czytałem że często jest problem z ich ramą bodajże? i czy ten modelik nawet z roku 2009 spełniłby moje oczekiwania? czy może lepiej jest zainteresować się inną marką i jakimś konkretnym modelem jeśli rozważałbym zakup Cross'a?:)
Dziękuję za odpowiedzi :)

#5 kapturnik7

kapturnik7

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 5 postów

Napisano 28 kwiecień 2010 - 06:49

Nie jestem ekspertem, ale to chyba jeszcze zalezy od Twoich "wymiarów", głównie masy. Tez ostatnio rozglądałem się za rowerem typu cross, przejechałem się na kilku, ale ostatecznie kupiłem mtb (co prawda przez przypadek :P) ale po przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, że na mtb czuję się pewniej, nie straszne mi krawężniki i dziury (oczywiście w granicach zdrowego rozsadku!), więc może napisz ile ważysz. Jeśli jednak będziesz upierał się przy crossie, a wazysz odrobinę więcej niż ustawa przewiduje, to poszukaj czegoś z mocnymi kołami, najlepiej z podwójnymi ściankami obręczy i nyplowaniem przy obręczach, takie koła w standardzie oferuje np. GT Transeo 3.0, pozdrawiam.

#6 AndreKing85

AndreKing85

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 6 postów

Napisano 28 kwiecień 2010 - 15:57

Hm... co do moich wymiarów to jestem akurat dość wysokim ok 180cm wzrostu i dość szczupłą osobą w granicach 65kg wagi ciała... szczerze wydaje mi się że jednak to będzie bardziej jazda po ścieżkach rowerowych niż jakiś lasach lub łąkach... czysto rekreacyjnie mam zamiar pojeździć na tym rowerku dlatego wydaje mi się że Cross będzie lepszą opcją niż MTB ale też pytanie jest czy taki Kelly's jest dobrym i wystarczającym rowerek jak dla amatora jazdy na rowerze...

#7 adasko

adasko

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 61 postów

Napisano 28 kwiecień 2010 - 18:18

Łamanie ramy przez kellysy do spora przesada, z Twoja waga i zastosowaniem nic się nie stanie. Jezeli bedziesz jezdzil na nim po asfalcie, lesnych sciezkach, ubitych drozkach, spokojnie bedzie Ci sluzyl, tym bardziej ze nie jestes ciezki. Mam miesiac ten rower i spisuje sie wysmienicie, jest szybki, lekki , i naprawde super sie prowadzi. No i ten wyglad... czarno zolty kolor bardzo mi odpowiadal.
kupilem go w tym sklepie i bardzo go polecam:
http://rowery.shop.pl/view/117/

#8 Hokanus

Hokanus

Dumny Forumowicz

• Members
  • 267 postów

Napisano 28 kwiecień 2010 - 20:59

... ale czy firma Kelly's jest dobra? gdyż czytałem że często jest problem z ich ramą bodajże?

To akurat pięknie wpisuje się w tytuł brukowca "Fakty i mity".
Fakty są takie, że topowy hardtail Kellys'a czyli Sabotage złamał się bodajże 2-3 lata temu i fama poszła w świat jak to się ramy Kellysa łamią. Faktem jest też, że bodajże w 2007 Kellys robił takie sobie ramy, ale głównie chodziło o ich sztywność niż wytrzymałość.
I tu wchodzą mity powtarzane przez tych, którzy złamanej ramy Kellysa na oczy nie widzieli, ale klepią co ślina na język przyniesie.
Mnóstwo ludzi (łącznie z tym forum) jeździ/-ło na Kellysach i jakoś ramy nie połamali.
Przy Twojej wadze to musiałbyś trafić na nadpiłowaną rurę ;) i lej po bombie żeby złamać ramę, więc sobie tym głowy nie zawracaj.

#9 AndreKing85

AndreKing85

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 6 postów

Napisano 30 kwiecień 2010 - 14:32

W takim wypadku rowerek który wybrałem nie jest ani rewelacyjny ani bardzo zły... więc do mojego użytkowania będzie w sam raz tak mi się wydaje... chyba że mają forumowicze tutejsi jakieś inne dobre znane sobie rowery tak do 2 tys. jakie mogliby mi polecić?:) Wówczas także będę wdzięczny za ukierunkowanie mnie jeśłi jest jakiś lepszy model roweru godniejszy uwagi...
Jeśli nie skuszę się na swoją własną wizję roweru Kelly's Axis...
Dziękuje raz jeszcze za wyczerpujące odpowiedzi i podpowiedzi :)

#10 Hokanus

Hokanus

Dumny Forumowicz

• Members
  • 267 postów

Napisano 30 kwiecień 2010 - 21:18

Bierz Axisa, a jak Cię cykloza dopadnie, to będziesz miał 600zł na nowy rower odłożone :)

#11 Dorcia

Dorcia

Stały Bywalec

• Members
  • 552 postów

Napisano 30 kwiecień 2010 - 21:57

ostatnio wystawiłam na allegro swój rower do sprzedania.To Author agang z wymienionym amorem i hamplami.I to rower do 2000 tyś:)nawet trochę mniej.Jeśli chcesz coś bliżej na ten temat-pisz:)Ja sprzedaję go ponieważ na moje dolegliwości muszę zmienić rower:)A Author jest w bardzo dobrym stanie.Ja na nim i skakałam i zjeżdżałam,więc nadawał się do wszystkiego(prawie;) )pozdrower:)
doczytałam, że raczej nie łaki i lasy...więc na pewno zmiana opon musiałaby mieć miejsce:)jeśli chodzi o mój rower, ale zapraszam do dyskusji:)

Użytkownik Dorcia edytował ten post 30 kwiecień 2010 - 22:00

#12 AndreKing85

AndreKing85

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 6 postów

Napisano 01 maj 2010 - 09:14

Do samego końca nie jestem pewny... a co byście powiedzieli na ten oto rower? nie znam się na osprzęcie więc porównując go chociażby z Axisem jak wypada rower? który lepszy?

Crosser SX:
http://www.mbike-row...crosser-sx.html

W sumie mało ludzi odpisuje aż tak mało jest na tym forum ludzi chętnych do pomocy? i podpowiedzi laikowi...

Mimo to dziękuję tym którzy do tej pory odpowiedzieli i podzielili się swoją wiedzą :)
Pozdrawiam
Andrzej

#13 clavdivs

clavdivs

Wtajemniczony

• Members
  • 1163 postów

Napisano 01 maj 2010 - 09:29

Ci co sie znaja niestety nie odpiusuja, bo by co tydzień musieli odpisywać :) na podobne temty.

Operujesz w dobrych markach:

Mbike 12.5 kg to jest waga bardzo dobra, napewno mniejsza niz w przypadku axisa i do tego cena 1500 zł

Mbike wygrywa.

http://www.scott.pl/...44&id_prod=1359

Taka moja dodatkowa propozycja :D do rozważenia.

#14 AndreKing85

AndreKing85

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 6 postów

Napisano 02 maj 2010 - 22:44

Witam po raz ostatni jeszcze się spytam i nie będę zadręczał użytkowników tego forum tym pytaniem... otóż jakby ktoś mógłby mi powiedzieć coś na temat specyfiki danych rowerów co który ma lepsze lub gorsze bo to że cena i marka to nie robi dużej różnicy ważne jest co rower ma jednak w sobie jakim sprzętem jest zbudowany...
Dlatego chciałbym się dowiedzieć jeszcze który tak naprawdę ma lepszą specyfikacje w sobie?

Crosser SX:
http://www.mbike-row...crosser-sx.html

lub

Cross Kelly's Axis:
http://www.kellys-bi....&subcat_id=250

Biorę pod uwagę także jednak to że serwis Axis'a mam na swoim osiedlu a Crosser'a pół miasta do przejechania... ale to jeden plus taki poboczny...
Będę wdzięczny za jakieś wskazówki i porady o ile to nie nachodzi za naruszenie regulaminu...
Pozdrawiam
Andrzej

#15 piechu

piechu

Dumny Forumowicz

• Members
  • 314 postów

Napisano 03 maj 2010 - 10:23

Moim zdaniem Mbike jest lepszy. A co ma lepszego przedewszystkim wagę, lepszy amortyzator chociaż tutaj różnica nie będzie zbyt duża, ma amortyzowaną sztyce a jeśli wybierasz crossa to komfort ma dla Ciebie znaczenie.
A serwisem to nie masz się co sugerować raczej zbyt częstym bywalcem tm nie będziesz.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych