Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[Pedały] SPD Shimano, Crank Brothers

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 uczaj22

uczaj22

Dumny Forumowicz

• Members
  • 378 postów

Napisano 27 kwiecień 2010 - 14:35

Witam serdecznie mam zamiar kupić sobie pedały spd a ogólnie nie mam pojęcia o tych pedałach.Czy do pedałów Crank Brothers będą pasowały buty Shimano spd czy może trzeba inne kupić ? rozumiem że jak kupię pedały firmy Shimano spd to każde buty Shimano będą pasować do tych pedałów.Mam jeszcze jedno pytanko a brzmi ono czy w tych butach można chodzić normalnie po ziemi nie chodzi mi o to aby chodzić w nich na miasto czy coś w tym rodzaju.Przy zakupie kieruje się wagą i ceną czyli jakość do ceny.Z góry dziękuję i czekam na odpowiedz

#2 Duke48

Duke48

Elita Forum

• Members
  • 2094 postów

Napisano 27 kwiecień 2010 - 14:43

Stary, ale na te wszystkie pytania jest odpowiedź w sieci, artykuły z gazet w pdfie itd.
Tak będą pasowały. Bloki dostajesz wraz z pedałami
Da się chodzić, jakość chodzenia zależy od typu obuwia-turystyczne, wyczynowe
Poczytaj, mówię bardzo poważnie, wszystko już było n razy, nie mów że szukałeś i nie znalazłeś.

Co do butów załóż Specialized Sport MTB lub Comp(dziś bym do nich dopłacił), mega wygodne, trochę dla mnie za mało sztywne, ale to się czuje po czasie.
Pedały Eggbeaters, np SL jak lubisz więcej luzu, ale pamiętaj że stopa jest gorzej podparta-bardziej punktowo. PD 540/770/970 co nie wybierzesz będzie dobre, zaraz usłyszysz, że nie ma sensu dopłacać do 770.

Użytkownik Duke48 edytował ten post 27 kwiecień 2010 - 14:46

#3 mac_aaron

mac_aaron

Dumny Forumowicz

• Members
  • 488 postów

Napisano 27 kwiecień 2010 - 16:17

Nie ma sensu dopłacać do 770! :P

#4 fazzy

fazzy

Stały Bywalec

• Members
  • 582 postów

Napisano 27 kwiecień 2010 - 16:20

No nie ma sensu dopłacać do 770!
Metamorfozy:
CUBE Anal-og :)

#5 rzymo

rzymo

Wtajemniczony

• Members
  • 1133 postów

Napisano 27 kwiecień 2010 - 16:47

Nie ma sensu dopłacać wiadomo do czego :D

Jeśli chodzi Ci głównie o wagę - to Cranki, jeśli o cenę - to 520/540. Jeśli jeździsz w trudniejszych warunkach (błoto/śnieg) to Cranki. Natomiast jeśli chcesz od czasu do czasu chodzić w butach z blokami, to musisz wybrać "turystyczne" (czytaj miękkie) modele, w których to bloki nie będą wystawać ponad podeszwę.

#6 uczaj22

uczaj22

Dumny Forumowicz

• Members
  • 378 postów

Napisano 28 kwiecień 2010 - 12:18

czy do pedałów Crank Brothers będą pasowały buty shimano spd

#7 fazzy

fazzy

Stały Bywalec

• Members
  • 582 postów

Napisano 28 kwiecień 2010 - 12:20

Informujesz czy pytasz?
Bo jesli pytasz to wypadało by postawić znak zapytania :)
a wtedy odpowiedź brzmi:
Nawet tak :)
Metamorfozy:

#8 uczaj22

uczaj22

Dumny Forumowicz

• Members
  • 378 postów

Napisano 28 kwiecień 2010 - 12:24

Więc śmiało mogę kupić pedały Crank Brothers wraz z butami shimano spd

#9 fazzy

fazzy

Stały Bywalec

• Members
  • 582 postów

Napisano 28 kwiecień 2010 - 12:28

Tu rozumiem, że nas informujesz.
Świetnie :)
Metamorfozy:

#10 Britax

Britax

Elita Forum

• Members
  • 2170 postów

Napisano 28 kwiecień 2010 - 12:43

Buty Shimano będą pasować do wszystkich pedałów, bo przy pedałach masz bloki, które przykręca się do buta, dzięki czemu but można wpiąć w pedały. Polecam jednak pedały Shimano, bo Cranki jak zresztą na YT widać łapią luzy po niecałym sezonie, a Shimano są bardzo mocne i łatwo je oczyścić z błota:)

#11 uczaj22

uczaj22

Dumny Forumowicz

• Members
  • 378 postów

Napisano 28 kwiecień 2010 - 13:02

Jakie byś polecił pedały shimano spd.To jest moje pierwsze styknięcie z pedałami spd , całe życie jeździłem na platformach.Jak jest różnica w jeździe na spd a platformach

#12 Mrs_Sil

Mrs_Sil

Stały Bywalec

• Members
  • 633 postów

Napisano 28 kwiecień 2010 - 13:15

Zrozumiesz to po pierwszej jeździe :)

Różnica jest zasadnicza w spd nie tylko naciskasz pedał ale go również ciagniesz do góry co znacznie ułatwia jazdę. We wpiętych butach jesteś niejako zintegrowany z rowerem, choć pierwsze wrażenia z jazdy mogą nie być bardzo przyjemne :D

#13 uczaj22

uczaj22

Dumny Forumowicz

• Members
  • 378 postów

Napisano 28 kwiecień 2010 - 13:24

Jak jest się wpiętym w pedał to można szybko się odpiąć uzywając tylko nóg np jak bym spadł z roweru to miałbym cały czas buty wpięte w pedał ?

#14 Mrs_Sil

Mrs_Sil

Stały Bywalec

• Members
  • 633 postów

Napisano 28 kwiecień 2010 - 13:26

Kwestia wprawy. Im dłużej jeździsz w spd tym bardziej wchodzi Ci w nawyk wypinanie. Początki będa na pewno bolesne :) choć nie każdy ma takie doświadczenia, ale różnicę docenisz bardzo szybko.

#15 uczaj22

uczaj22

Dumny Forumowicz

• Members
  • 378 postów

Napisano 28 kwiecień 2010 - 13:32

przeglądam sobie pedały SHIMANO SPD PD-M540 i Shimano Deore XT PD-M770 |511 wersja Xt o wiele droższa a w opisie produktu prawie się nie różni taka sam waga itp.W czym różnica

#16 Mrs_Sil

Mrs_Sil

Stały Bywalec

• Members
  • 633 postów

Napisano 28 kwiecień 2010 - 13:37

Nie mam zdania, jeżdżę na Crankach :)

#17 fazzy

fazzy

Stały Bywalec

• Members
  • 582 postów

Napisano 28 kwiecień 2010 - 13:43

Kwestia wprawy. Im dłużej jeździsz w spd tym bardziej wchodzi Ci w nawyk wypinanie. Początki będa na pewno bolesne :) choć nie każdy ma takie doświadczenia, ale różnicę docenisz bardzo szybko.

To prawda :) W zeszłym tygodniu, pierwszego dnia po założeniu pedałów SPD, a wraz pedałami butków, zaliczyłem pierwszą glebę od 1989 roku. :) Następnego dnia, zaliczyłem jeszcze 3 i kolejnego jeszcze 2 :) Od poniedziałku nie było jeszcze gleby, ale do końca tygodnia jeszcze kilka dni jest :) Wszystko przede mną :)
Metamorfozy:

#18 uczaj22

uczaj22

Dumny Forumowicz

• Members
  • 378 postów

Napisano 28 kwiecień 2010 - 13:44

Polecam jednak pedały Shimano, bo Cranki jak zresztą na YT widać łapią luzy po niecałym sezonie, a Shimano są bardzo mocne i łatwo je oczyścić z błota

też myslałem o Crankach ale Britax zaproponował mi shimano

#19 uczaj22

uczaj22

Dumny Forumowicz

• Members
  • 378 postów

Napisano 28 kwiecień 2010 - 13:46

są jakieś techniki wpinania się w pedał i odpinania jestem ciemny w tej materii.Jeśli chodzi o buty spd to zastanawiam się na turystycznymi ponieważ nie jeżdzę w maratonach tylko tak rekreacyjnie po mieście nieraz w terenie.

Użytkownik uczaj22 edytował ten post 28 kwiecień 2010 - 13:51

#20 Duke48

Duke48

Elita Forum

• Members
  • 2094 postów

Napisano 28 kwiecień 2010 - 13:58

W drugim poście, druga linijka, od razu dostałeś odpowiedź na pytanie na temat kompatybliności.
Co do różnic, w masie żadnych, 95% ludzi powie że nie warto dopłacać, kiedyś dorwałem dokładne dane techniczne z tabelką z częściami w poszczególnych wersjach, różniły się, ale o dokładne różnice trzeba się spytać kogoś kto ma dokumentację w ręku, bo wedle obecnej wiedzy każdy powie że nie warto dopłacać. Choć ja kupiłem 770, tyle że za 150 zł i uważam że są świetne, kropka.

Użytkownik Duke48 edytował ten post 28 kwiecień 2010 - 14:01

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych