Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[W.SZTYWNE] ns fundemental & dartmoor cormax.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 lewan

lewan

Stały Bywalec

• Members
  • 854 postów

Napisano 07 luty 2010 - 12:48

witam
chciałbym co nieco opisać dwa dość różniące się widelce ,przystosowane do jednej dyscypliny -Street. recenzję tworzę po to by pomogła w wyborze osobą które chciały by spróbować swoich sił na sztywniakach .

NO to zaczynamy.
Dołączona grafika
na pierwszy ogień idzie NS FUNDEMENTAL
co można o nim powiedzieć ..po prostu NS.
wykonanie precyzja wszystko na wysokim poziomie.
jedyną wadą jest to iż nie można przy nim użyć standardowej gwiazdki .
Pierwsza jazda
bolą łapy ,z resztą do logiczne gdy przesiądzie się z marcoka na 2 stalowe rurki pospawane ze sobą pod odpowiednim kątem ^^
widelec pod czas jazd spisywał się świetnie ,miałem go przez pół roku i na prawdę powiem że jest zaje..isty. bunny hop ,180 na prade od ręki wychodzą .problem jednak pojawia się gdy chcemy wykonać teispina .z dość łatwego triku robi się to jeden z najgorszych trików <dla nas jak i dla naszych butów>
by przyhamować rower trzeba włożyć praktycznie cały but ,a powrót jest praktycznie nie możliwy ^ ^ z tego co pamiętam udał mi się może z 2 razy.
(cały problem pojawia się gdy posiadamy koła 24' , widelec nie był testowany z kołami 26")
PODSUMOWANIE
zalety
+nie jest dość drogi i zapewnia mnóstwo frajdy.
+wytrzymałość

wady
-brak opcji montowania standardowej gwiazdki
-problemy z niektórymi trikami przy kołach 24"
-problem ze ściągnięciem koła ,przez blokadki.

dodatkowe uwagi
brak mocowań pod hamulce (vki i tarcze):o

Przejdzmy jednak do CROMAX'a
Dołączona grafikaDołączona grafika
widelec posiadam dość krótko (ok tygodnia)
w dodatku warunki nie co uniemożliwiają mi sprawdzenie na co stać ten widelec.co nie zmienia fakty że w zimę i w śniegu nie poddałem go testom ^^.
bunny hop,manual ,skoki z hopy do śniegu .swoje w ciągu tygodnia przeżył
co bd dalej zobaczymy ,ale po tygodniu widzę że widelec dartmoora jest lepszym wyborem jak fundemental.dlaczego?
ponieważ posiada mocowanie pod tarcze(osobiście jest mi to nie potrzebne ale każdy ma inne upodobania) nadaje sie pod koła 24" przez dodatkowy spaw po środku. dzieki czemu nie wejdzie nam cały but przy wykonywaniu teilspina.
zaletą jest też to że posiada standardowe mocowanie sterów (z gwiazdką)
cormax jest także tańszy dzięki czemu zdobędzie większa ilość nabywców,dodatkowo posiada też gammę 4 kolorów ,natomiast w ns'ie do wyboru są tylko 2 kolory

to tyle ile mam na razie do powiedzenia w sprawie obydwu widelców,gdyby się coś zmieniło to na pewno napiszę ^ ^.:)

Użytkownik lewan edytował ten post 07 luty 2010 - 15:39

• PIRAT, nevermind i kaczuch lubią to

#2 randy-rockstiff

randy-rockstiff

Co?

• Members
  • 1467 postów

Napisano 07 luty 2010 - 14:35

kontem-kątem; gwizdki-gwiazdki; prade-prawdę; teilflipa-tailflipa; nie mozliwe-niemożliwe; nie co-nieco; fakty-faktu; bd-będzie; jak-aniżeli/niż; nie potrzebne-niepotrzebne; gammę-gamę

do poprawki to plus interpunkcja...w końcu to recenzja ;]
swoją drogą, dość dziwne jest robienie recenzji czegoś tak prostego jak widelec sztywny do streetu, aczkolwiek pewnie pomoże ludziom na małych kółkach.
btw., tailflip? a nie tailspin?
  • nevermind lubi to
Nie znam się, to się wypowiem.

#3 walker92

walker92

Stały Bywalec

• Members
  • 832 postów

Napisano 08 luty 2010 - 22:09

Moderator powinien napisać: Nie baw się w moderatora - i usunąć offtopa.
Raz dostałem za takie coś warna, no ale to tylko bikeforum. :P

Sama recka się przyda, chociaż mamy mało streetowców to zawsze z wygoglowań ktoś się czegoś dowie.

#4 jackos

jackos

Dumny Forumowicz

• Members
  • 450 postów

Napisano 11 luty 2010 - 17:06

Hmm recenzja taka troche dziwna. a który wideł jest wyższy? Tak czy tak wiekszośc obecnej mlodzieży wybierze NS'a, nie zważając na to ze jest zgrzybniały... A w recenzji brakuje mi takich detali jak waga itp.:D

#5 lewan

lewan

Stały Bywalec

• Members
  • 854 postów

Napisano 28 luty 2010 - 22:30

zbytnio nie zwracałem uwagi na wagę. ale wiem na pewno że ns ważył mniej ,minimalnie ale jednak..różnice odczuwam i to straszną.rower lepiej się prowadzi i lepiej się wykonuje ewolucje.zobaczymy co bd dalej bo dopiero dziś była dość dobra pogoda by go przykatować.

swojego czasu miałem złą opinie o częściach dartmoora ,jednak z każdym trikiem i z każdą nową częścią nabytą od nich dochodze do wniosku że dart jest BOSKI.:D:D

do końca tygodnia opiszę dokładnie CROMAX'A:)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych