Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jakie wybrac ochraniacze na buty??

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 robercik

robercik

Dumny Forumowicz

• Members
  • 273 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 12:27

Witam!! Przyszla kolej na kupno ochraniaczy i mam na oku dwa modele ale nie wiem ktore wybrac
1. http://www.rogelli.p...e-hydrotec.html
Przekonuja mnie tym ze sa z sliskiego materialu i maja wzmocniony czub. A co do ich dzialania nic nie wiem :/ cena 84zl!
2. http://www.skleprowe...ct&prod_id=1045
Widzialem ich test w bike board gdzie dostaly ocene powyzej 5.0 ale sa chyba z materialu ktory nasiaka woda i nie maja wzmocnionego czuba. cena 80 zl !

#2 dext3r

dext3r

Dumny Forumowicz

• Members
  • 156 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 14:17

Te Rogelli w linku, który podałeś są po 94zł.
Za 85 są tutaj i dzis jadę je kupić :)
Co do ochraniaczy (Rogelli) to sprzedawca mówił, że ten model jest często kupowany. Rogelli dla mnie to zawsze kompromis między jakością a ceną więc liczę, że będą ok.
Without evil there is no good so it must be good to be evil sometimes

#3 robercik

robercik

Dumny Forumowicz

• Members
  • 273 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 14:25

u mnie w miescie sa po 84 zl, tylko przykladowo podalem :P
A dzis wlasnie sie dowiedzialem od znajomej ze ma wlasnie takie same i rozpieprzyl sie jej suwak i sie popruły :/

#4 dext3r

dext3r

Dumny Forumowicz

• Members
  • 156 postów

Napisano 10 listopad 2009 - 07:33

:) a ja je wczoraj kupiłem .....
Mierzyłem je "na sucho", są takie gumowate, nawet grube, z tyłu właśnie suwak i parę odblasków. Pozostaje mieć nadzieje, że się nie poprują itp. napiszę o nich więcej po sezonie.
Gdzies widziałem dobre recenzje (w sensie wypowiedzi na forach) tych ochraniaczy i o tych.
Zbudowane są chyba podobnie do tych Rogelli, może pozostaje kwestia jakości materiałów??
Without evil there is no good so it must be good to be evil sometimes

#5 robercik

robercik

Dumny Forumowicz

• Members
  • 273 postów

Napisano 10 listopad 2009 - 16:45

Te co podales chyba jednak sa dla mnie za drogie, przypadly mi dogustu te rogelli ale jak to uslyszalem nawet ze ta slizka powierzchnia w nich nic nie daje i nasiakaja woda to wole juz kupic sprawdzone w tescie bbb z neoprenu beda tez nasiakac ale za to bedzie cieplo w nogi a o to mi generalnie chodzi :)

#6 guniamaster

guniamaster

Dumny Forumowicz

• Members
  • 135 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 16:47

Mam te Rogelli, ale niestety jeszcze ich nie przestowałem. Wydają się w miarę wytrzymałe, ale pierwsze jazdy to zweryfikują. Ja w Rzeszowie dostałem je za 75,-.
recycle or die
Dołączona grafika

#7 robercik

robercik

Dumny Forumowicz

• Members
  • 273 postów

Napisano 12 listopad 2009 - 15:56

To posimigaj i daj znac co do jakosci i jak spisuja sie na deszczu xD Ja narazie powstrzymam sie od kupna do nastepnego tygodnia :)

#8 nevermind

nevermind

Wtajemniczony

• Members
  • 1749 postów

Napisano 14 listopad 2009 - 10:48

Posiadam te z shimano. Wszystko zgadza się z tym, co jest w teście zalinkowanym przez Dextera. BBB widziałem, są grubsze, wykonane z materiału bardziej zbliżonego do neoprenu [jeśli nie z niego], mają bardziej 'chropowatą' strukturę, przez co gorzej ściaka z nich woda, niż z shimano.
Istnieje różnica między umysłami chorymi a głębokimi...
Galeria grupy Śląsk || Galeria grupy Śląsk cz.2 || Moje własne

#9 robercik

robercik

Dumny Forumowicz

• Members
  • 273 postów

Napisano 17 listopad 2009 - 17:49

:) a ja je wczoraj kupiłem .....
Mierzyłem je "na sucho", są takie gumowate, nawet grube, z tyłu właśnie suwak i parę odblasków. Pozostaje mieć nadzieje, że się nie poprują itp. napiszę o nich więcej po sezonie.
Gdzies widziałem dobre recenzje (w sensie wypowiedzi na forach) tych ochraniaczy i o tych.
Zbudowane są chyba podobnie do tych Rogelli, może pozostaje kwestia jakości materiałów??

DEXT3R i jak sprawuja sie te ochraniacze rogelli?? Bo ja nadal nie kupilem mialem juz chec na Pro Blaze ale odleglosc szwow byla zbyt bliska od blokow i z pewnoascia zaraz by sie rozpruly. Mozesz cos o nich napisac, bo jestem chyba raczej skazany na nie i te BBB

#10 guniamaster

guniamaster

Dumny Forumowicz

• Members
  • 135 postów

Napisano 21 listopad 2009 - 21:02

Dziś dokonałem pierwszgo testu ochraniaczy Rogelli.
Temperatura oscylowała w graniczach 10 stopni, więc było dość ciepło. I jezeli chodzi o komfort termiczny to był on wysoki. Temperatura stopy była w sam raz, trochę się spociła, ale nie odczuwałem jakiegoś gorąca. Nie wiem, czy jest to dobry prognostyk na zimę skoro w takiej temp. nie było mi gorąco to przy niższych może być po prostu zimno.
Następna sprawa to wodoszczelność. Nie przemokły, a trochę kałuż zaliczyłem i błota na nich też sporo było.
Wiatr mi nie przeszkadzał, a to dość ważne przy moich butach z siateczką.
Przy chodzeniu się podwijają. Kiedy chodziłem po błocie i się podwijały to czubki butów były ubłocone, dostało się trochę mazi pod wewnętrzną stronę, ale nie jakoś strasznie dużo. Nie pasują na tyle do moich butów (nie pasują to za dużo powiedziane), bo część protektora z czubka buta jest zasłonięta ochraniaczem i jak się chodzi to ma on bezpośrednią styczność z podłożem, co może przyspieszyć jego przetarcie w tym miejscu, ale z kolei to, że się podwija może temu trochę przeszkodzi.
No i ładnie przylegają do buta.
Test po tylko 70km., ale prosiłeś o niego więc piszę, co po takim dystansie zauważyłem.
Pozdrawiam
recycle or die
Dołączona grafika

#11 shpryh

shpryh

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 24 postów

Napisano 15 luty 2010 - 11:52

Kurcze, musicie zwracać uwagę co kupujecie. Na allegro i w "regionalnych" sklepach jest dużo podróbek. Oryginalne rogelli są praktycznie nie do zdarcia. Ktoś tam pisał, że mu się popruły - no nic dziwnego, jeżeli były z jakiegoś lewego źródła. Skoro Guniamaster testuje je i raczej nic się nie dzieje (mechanicznie), to założe się, że swoje egzeplarze kupił bezpośrednio z www.rogelli.pl (najpewniej u źródła) no chyba, że mają jakiegoś oficjalnego, dużego dystrybutora, o którym nie wiem (?)

#12 haan

haan

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 34 postów

Napisano 24 luty 2010 - 13:50

Myślę, że dokonałeś bardzo dobrego wyboru;) Wiem, że odzież rogelli jest bardzo dobra. Tylko mam jeszcze pytanie, gdzie kupiłeś te ochraniacze?? Bo ja chciałam sobie kupić nowe rękawiczki, zajrzałam na stronę tego sklepu, o którym wspominał mój przedmówca rogelli.pl i znalazłam klika fajnych modeli;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych