Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ubezpieczonko auta

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 gibelo

gibelo

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 28 postów

Napisano 06 listopad 2009 - 17:18

Rower rowerem ale na pewno większość z was porusza się jakimiś innymi środkami transportu. Ja niedawno dorwałem autko i tak sobie kalkuluję jak zrobić z ubezpieczeniem w sumie mogę zapłacić trochę więcej ale chciał bym mieć coś rzetelnego, albo jakąś prostą usługę do szybkiego uruchomienia. Ktoś mógł by mi coś podpowiedzieć ?

#2 Dzacek

Dzacek

Dumny Forumowicz

• Members
  • 291 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 09:47

rozwiązanie jest prostę! bierz fure od zgredów :D

#3 gibelo

gibelo

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 28 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 17:59

Swoją drogą to niby masz rację ale jak ktoś chce mieć furę swoją na siebie ubezpieczoną to warto poszukać rzetelnego ubezpieczyciela.

#4 comatose

comatose

Stały Bywalec

• Members
  • 960 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 18:41

Ja samochód ubezpieczam w Allianz, dostałem od nich najtańszą ofertę (pewnie dlatego, że mój dobry kolega zhandlował mi polisę :D ) Mają fajny patent z zwyżką za wiek - jak bezproblemowo przejeździsz rok to przy przedłużaniu zwyżka jest likwidowana (normalnie jest to +30% do czasu aż masz 26 lat). Ceny NW też konkurencyjne w porównaniu do reszty za 50zł każda z osób przebywająca w aucie w razie "w" jest dodatkowo ubezpieczona na 20 000zł. Od grudnia chyba polisy lecą w górę i to ostro bo suma ubezpieczenia gwarantowanego leci z 300 000 na 500 000€.
Racja jest jak dupa - każdy ma swoją.

#5 gibelo

gibelo

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 28 postów

Napisano 17 listopad 2009 - 22:48

Z tym to nie wiadomo jak dokładnie będzie jakiejś wiarygodnej informacji o tym podniesionym OC nigdzie nie widziałem tylko jakieś skrawki informacji. Co do NW bardzo tanio masz rację a warto mieć bo koszt w porównaniu z późniejszym uszczerbkiem na zdrowiu i rehabilitacją jest naprawdę minimalny. W PZU to chyba zależy od całości oferty z tym NW.

#6 szir

szir

Wtajemniczony

• Members
  • 1362 postów

Napisano 18 listopad 2009 - 15:08

zobacz w jakimś kalkulatorze ubezpieczeń, np. w takim http://www.ociac.pl/index.php/1albo innym

MAPKA  Z  OBIEKTAMI  DO KOT  i PIELGRZYMIEJ  https://www.google.c...47624999994&z=6

Czasami na drodze spotykam prawdziwych bikerów szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

#7 yoppy

yoppy

Dumny Forumowicz

• Members
  • 126 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 15:01

Warto tez dowiedzieć się czy jest możliwość ubezpieczenia AC. Niektóre ubezpieczalnie nie dają Auto Casco samochodom starszym niż np. 10 lat - to zależy od ubezpieczalni, w Alianz jest to chyba 8 lat
Dołączona grafika

#8 gibelo

gibelo

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 28 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 18:25

U to nie za ciekawie w takim razie w PZU nie ma z tym problemów, chociaż rzeczywiście ta karta Pomoc obejmuje samochody do 13 lat.

#9 janja

janja

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 11 postów

Napisano 24 listopad 2009 - 12:01

PZU jest chyba jedynym ubezpieczycielem, który ubezpiecza star autka.

#10 Koxiu

Koxiu

Wtajemniczony

• Members
  • 1515 postów

Napisano 24 listopad 2009 - 14:21

hestia jest spoko, maja tanio i nie ma problemu ze starszymi autami ;)

#11 gibelo

gibelo

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 28 postów

Napisano 26 listopad 2009 - 15:43

Ok ale co więcej możesz o niej powiedzieć ? Nie jest to Polska firma więc nie interesuje jej los naszych obywateli...

#12 Koxiu

Koxiu

Wtajemniczony

• Members
  • 1515 postów

Napisano 26 listopad 2009 - 17:49

Hah...a ktora firme ubezpieczeniowa interesuje los klientow? Dla nich liczy sie tylko zysk...;)

Ja ubezpieczam autko w hesti juz drugi rok i nie narzekam, za darmo rozkladaja platnosc na raty...:)

#13 gibelo

gibelo

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 28 postów

Napisano 27 listopad 2009 - 13:30

No ok ale jakoś mimo wszystko Polską markę wolę, większe zaufanie mam do rodzimej marki. Do tego że stawiają teraz na nowoczesność. A co jeszcze jeśli chodzi o dbanie o klienta hymm nawet nie musisz być klientem żeby Ci pomogli PZU ma takie busy pomocy w razie kataklizmów podobno. Agregat z prądem cysterna na wodę pitną i jak by się coś działo wysyłają je nie odpłatnie.

#14 comatose

comatose

Stały Bywalec

• Members
  • 960 postów

Napisano 27 listopad 2009 - 14:17

Zacznijmy od tego, że nie ma czegoś takiego jak "polska marka" wśród ubezpieczycieli ;] Hestia jest OK, kolega tam auto ubezpiecza to może je raz skasować bez utraty zniżek ;] Jak dla mnie mija się z celem ubezpieczenie AC w przypadku starszych samochodów. Dbanie o klienta w PZU? to brzmi jak sf. Podaj źródło informacji z tymi busami bo ciekawi mnie ten patent a informacji o tym znaleźć nie mogę.

#15 gibelo

gibelo

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 28 postów

Napisano 27 listopad 2009 - 16:37

Jak to nie ma Polskiej marki ubezpieczeniowej ? PZU to niby co ? :P Co do busów na stronie gdzieś dali info nie będę reflinkował ;p

#16 Koxiu

Koxiu

Wtajemniczony

• Members
  • 1515 postów

Napisano 27 listopad 2009 - 16:49

PZU zostalo sprywatyzowane... najwiekszymi udzialowcami sa skarb państwa oraz holenderskie konsorcjum eureko.

#17 comatose

comatose

Stały Bywalec

• Members
  • 960 postów

Napisano 27 listopad 2009 - 17:14

Co do busów na stronie gdzieś dali info nie będę reflinkował ;p

Spoko, ale dopóki nie zobaczę tego na własne oczy bezinteresowną pomoc PZU osobom "obcym" traktuję na równi z opowieściami o czarnej wołdze i dzieciach znikających w centrach handlowych ;]

#18 krokodyl

krokodyl

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 8 postów

Napisano 27 listopad 2009 - 18:17

O tych busach to też gdzieś słyszałam. Comatose, lepiej nie widzieć na własne oczy jak to działa, bo to zwykle dotyczy kataklizmów..
A co do tej pomocy to nie wiem na ile one jest bezinteresowna, ale jako jedni z niewielu firm mają takie coś jak fundusz prewencyjny

#19 gibelo

gibelo

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 28 postów

Napisano 28 listopad 2009 - 16:19

Ale to przecież dobrze że jest taki fundusz prewencji , tak samo jak wykorzystywanie nowych mediów do ułatwienia nam dostępu do informacji o ich usługach.

#20 janja

janja

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 11 postów

Napisano 04 grudzień 2009 - 09:23

Spoko, ale dopóki nie zobaczę tego na własne oczy bezinteresowną pomoc PZU ...;]

Lepiej żeby jej nie widzieć, ale ja też słyszałam że mają centrum pomocowe, autokary do przewożenia ludzi itp

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych