Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[LICZNIK] Polar RS800CX Pro Limited Edition

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Scott

Scott

Wtajemniczony

• Members
  • 1316 postów

Napisano 23 wrzesień 2009 - 21:15

Pierwsze kroki
Instalacja na rowerze czujników kadencji i prędkości nie przysparza żadnych problemów. Potrzebne nam będą obcinaczka do zipów i mały śrubokręt gwiazdkowy do zainstalowania magnesu na kole. Magnes kadencji instalujemy za pomocą taśmy dołączonej do zestawu ( taśma wystarczy na dwa razy) lecz można go też przypiąć za pomocą zipa, wiele osób stosuje rozwiązanie z zipem i sprawdza się ono.
Obsługa samego urządzenia to już inna bajka. Mi przebrnięcie przez trudy pomogło to ze wcześniej obsługiwałem inny model polara i miałem pewną wiedzę. Osobom niemającym wcześniejszej styczności z firmą z pewnością zadanie ułatwi instrukcja dołączona przez polskiego dystrybutora (sportkonsulting).

Dołączona grafika

Możliwość rozbudowy
RS800CX jest na tyle uniwersalnym urządzeniem że możemy rozszerzyć jego możliwości o Funkcje Biegowe i GPS. Modem GPS służy do zapisywania tzw. śladu,dzięki któremu możemy później odtworzyć przebieg naszego treningu na mapie. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z możliwościami GPSu Garminowskiego modelu 705 gdzie naszą pozycję śledzimy na wyświetlaczu lecz nie o to w tym chodzi. Koszt modułu to 500 zł według dystrybutora. Moduł biegowy to tzw. sensor S3, umożliwia mierzenia naszej prędkości podczas biegu. Funkcja może się okazać niezwykle przydatna podczas zimowej ogólnorozwojówki. Cena to 420 zł.

Użytkowość
Estetyka w porównaniu z jakimkolwiek modelem zarówno producenta jak i konkurencji to prawdziwa bomba. Nie da się go pomylić z jakimkolwiek innym urządzeniem tego typu, do tego przykuwa uwagę. Pasek jest dopasowany do kształtu nadgarstka dzięki czemu możemy bez dyskomfortu nosić zegarek poza treningiem. Rozmiar zegarka też jest dobrze dopasowany, nie jest on za mały ani za duży - w sam raz. Przyciski to zdecydowanie niezbyt mocny punkt. Są małe i nieporęczne, trzeba je mocniej wcisnąć w porównaniu z modelem 725. Mocowanie na kierownicy jest bardzo pewne, zegarek prezentuje się na niej bardzo ciekawie.

Funkcje
Oj tu by można dużo wymieniać. Funkcjonalność jest naprawdę duża. Mamy tu wszystko co potrzeba do przeprowadzenia treningu z jak najefektywniejszym skutkiem. Ważną cechą jest możliwość zaprogramowania jego przebiegu jeszcze przed rozpoczęciem dzięki czemu zegarek 'sam nas poprowadzi'. Jeśli posiadamy potrzebną wiedzę lub mamy kontakt z trenerem jest to strzał w dziesiątkę - efektywność treningów jest większa niż gdy jedziemy na czuja. Chodzi tu głównie o czas treningu w różnych strefach tętna które uprzednio programujemy w urządzeniu ( w celu ich poznania przeprowadza się badania, możemy posłużyć się także tabelami które znajdziemy m.in. w 'Biblii'). Nie będę tu wymieniał wszystkich funkcji można je znaleźć w internecie.

Oprogramowanie
Program Polar Pro Trainer to także mocny punkt tego zestawu. Nie przemęcza nas zbyt wielką ilością danych. Jest tam wszystko co potrzeba - wykresy prędkości, kadencji, tętna, wysokości itd. Ciekawą funkcją jest także lista dzięki której ( w zależności od ustawień częstości zapisu danych podczas treningu - 1, 2, 5, 15, lub 60 sekund) możemy przeanalizować nasz trening sekunda po sekundzie (screen 3).

Oczywiście można wkraczać w różne zawiłości tego urządzenia ale jest to chyba bez sensu, najważniejsze informacje zostały przekazane, osobom bliżej zainteresowanym chętnie pomogę w razie pytań. Co do opłacalności jest to świetna oferta dla osób ambitnie trenujących, w przeciwnym wypadku nie zdołamy wykorzystać potencjału tego urządzenia.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Funkcje
- KLIK
Cena - 1650 zł
Dustrybucja - http://sportkonsulting.pl/

#2 asx

asx

Wtajemniczony

• Members
  • 1794 postów

Napisano 24 wrzesień 2009 - 14:54

Za tyle kasy jaki ja bym miał amortyzator :rolleyes: a niektórzy rower :eek: .

#3 rifle_pl

rifle_pl

Dumny Forumowicz

• Members
  • 451 postów

Napisano 24 wrzesień 2009 - 15:57

Oj fakt, polarki są drogie ale jako sprzęt treningowy wręcz genialne :) Niestety w moim CS padl pulsometr, koszt serwisu 300zł - zrezygnowalem i mam bardzo fajny licznik rowerowy:) A pulsometr - SIGMA :)

#4 manta980

manta980

Banned

• Banned
  • 736 postów

Napisano 24 wrzesień 2009 - 20:26

Nowy amorek i korbe bym mial za to:) Graty sprzetu widze bujasz sie na maxxis Detonator.Super recenzja dokladny opis przedmiotu!!Wyglada jak zegarek na reke...Jezdzac z czyms takim mialbym obawy ze cos sie z tym stanie:)
...Bo tam jest wolność...

#5 fred.m

fred.m

Dumny Forumowicz

• Members
  • 215 postów

Napisano 24 wrzesień 2009 - 23:57

Nie lepiej było już wybrać Edge 705 full wersję? Nie mówię, że Polar jest zły, sam miałem Polar CS 200cad, ale patrząc na cenę to Polar się ceni.
Hm może kiedyś znajdę czas, by opisać tutaj swojego Edzia :)
Dołączona grafika

#6 Scott

Scott

Wtajemniczony

• Members
  • 1316 postów

Napisano 25 wrzesień 2009 - 13:04

Nie lepiej było już wybrać Edge 705 full wersję? Nie mówię, że Polar jest zły, sam miałem Polar CS 200cad, ale patrząc na cenę to Polar się ceni.
Hm może kiedyś znajdę czas, by opisać tutaj swojego Edzia :)

Nie zależało mi na GPSie. Jest to dla mnie totalnie zbędne. Polar bardziej mi odpowiadał. Garmina nie zaczepie na rece i nie bede z nim biegał w grudniowej ogólnorozwojówce...

#7 Bikorexia

Bikorexia

Stały Bywalec

• Members
  • 547 postów

Napisano 13 październik 2009 - 08:40

Jestem zbudowana Waszą postawą. Ten kupiłby cały rower, inny chociaż amortyzator, nikt za to nie przeliczył ceny Polara na wódkę i nikt nie poinformował nas ile by się za to "bawił" :D

Nie można zapominać, że Garmin jest bardzo opasłym urządzeniem. Cały system wraz z sensorem kadencji i mocowaniami dociąża rower o ok 145.4g :) Z druiej strony Polara nie ma co zabierać na pieszą wycieczkę czy np. na motor ale wszystko ma swoje wady i zalety.

Widzę, Scott, że biegasz w zimie. Hmm, ja wolę basen, mięśnie i tak pracują inne a daje się odpocząć stawom.Myślę, że opisując urządzenie z górnej półki warto skoncentrować się na owych zaawansowanych funkcjach - to głównie ich obecność (oprócz jakości wykonania i dostępności serwisu) odróznia sprzęt od zegarków z pomiarem tętna za 100-200 pln.

Wiadomo przecież, że 80-90% efektów (jeśli nie więcej) można uzyskać opierając się na zupełnie podstawowych funkcjach takich jak tętno czy kadencja co jest obecne w najtańszych zestawach. Chodzi właśnie o te zaawansowane funkcje,które pomagają przeprowadzić trening tak by zapewnić zawodowcowi te kilka(często dziesiętnych) procent przewagi nad konkurencją .Są zapewne dyskutowane gdzieś w internecie ale to samo dotyczy przecież ceny, dostępności czy opinii nt ergonomii, które przytaczasz :)

Jak parametry można uwzględniać przy planowaniu i jak wygląda egzekucja takiego planu ?
W Garminie możesz zaplanować posczególne "odcinki" na komputerze, nadać im odpowiednie nazwy np.(RozgrzewkaII, Interwal80-120, czy Cooldwon), zdefiniować czas ich trwania w sekundach lub uzależnić go od szeregu warunków np. osiągniętego tętna, przejechanego dystansu, czasu, spalonych kalorii czy po prostu naciśnięcia "lap". Możliwe jest zadanie kryteriów podczas takiego odcinka poprzez utrzymanie przedziału kadencji, tętna lub prędkości w definiowalnym przedziale.
Garmin wyświetla wtedy na bieżąco parametry treningowe oraz czas i nazwę odcinka. Nazwa jest o tyle istotna, że może przypominac nam swoim brzmieniem o założeniach. Wyświetlany jest też czas do końca danego odcinka i nazwa następnego na kilka sekund przed jego osiągnięciem. To dopiero wybaczam mu krowie gabaryty bo dzięki temu można wszystkie dane łątwo odczytać z 8(w tym wypadku 7) pól. Z resztą podczas jazdy i tak rzadko kiedy jest czas na przerzucanie ekranów. Gdyby nie joystick to w ogóle byłoby to niewykonalne/problematyczne.

Dobrą rzeczą jest możliwość konwersji takiego treningu do "przejazdu" i późniejszy "wyścig" ze swoimi wcześniejszymi osiągnięcami w postaci paska postępu względem ikony rowerzysty wyobrażającym nasz poprzedni trening. Ta funkcja jest chyba też w Polarze choć nie mam pewności.
O przekroczeniu przyjętych założeń urządzenie informuje nas upierdliwym dźwiękiem ;)

Użytkownik Bikorexia edytował ten post 13 październik 2009 - 08:57

• Scott lubi to

#8 Scott

Scott

Wtajemniczony

• Members
  • 1316 postów

Napisano 13 październik 2009 - 14:41

Widzę, Scott, że biegasz w zimie. Hmm, ja wolę basen, mięśnie i tak pracują inne a daje się odpocząć stawom.

Ja również pływam i to bardzo dużo podczas zimy. Bieganie jest wypełnieniem czasu miedzy dniami spędzonymi na basenie i siłowni. Bardzo mnie relaksuje i wycisza, szczególnie gdy biegam po zmroku. Można powiedzieć ze to taki bardzo korzystny zabieg dla mojej psychiki i nie tylko :)

Jak parametry można uwzględniać przy planowaniu i jak wygląda egzekucja takiego planu ?

Niestety na te chwilę niewiele własnych doświadczeń mogę przekazać. Urządzenie kupiłem na drugą część sezonu już po najważniejszych startach i nie przykładałem się za bardzo do używania najbardziej zaawansowanych funkcji. Trening programuje się w PPT5 zapisując CZAS jak chcemy spędzić w każdej ze stref tętna. Urządzenie informuje nas (tak jak w przypadku Garmina - strasznie upierdliwym dzwiekiem) kiedy zaczyna się i kończy 'etap' w każdej ze stref a także gdy intensywność jest za niska lub za wysoka. Więcej na ten temat napiszę po kwietniowym zgrupowaniu gdzie zamierzam odkryć i zastosować nieco wiecej funkcji.

#9 U1203mi

U1203mi

Dumny Forumowicz

• Members
  • 267 postów

Napisano 20 marzec 2016 - 17:50

W życiu nie powiedziałabym, że tak można podejść do sprawy. To zupełnie inna wizja od mojej, ale co ciekawe bardzo do mnie przemawiająca.

USR011203 - Dobyr case: http://forum.fashion...vt1362.htm#6615

#10 U1203mi

U1203mi

Dumny Forumowicz

• Members
  • 267 postów

Napisano 11 kwiecień 2016 - 11:49

Wielkie mi halo! Zastanówcie się czasami nad sobą zamiast komentować zachowanie innych. Spójrzcie najpierw na siebie, później na innych.

Ubot3030 - Dobyr case: http://bilanx.slask....-niedowidzacych

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych