Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[KOSZYK NA BIDON] Specialized Rib Cage MTB

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Slovakov

Slovakov

Wtajemniczony

• Members
  • 1751 postów

Napisano 18 wrzesień 2009 - 19:40

Suche dane....
•Kompozytowy koszyk do rowerów górskich o masie 34 g.
•Konstrukcja pozwala na łatwe wyjmowanie i wkładanie bidonu.
•Koszyk jest elastyczny, dzięki czemu ryzyko pęknięcia przy wypadku jest zmniejszone.
•Jest dużo trwalszy niż tradycyjne aluminiowe koszyki, których spawy nie wytrzymywały za długo.
•Trwała i lekka konstrukcja.
•Nadaje się do wszystkich typów bidonów
Cena: 35-40 zł
Dołączona grafika

... w praktyce:
Trzeba przyznać że producent w opisie z niczym nie przesadził (nawet masa się zgadza ;)) Koszyk wygląda na lekki, żeby nie powiedzieć wiotki. Trochę się obawiałem przy kupnie czegoś o tak delikatnym wyglądzie, tym bardziej, że kosztował tyle, co 2 zwykłe koszyki.
Dziś jednak koszyk ma zrobione ponad 4k km i spisuje się bez najmniejszego zarzutu.
Po zamontowaniu do ramy wygląda na prawdę porządnie, nadaje rowerowi trochę charakteru. :cool: Trzyma mocno i pewnie, nie sprawiając przy tym problemów z wyciągnięciem bidonu. Woził już bidony Speca, Canondale, BBB i Enerwit i z żadnym nie było problemów.
Co do wytrzymałości, przeżył sześciokrotnie dłużej niż poprzednie 3 koszyki, a nie miał lekko (kilka... naście gleb, jazda w terenie i przewóz ponadwymiarowych butelek :D)
Podsumowując, koszyk świetny, tylko trochę dużo kosztuje.

+masa
+wytrzymałość
+dobre dopasowanie
+wygląda... szybko :D

-cena
-na początku nie wzbudza zaufania wyglądem ;)

Pozdro :)
"Autor oświadcza, że wynikające z wypowiedzi podobieństwo niektórego do wszystkiego i niczego jest przypadkowe i wynika z tego i tamtego. Dlaczego? Żeby było wesoło."
A na tym autor jeździ :D

#2 MKTB

MKTB

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 73 postów

Napisano 18 wrzesień 2009 - 20:57

Mogę wszystko potwierdzić .. no poza ceną bo wydaje mi się, ze jest odpowiednia za tej klasy koszyk. Na tyle się sprawdził, że kupiłem drugi identyczny bo z kamelbakiem itp jeździć nie będę. Używam bidonów isostar i "kompatybilność" z koszami speca jest wyśmienita. Jechałem w tym roku w kilku maratonach na których widziałem ok 50 zgubionych na wertepach bidonów. Ci co je zgubili na pewno nie mieli koszyków speca ;)
p.s.
niektórym może przeszkadzać wycierająca sie farba wewnątrz koszyka więc jak ktoś chce to może uznać to za wadę.

Dołączona grafika

Użytkownik MKTB edytował ten post 19 wrzesień 2009 - 12:07
foto

• macias lubi to
Pozdrawiam Krzysiek

#3 macias

macias

Stały Bywalec

• Members
  • 659 postów

Napisano 29 wrzesień 2012 - 19:13

Podbije temat, bo wlasnie kupilem ten koszyk -- jeszcze w starym ukladzie (Y). Koszyk nadal mozna kupic za ok. 40 zl, ale Torun do duzych miast nie nalezy wiec zaplacilem za niego 50 zl (lokalnie, udalo mi sie utargowac).

A kupilem go nie dla wagi, czy trzymania bidonu, tylko z tego powodu, ze mam sympatyczny bidon aluminiowy i w dotychczasowym aluminiowym koszyku jezdzilem dzwoniac jak krowa co sie urwala z uwiezi. To moze smiesznie brzmi ;) ale to naprawde jest irytujace w czasie jazdy. No, a z tym koszykiem -- rewelacja, bloga cisza. Mimo, ze mam problem z wiekszym bidonem (1L Isostara, bardzo ciezko go wepchnac i chyba ten koszyk pracuje juz na skraju swoich mozliwosci), to z zakupu jestem zadowolony.

Ale tez biorac pod uwage, ze Specialized odpuscil konstrukcje Y, i przeszedl na V (nowy wersja tego modelu), czyli krotko mowiac sciagnal wzor z Elite Custom Race, chetnie bym wyprobowal jak sie sprawuje wlasnie ten Elite. Presji juz nie ma, po prostu odnotuje sobie w pamieci. Tak czy inaczej moj osprzet rowerowy wyglada coraz lepiej -- w tym roku sporo dobrych, drobnych zakupow :)

Użytkownik macias edytował ten post 30 wrzesień 2012 - 11:26

Sprzedaję swoją kolekcję książek i trochę innych rzeczy — http://garaz.pl.hostingasp.pl/.

#4 Bikermtb

Bikermtb

Elita Forum

• Members
  • 2309 postów

Napisano 30 wrzesień 2012 - 10:38

Mam Elite i jak dla mnie koszyk idealny...

#5 Duke48

Duke48

Elita Forum

• Members
  • 2128 postów

Napisano 30 wrzesień 2012 - 23:09

Która wersja jest lepsza stara czy nowa?

Przygotowanie do matury z informatyki. egzaminów oraz realizacja projektów w Javie i C#.
Specjalizacja: ASP.NET-MVC 5

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych