Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak polerować aluminium na szkło ? / Polerowanie aluminium

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 HARO_NYC

HARO_NYC

Wtajemniczony

• Members
  • 1212 postów

Napisano 10 sierpień 2007 - 19:14

Witam zrobilem cos takiego co moze wiele z was zainteresowac, czyli jak sie poleruje elementy z aluminium na wysoki polysl. Wiele ludzi ma korby co buty pozostawily slady i napewno to chca zlikwidowac :) zapodaje format PDF z linkiem i zycze dobrej zabawy ..
POLEROWANIE.pdf

PLIK PDF czyli aby odpalic ten plik musimy miec darmowy program ADOBE READER

#2 m_BMW_b

m_BMW_b

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 25 postów

Napisano 24 sierpień 2007 - 19:32

Witam!!! bardzo mnie zaciekawiłes tym polerowaniem jeśli mugłbys cos wiecej powiedziec na ten temat bardzo bym był wdzieczny noi nie moge otworzyc tego linku daletego pisz pozdrawiam ?????!!!:)

#3 HARO_NYC

HARO_NYC

Wtajemniczony

• Members
  • 1212 postów

Napisano 24 sierpień 2007 - 19:57

m_BMW_b
Aby odpalic plik PDF musisz miecADOBE READER
zrobilem to w PDF bo mozna zassac i drukowac calosc :)
Polerowanie jest dosc popularne kiedy chodzi o czesci aluminiowe w motorach, moj koles poleruje cale motory sportowe i tam widzialem jak to sie robi.. Tylko on to robi dla kasy a ja dla hobby :) z 2 dni temu wypolerowalem porysowana sztyce od rowera .. zero rys i polysk niesamowity, nie zdzieralem nic papierem bo tam jest taki orginalny szlaczek i chcialem go zachowac + orginal naklejki.. nikt by niepowiedzial ze bylo polerowane, calosc widac jak by bylo nowe z sklepu.. poczytaj co pisze w PDF pliku .. lub wejdz na googla i napewno tez sa INFOrmacje jak to robic ..

#4 maras92

maras92

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 62 postów

Napisano 24 sierpień 2007 - 19:58

Witam!!! bardzo mnie zaciekawiłes tym polerowaniem jeśli mugłbys cos wiecej powiedziec na ten temat bardzo bym był wdzieczny noi nie moge otworzyc tego linku daletego pisz pozdrawiam ?????!!!:)

Pewnie nie masz programu ściądnij sobie adobe reader 7.0 to może zadziała

@HARO_NYC
Bardzi fajny temat gratuloje :P
Bike "freeride"

#5 HARO_NYC

HARO_NYC

Wtajemniczony

• Members
  • 1212 postów

Napisano 04 grudzień 2007 - 19:02

Wypolerowalem sobie pare czesci :) zrobilem fotke aby bylo widac orginal i wypolerowane ale niestety na fotce nie widac tego co widzi gole oko czyli LUSTRO jest, lampa odbija mikroskopijne ryski i wychodzi na fotce dosc slabo. Prawa strona to jest juz gotowy, wypolerowany i zajelo to moze z 5-8min.. i juz jest gotowe do anodyzacji co da nam kolor takzwany CANDY czyli cos jak lakiery samochodowe CANDY ( cukierek, slodycze )
Dołączona grafika

#6 Pchela

Pchela

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 46 postów

Napisano 05 lipiec 2008 - 12:02

jakbyś naprawił link do PDF-a bo czytałem wcześniej, a teraz chciałem wrócić ale nie działa. Jak wróci z lakierni mój bike i już go całego zrobię to moge wstawić fotkę jak go przerobiłem.
Trasa przejechana w 1 dzien - 120 km

#7 Kys

Kys

Dumny Forumowicz

• Members
  • 401 postów

Napisano 18 luty 2010 - 14:47

Troszkę was zmartwię, bo nikt nie wspomniał że wypolerowane aluminium traci z czasem swój piękny wygląd, ale nie jest tak źle, z własnego doświadczenia wiem że gdzieś po jednym roku można dostrzec lekkie zmatowienie. Więc nic nie stoi na przeszkodzie ponownie zabrać filc oraz pastę i jeszcze raz wypolerować.

EDIT: Nie doczytałem do końca, jest napisane to o czym napisałem.

Użytkownik Kys edytował ten post 18 luty 2010 - 14:51

#8 qb4hkm

qb4hkm

Dumny Forumowicz

• Members
  • 99 postów

Napisano 18 luty 2010 - 15:59

:-D A jakby tak całą ramę wypolerował.... hohoho ile gramów mniej by było :-D Coś dla amatorów nawiercania różnych elementów roweru :-D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych