Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kolana

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#41 Murfin

Murfin

Dumny Forumowicz

• Members
  • 267 postów

Napisano 25 kwiecień 2008 - 11:27

Dzięki za rady, używam amolu i maści jakiejś końskiej i kotanal u oraz biorę artresan. We wtorek mam iść do lekarza. Mam przerwie w rowerze.
A można to wyleczyć całkowicie?

#42 xbartxxx

xbartxxx

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 45 postów

Napisano 25 kwiecień 2008 - 12:53

sa rozne masci i zele:)

#43 lux in tenebris

lux in tenebris

Stały Bywalec

• Members
  • 843 postów

Napisano 25 kwiecień 2008 - 13:35

czy całkowicie to wątpię, można raczej to zaleczyć, doprowadzić do dobrego stanu, ale możliwe ze będzie nawracać momentami. spytaj lekarza najlepiej.
-Ktoś Ty? -Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz, jak Ty mało wiesz o dobrych wróżkach....

#44 Murfin

Murfin

Dumny Forumowicz

• Members
  • 267 postów

Napisano 25 kwiecień 2008 - 13:38

sa rozne masci i zele:)

heh to wiem :D
Dzięki wielki lux in tenebris, może ktoś jeszcze coś wie?

#45 Marcin_D

Marcin_D

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 66 postów

Napisano 25 kwiecień 2008 - 15:04

Dzięki za rady, używam amolu i maści jakiejś końskiej i kotanal u oraz biorę artresan. We wtorek mam iść do lekarza. Mam przerwie w rowerze.
A można to wyleczyć całkowicie?

Drogi Murfinie ! Nie wiemy jeszcze co :confused: ,mamy leczyć ?! Nie stosuj żadnych opasek i innych "wynalazków" przed wizytą u lekaża.Ketonal to maść/żel o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Nie wiemy,czy wytworzył się stan zapalny (choć jest to prawdopodobne).Artresan bym zdecydowanie odstawił,to lek na zwyrodnienia stawów,raczej dla osób starszych (nieco łagodzi ból ).

Nie wiemy co Ci jest.Dlatego WIZYTA U ORTOPEDY !!! Jak NAJSZYBCIEJ .

Pozdrawiam.

PS. Następny post,po wizycie u ortopedy.:rolleyes:

czy całkowicie to wątpię, można raczej to zaleczyć, doprowadzić do dobrego stanu, ale możliwe ze będzie nawracać momentami. spytaj lekarza najlepiej.

...ale co ??? można "zaleczyć" :confused::confused::confused:

#46 lux in tenebris

lux in tenebris

Stały Bywalec

• Members
  • 843 postów

Napisano 25 kwiecień 2008 - 22:18

Marcin, kolano to już jest taki staw, w którym obojętnie co się spieprzy i tak może i będzie nawracać. Jak nie w młodym wieku to na starość, ale nie ma rady. Piszesz zeby Murfin nie stosował opasek - bzdura, to w niczym nie zaszkodzi, może pomóc. zgadzam się natomiast że może to nie być konieczne. Artresan jak bierze to niech bierze, bo to jest na odbudowę chrząstki, która rzeczywiście przy takim chrupaniu może być uszkodzona. lekarzem nie jestem, ale mi to kazali brać, pomimo że nie mam ani zwyrodnienia stawu ani chrząstki zniszczonej. Więc nie wszystkie medykamenty muszą być od razu złe. Jak lekarz będzie kazał odstawić, to odstawi i po kłopocie.

ps. ten temat jest zły. piszę w nim i piszę i aż mnie kolano rozbolało :D
-Ktoś Ty? -Dobra wróżka.
-Z siekierą?

#47 Murfin

Murfin

Dumny Forumowicz

• Members
  • 267 postów

Napisano 26 kwiecień 2008 - 11:24

heh to już sie w tym temacie nie udzielaj bo nie życzę tego nikomu żeby więcej niż tydzień nie jeździł na rowerze:( Ale mile widziane są twoje kolejne wypowiedzi.
TO jak wrócę we wtorek od lekarza to napisze diagnozę i życzcie mi szczęścia żeby nie było to nic poważnego :o

#48 Marcin_D

Marcin_D

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 66 postów

Napisano 26 kwiecień 2008 - 19:02

Marcin, kolano to już jest taki staw, w którym obojętnie co się spieprzy i tak może i będzie nawracać. Jak nie w młodym wieku to na starość, ale nie ma rady. Piszesz zeby Murfin nie stosował opasek - bzdura, to w niczym nie zaszkodzi, może pomóc. zgadzam się natomiast że może to nie być konieczne. Artresan jak bierze to niech bierze, bo to jest na odbudowę chrząstki, która rzeczywiście przy takim chrupaniu może być uszkodzona. lekarzem nie jestem, ale mi to kazali brać, pomimo że nie mam ani zwyrodnienia stawu ani chrząstki zniszczonej. Więc nie wszystkie medykamenty muszą być od razu złe. Jak lekarz będzie kazał odstawić, to odstawi i po kłopocie.

ps. ten temat jest zły. piszę w nim i piszę i aż mnie kolano rozbolało :D

Po pierwsze.Leki bierze się po konsultacji z lekarzem.(Nawet aspiryna ,może zaszkodzić ! ) Po drugie,stosowanie opasek (szeroko ujętych) ,może być niebezpieczne,gdyż prowadzi do "oduczenia" partii mięśni,odpowiedzialnych za odciążenie wiązadeł i ścięgien.Po "następne" ,odstawienie lekarstw ,po "kazaniu" przez lekarza ,bardzo często ,może być zbyt późne-niestety.
Na koniec,jeżeli nie ma się wiedzy,w sprawach zdrowia-szczególnie w sprawach zdowia-nie powinno ,się wypowiadać,gdyż to bardzo szkodzi.Szczególnie tym,którzy to zastosują.To etyka - np. !!!

Murfinie ! napisz,koniecznie,co zdiagnozował lekarz .
Pozdrawiam (kiedyś,opiszę Ci ,mój przypadek,dzisiaj zrobiłem 138 km - ... I nic,kolanko gra jak nowe a mam 42 lata :) .)

#49 Murfin

Murfin

Dumny Forumowicz

• Members
  • 267 postów

Napisano 26 kwiecień 2008 - 20:58

Bardzo dziękuje Panu za tak duże udzielenie sie w mojej prośbie, oczywiście napisze diagnozę lekarza, bardzo Pana podziwiam... Mój tata ma tyle samo lat. Ja mam 15 lat i myślę że mi to przejdzie bo bardzo tęsknie za rowerem ale jutro wybiorę sie na małą przejażdżkę i myślę że mi to nie zaszkodzi to tylko 25km i pojadę w wolnym tempie bo muszę oglądnąć jak kolega będzię sprawował sie na zawodach. Ja też bym tam był :(
Chciałbym poznać Pana przypadek z kolanem i będę czekał, życzę miłego wypoczynku!!
Dziękuje też lux in tenebris, za to że przynajmniej próbuje coś pomóc, bo kilka osób nie jest tu miałych(ale to znaczna mniejszość)
Pozdrawiam!!
  • Marcin_D lubi to

#50 Marcin_D

Marcin_D

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 66 postów

Napisano 28 kwiecień 2008 - 16:38

Witaj Murfinie ! Mam córę w Twoim wieku :P . Widocznie mam , z Twoim Tatą ,coś wspólnego :) . Mój przypadek ,był banalny. Chciałem przetestować działanie nowego amorka i na długim kamienistym podjęździe,zapomniałem o zdrowym rozsądku,swoim wieku:o i przy współwinnej adrenalinie (która,w takich chwilach wydziela się intensywnie :)) ,rozpocząłem bardzo ostro,raczej ponad swoje możliwości podjazd, w pewnym momencie- niesamowity (jakby ognisty) ból :eek: w prawym kolanie .Jakoś dojechałem do samochodu.Okazało się,że gorzej jest z chodzeniem,niż z jazdą na rowerze. No ale aktualnie jest ok! Cały sezon na nartach (każdy łikend) .Od kilku dni rower :P . Kolanko jak nowe :D . Życzę Ci ,aby u Ciebie było ,co najmniej tak dobrze .Pozdrawiam.

Napisz jak po ostatniej 25 km przejażdżce.Może wszystko już dobrze !:);) .

#51 Murfin

Murfin

Dumny Forumowicz

• Members
  • 267 postów

Napisano 29 kwiecień 2008 - 18:47

Właśnie przyszedłem od lekarza, przebadał mnie i pytał rożnych rzeczy, ja powiedziałem że jeżdżę na rowerze dużo. I pytałem sie czy to nie przez to. A On powiedział mi że podejrzewa że zacząłem szybko rosnąć i dlatego mi kości nie nadążają ze wzrostem i trą o siebie w jednym miejscu. Jutro mam badanie USG i jeszcze dowiem się więcej i od razu napiszę na bikeforum. Powiedział że jazda na rowerze jest wskazana a ja od razu takiego banana strzeliłem że się popatrzył (pewnie pomyślał sobie"z czego sie ten głupi cieszy":D)
Byłem prywatnie bo myślę że bardziej sie mną przejmą w w szpitalu powiedza że samo przejdzie, On też tak powiedział ale tam jakąś maść przepisał i tyle.
a po tej przejażdżce 25km tylko wszystko ok. Byłem na zawodach i potem samochodem ze znajomym bo spotkaliśmy się.
Dzięki wszystkim za rady a najbardziej waszej dwójce wypowiadającej sie powyżej :)

#52 Marcin_D

Marcin_D

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 66 postów

Napisano 29 kwiecień 2008 - 19:29

Witaj Murfinie ! Super diagnoza !:) .Napisz jaką maść Ci "przepisano" .Jazda na rowerze,jest dość bezpieczna,dla kolan,gdyż część stawowa,pracuje w jednej płaszczyźnie.
Gratuluję wytrwałości i wiary,że będzie dobrze.Życzę coraz więcej "bananów".

Pozdrawiam.

#53 lux in tenebris

lux in tenebris

Stały Bywalec

• Members
  • 843 postów

Napisano 29 kwiecień 2008 - 19:40

No to właśnie Murfin:) jak wszystko w miarę to należy się tylko cieszyć. Napisz jeszcze co mowilo USG i śmigaj ostro :D
-Ktoś Ty? -Dobra wróżka.
-Z siekierą?

#54 Murfin

Murfin

Dumny Forumowicz

• Members
  • 267 postów

Napisano 01 maj 2008 - 09:33

Znowu późno odpisuje, sory
Byłem w szpitalu nie na USG tylko na RTG (jak byłem prywatnie lekarz mówił że idę na USG ale chyba sie mu pomyliło) Zrobiłem zdjęcia i udałem sie do lekarza na ambulatorium (tego co byłem u niego prywatnie) powiedział że jeszcze muszę zrobić zdjęcia podłudzia, więc nic innego mi nie zostało. Ze zdjęciami podłudzia udałem sie do niego. Powiedział mi że w kościach wszystko OK i powiedział żebym sie udał na następną środę na USG jeszcze dla pewności. Dziś mam tylko lekki ból w podudziu ale na rowerze można jeździć :D Wczoraj już normalnie śmigałem:)Acha i przepisano mi Arthro Stop classic i Reparil Gel.
Kumple już pytali kiedy sprzedaje rower, ale dzięki wam nie zrezygnowałem i jakoś dalej jeżdżę i myślę że na zawody 29.05.08 już sie udam :)
Dzięki wielkie waszej dwójce
Pozdrawiam!!!

#55 Marcin_D

Marcin_D

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 66 postów

Napisano 01 maj 2008 - 19:22

Super informacja ! Bomba - po prostu.:):P .
Wiele radości z jazdy i satysfakcjonującego wyniku na zawodach .
Pozdrawiam .

PS. TERAZ , o maściach , można nieco powiedzieć. Czerwony (rozgrzewający) Ben Gay ,wcierany przed jazdą i tuż po niej (jeszcze przed prysznicem) , napewno nie zaszkodzi ;):) .

#56 Gas

Gas

Dumny Forumowicz

• Members
  • 109 postów

Napisano 20 lipiec 2008 - 20:21

Są opaski elastyczne usztywniające (wzmacniające) stawy kolanowe - stosuję to po dłużej nieobecności na rowerze, czy też bieganiu ... Pomaga (przynajmniej mnie)
WOLNY TYBET!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych