Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Rower treningowy magnetyczny, jaki?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 HuntterPL

HuntterPL

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 3 postów

Napisano 26 sierpień 2009 - 14:05

Witam!
Urządzam sobie małą siłownie w której nie może zabraknąć rowerka. Więc poszukuję stacjonarnego roweru w cenie do 1000zł. Głównie będzie służył mi (182cm, 90kg) Ważne aby był cichy, oraz wytrzymały. Ponieważ czasem korzystać z niego będzie mój ojciec a to już waga CIĘŻKA ( ok 130kg) ;p
Znalazłem dwa takie które wyglądają na solidne.
KETTLER PASO 300
http://allegro.pl/it...ja_gliwice.html
HERTZ BY 550E
http://allegro.pl/it..._9kg_hertz.html

Może ktoś mi coś polecić, czy wypowiedzieć się na temat tych dwóch modeli?
Bądź ewentualnie doradzić gdzie w Poznaniu (okolicach) znajdę taki sprzęt po korzystnej cenie.

Pozdrawiam i raz jeszcze witam wszystkich bo jest to mój pierwszy post na tym forum.

#2 edghaar

edghaar

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 26 sierpień 2009 - 15:27

jeśli masz jakiś rower, to może lepszym wyjściem będzie trenażer? działa tak samo, a zawsze można złożyć, schować za szafą i jezdzić na normalnym rowerze :)

#3 HuntterPL

HuntterPL

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 3 postów

Napisano 26 sierpień 2009 - 16:34

Chodzi też o to żeby był cichy ;) Miło sobie posłuchać muzyki czy oglądać TV jak się pedałuje.

#4 Paweł_S

Paweł_S

Wtajemniczony

• Members
  • 1464 postów

Napisano 26 sierpień 2009 - 16:57

Moim zdaniem rower magnetyczny jest lepszy od trenażer bo jest cichszy, napęd się nie zużywa i zajmuje mniej miejsca. W rowerkach magnetycznych nie mam doświadczenia. Najlepiej byłoby pójść do jakiegoś porządnego salonu sportowego, coś sobie wybrać i porównać cenę ze sklepami internetowymi. Jeżeli nie ma dużej różnicy to lepiej kupić na miejscu. Co do marek to Kettler i HMS (HMF?) którego recenzja była na forum, są dość pewne.
"W życiu warto jest robić coś ciekawego."

#5 misio_gogo

misio_gogo

Dumny Forumowicz

• Members
  • 448 postów

Napisano 26 sierpień 2009 - 17:30

Teraz tylko pytanie, jaką maksymalną moc da radę wycisnąć z tych rowerków. Wydaje mi się jednak, że nie wystarczy do treningów siłowych.

#6 HuntterPL

HuntterPL

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 3 postów

Napisano 26 sierpień 2009 - 20:24

Teraz tylko pytanie, jaką maksymalną moc da radę wycisnąć z tych rowerków. Wydaje mi się jednak, że nie wystarczy do treningów siłowych.

Tak masz racje. Ja nie potrzebuję go do treningów siłowych lecz raczej jako rozgrzewkę czy miły odpoczynek przy TV.
Nowa opcja:
YORK C202
http://allegro.pl/it..._trans_0zl.html

W Poznaniu w jednym sklepie jest za 1000zł z gwarancją 2 lata.
Ktoś mi coś doradzi? Zastanawiam się miedzy nim a KETTLER PASO 300

#7 Gimli

Gimli

Dumny Forumowicz

• Members
  • 375 postów

Napisano 26 sierpień 2009 - 21:09

Ja takich urzadzen bardzo nie lubie wedlug mnie to gowna lepszym rozwiazaniem bylo by wedlug mnie rower i trenazer
nie zajmuje duzego miejsca a rower to nie motor wiec nie jest wogule glosno wtedy w domu i co tam ci sie naped zuzyje.
Na takich magnetach jezdza babcie ktore chca zuzyc wage to dla mnie kompletna klapa wiele rowerzystow po prostu kupuje jakis trenazer bo to jest swietne rozwiazanie a daje przy tym niezlego kopa i tyle.

Użytkownik Gimli edytował ten post 26 sierpień 2009 - 21:16

We cannot get out".The end comes soon. We hear drums, drums in the deep. They are coming"

#8 Obecny

Obecny

Banned

• Banned
  • 1737 postów

Napisano 26 sierpień 2009 - 21:36

Ja takich urzadzen bardzo nie lubie wedlug mnie to gowna lepszym rozwiazaniem bylo by wedlug mnie rower i trenazer
nie zajmuje duzego miejsca a rower to nie motor wiec nie jest wogule glosno wtedy w domu i co tam ci sie naped zuzyje.
Na takich magnetach jezdza babcie ktore chca zuzyc wage to dla mnie kompletna klapa wiele rowerzystow po prostu kupuje jakis trenazer bo to jest swietne rozwiazanie a daje przy tym niezlego kopa i tyle.

yyy. Ty nigdy na uczy teranżera nie widziałeś, jeśli uważasz, że jest cichy ;)
koham rabdora za jeko dbauosić o ortograwie

#9 misio_gogo

misio_gogo

Dumny Forumowicz

• Members
  • 448 postów

Napisano 26 sierpień 2009 - 21:54

Wysokie modele trenażerów + gładkie opony dają znośny poziom hałasu ;)

Jeżeli ktoś szuka urządzenia fitness to rowerek magnetyczny jest jak najbardziej ok. Z podanych opcji bardziej przemawiają do mnie yorki- podpórka na książkę to musi być fajna rzecz, kto kiedykolwiek próbował jeździć w domu wie dlaczego ;)

#10 Gimli

Gimli

Dumny Forumowicz

• Members
  • 375 postów

Napisano 26 sierpień 2009 - 23:32

moj mi wogule nie przeszkadza:) a jesli komus tak to musi miec wyjatkowo wraziwe uszka jak ty moze obecny:p
We cannot get out".The end comes soon. We hear drums, drums in the deep. They are coming"

#11 masakra

masakra

Dumny Forumowicz

• Members
  • 253 postów

Napisano 27 sierpień 2009 - 06:36

Ja mam ten rowerek w domu. Uważam, że rowerki magnetyczne to lepsze rozwiązanie niż rower + trenażer. Są ciche i zajmują mało miejsca. Jak jeżdżę, to oglądam tv i nic mi nie zagłusza ;) Polecam

#12 s050197

s050197

Dumny Forumowicz

• Members
  • 503 postów

Napisano 27 sierpień 2009 - 07:39

miałem możliwość "pojeżdżenia" na takim kettlerze, wrażenia pozytywne, fajne jest to że można sobie tak wyregulować pozycję (siodło i kierownicę) że masz pozycję jak na swoim normalnym rowerze.

#13 robitak

robitak

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 1 postów

Napisano 26 wrzesień 2009 - 16:37

huntter.pl gdzie widzales yorka c202 z Poznaniu za 1000pln?
Pozdr

#14 dexter

dexter

Dumny Forumowicz

• Members
  • 291 postów

Napisano 26 wrzesień 2009 - 17:16

Mam magnetycznego KETTLER-a od 2 lat i jeszcze mnie nie zawiódł,jest cichy,wygodny i pewny.Zrobiłem na nim tysiące kilometrów i moge polecic jako świetne ''zastąpienie'' jazdy na rowerze,oczywiście w zimie.

#15 feniol

feniol

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 2 postów

Napisano 28 październik 2009 - 01:30

Zamiast C202 może być jego młodszy krewny C102. Wytrzyma nawet kogoœ
ważącego 125 kg, a jest nawet za mniej niż 1000 zł. Szczegóły techniczne
znalazłem tu - http://www.hellhound...tis-p-1731.html jakby co. Żadnych zbędnych bajerów, siadasz i jedziesz:).

#16 ibizasunny

ibizasunny

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 1 postów

Napisano 29 sierpień 2011 - 10:37

zobacz te dwa modele: http://www.sportbody...-body-axer.html i http://www.sportbody...70r-gratis.html

#17 justyna26

justyna26

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 74 postów

Napisano 27 październik 2017 - 11:17

Szukam aktualnie roweru stacjonarnego w cenie do maksymalnie 1000 zł. Co polecicie> 

#18 annarej

annarej

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 74 postów

Napisano 29 październik 2017 - 09:57

Całkiem niezły jest rower magnetyczny Total access. Rower składany, tak więc bedzie dobry jeśli masz niewielkie mieszkanie i nie chcesz go zagracać :)

Troche tańszy będzie Zotmar Spokey.

Na oba rowery ostatnio fajna promocję mieli w sklepie A sport. Do zakupu zotmara możesz dostac w gratisie sportową matę do ćwiczeń.

Swoją drogą to rowerek stacjonarny świetna sprawa. Szczególnie kiedy pada i nie chce Ci się za bardzo wychodzić z domciu. 

https://www.asport.p...ery-treningowe/

#19 wawa111

wawa111

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 3 postów

Napisano 12 luty 2018 - 10:21

Fajny opis jak dobrac rower stacjonarny znalazłem tutaj http://fitness-sport...ry-stacjonarne/ obecnie mam już sprzęt w domu i codziennie cardio na nim robię rano, najbardziej przydaje się zimą wiadomo nie zawsze warunki pozwalają aby wykręcić km na zewnątrz a jednak się chce ;-)

#20 MACIEJ MTB

MACIEJ MTB

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 11 postów

Napisano 13 luty 2018 - 10:34

Moje doświadczenia są z Kettler'em i powiem Wam, że jak dla mnie wystarczają. Są ciche i solidne, dobrze się trenuje. Tylko wiadomo rower rowerowi nie równy. A ha, teraz zresztą mamy takie zimy że w zasadzie cały rok można jeździć na powietrzu :) 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych