Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Trasy w woj. Śląskim

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 kserakes

kserakes

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 4 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 13:31

Zna ktoś jakieś fajne trasy rowerowe w okolicach Katowic bo już jazda po parku Chorzowskim robi się nudna:D:p

#2 Gimli

Gimli

Dumny Forumowicz

• Members
  • 375 postów

Napisano 11 lipiec 2009 - 22:53

Nadal zostaje że najlepsze trasy są w Piekarach Bobrownikach Nakła i Świerklańcu daleko od Katowic ale według mnie lepsze.

Pozdro
We cannot get out".The end comes soon. We hear drums, drums in the deep. They are coming"

#3 nevermind

nevermind

Wtajemniczony

• Members
  • 1752 postów

Napisano 13 lipiec 2009 - 17:10

Zajrzyj do działu grupy Śląsk, coś tam znajdziesz.
PS Świerklaniec nie jest daleko od Katowic.
Istnieje różnica między umysłami chorymi a głębokimi...
Galeria grupy Śląsk || Galeria grupy Śląsk cz.2 || Moje własne

#4 czarnaMamba

czarnaMamba

Konto usunięte

• Konto usunięte
  • 127 postów

Napisano 13 lipiec 2009 - 20:45

Z tego co pamiętam 40% terenów katowic stanowią lasy, wiec nie mówcie że nie ma gdzie jeździć.

#5 wolfik

wolfik

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 16 postów

Napisano 13 lipiec 2009 - 22:54

W samych Katowicach jest mnóstwo terenów do jazdy, nie mówiąc nawet o okolicznych miastach.

W Centrum Informacji o Mieście na rynku powinny być bezpłatne mapki dla rowerzystów z trasami rowerowymi w Katowicach.
Dołączona grafika

#6 Robak

Robak

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 6 postów

Napisano 29 lipiec 2009 - 09:49

Jeśli chcesz pojeździć w województwie śląskim to może to też Cię zainteresuje: Nowe Gliwice

#7 kserakes

kserakes

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 4 postów

Napisano 05 sierpień 2009 - 20:25

Chyba najlepiej jechać do Świerklańca szkoda że w internecie nie umiem znaleść żadnych mapek a w empiku nie będą za jakieś przewodniki płacił z 50zł;p

#8 Gimli

Gimli

Dumny Forumowicz

• Members
  • 375 postów

Napisano 06 sierpień 2009 - 00:25

Zobacz na zumi bardzo łatwa droga jak już jesteś w piekarach na bytomskiej to tylko cały czas prosto.

PS: skąd ty jesteś.
We cannot get out".The end comes soon. We hear drums, drums in the deep. They are coming"

#9 svaneke

svaneke

Dumny Forumowicz

• Members
  • 468 postów

Napisano 07 sierpień 2009 - 18:09

Start ze zbiornika retencyjnego Pogoria IV w Wojkowicach Kościelnych - dobre miejsce na spotkanie ze znajomymi. Z Wojkowic Kościelnych kierujemy się na Przeczyce a następnie na Niwiska i Zadzień w kierunku Zendka, w Zendku odbijamy w prawo na Strąków a ze Strąkowa kierujemy się na Cynków szeroką leśną drogą (jest nieco na niej wybojów po samochodach). Ten odcinek liczy 30,2km. Z Cynkowa drogą asfaltową kierujemy się na Koziegłowy przez Wojsławice dojeżdżając do drogi szybkiego ruchu na Warszawę, którą należy przekroczyć przeprowadzając rower. Ten odcinek liczy 5,58km. Z Koziegłów jedziemy nad zbiornik retencyjny J. Porajskie mijając po lewej stronie miejscowość Jastrząb. To bardzo ładny odcinek jazdy o niewielkim natężeniu ruchu. Odcinek z Koziegłów do Poraja liczy 11,13km. Po ewentualnym odpoczynku nad J. Porajskim można jechać dalej przez Choroń-Biskupice do Olsztyna pod Częstochową-daje to następne 14,39km. Z Olsztyna-ładnej miejscowości-dosyć ruchliwą drogą nr "46" kierujemy sie na Janów-13,27km, gdzie wypada zjeść pysznego pstrąga w samym ryneczku Janowa. Danie z pstrąga w sosie orzechowym z surówkami z warzyw kosztuje 23zł i daje niezły napęd do dalszej jazdy. Opodal Janowa leży Złoty Potok-2,16km- a w nim warto zobaczyć i zwiedzić kompleks pałacowo-parkowy z dworkiem Raczyńskich i pałacykiem Krasińskich. Wyjeżdżając ze Złotego Potoku podziwiamy piękne zbocza porośnięte bukami, tworzącymi ponad drogą zacieniony tunel. Jeszcze piękniej wyglądają buki jesienią kiedy całe zbocza się złocą. Tuż przy wyjeździe ze Złotego Potoku rozciągają się rybne stawy hodowlane. Następnym etapem są Żarki a dystans do nich ze Złotego Potoku wynosi 11,42km. Z Żarek przez Lgotę Mokrzesz dojeżdżamy do Koziegłów-15,54km, przekraczamy trasę szybkiego ruchu a po jej przekroczeniu przez Wojsławice dojeżdżamy do Cynkowa 5,58km, kończąc podstawową pętlę do której trzeba doliczyć drogę z Cynkowa do Wojkowic Kościelnych. Sumarycznie cała opisana pętla wynosi:139,44km. Trasa jest średnio trudna, z kilkoma dosyć długimi podjazdami ale i zjazdami, pełna pięknych jurajskich widoków. Dobrze ją przejechać teraz aby mieć punkt odniesienia do widoków wypadu jesiennego. Ten wariant dojazdu do Janowa został wybrany ze względu na chęć pokazania znajomym Jeziora Porajskiego. Pozdrawiam serdecznie wszystkich biker'ów.

Użytkownik svaneke edytował ten post 07 sierpień 2009 - 18:12
drobne poprawki

#10 fred.m

fred.m

Dumny Forumowicz

• Members
  • 215 postów

Napisano 08 sierpień 2009 - 22:14

Na stronce Portal trasyrowerowe.pl można znaleźć kilka propozycji z okolicy.
P.S. To co podał svaneke to chyba coś podobnego do trasy nr35.

znalazłem jeszcze taką stronkę http://www.etychy.org/trasy-rowerowe/

Użytkownik fred.m edytował ten post 09 sierpień 2009 - 09:26

Dołączona grafika

#11 rafiq2144

rafiq2144

Dumny Forumowicz

• Members
  • 304 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 20:23

O! Widzę, że jeździsz po parku w Chorzowie. Mam w związku z tym pytanie: pod koniec maja były tam zawody w 4x, ale nie wiem gdzie był tor(wiem tylko, że w parku) i czy on dalej tam jest, czy go rozebrali? I czy jeśli jest to czy można tam jeździć?

#12 nevermind

nevermind

Wtajemniczony

• Members
  • 1752 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 23:45

Zawody były 18 czerwca bodajże, tor jest dostępny dla wszystkich.
  • rafiq2144 lubi to

#13 rafiq2144

rafiq2144

Dumny Forumowicz

• Members
  • 304 postów

Napisano 11 sierpień 2009 - 20:37

Dzięki! Jeszcze pytanko: Czy wstęp jest tam wolny, czy się coś płaci? I czy jest ten tor mocno oblegany przez riderów(czy dużo osób korzysta z niego)?
Ps: Czy tam kontrolują, czy ktoś jeździ w kasku i ochraniaczach?

#14 nevermind

nevermind

Wtajemniczony

• Members
  • 1752 postów

Napisano 11 sierpień 2009 - 21:18

Wstęp wolny, nie jest mocno oblegany, czasem trzeba uważać na ciekawskich XCkowiczów i rodziny z dziećmi. Kontroli nie ma, jest jakiśtam regulamin na drzewie :D
  • rafiq2144 lubi to

#15 kserakes

kserakes

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 4 postów

Napisano 23 sierpień 2009 - 19:31

Och teraz wróciłem z Świerklańca ludzi jak mrówek więcej jak w Chorzowskim Parku... Tylko da się jeżdzić po drogach w lesie heh... Dziś ogólnie była fajna pogoda na koło...

W Parku Chorzowskim tylko za wjazd autem się płaci:)

#16 berlo

berlo

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 2 postów

Napisano 09 październik 2015 - 13:25

całą masę tras rowerowych po Śląsku macie tutaj: http://roweremposlasku.pl

#17 bankietowyrocher

bankietowyrocher

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 1 postów

Napisano 11 kwiecień 2017 - 11:10

Nie wiem jak daleko jesteście w stanie sięgnąć, ale trasy rowerowe na Jurze są wyjątkowe. Polecam

sala weselna warszawa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych