Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

przeskakuje lancuch

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 vederis

vederis

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 6 postów

Napisano 09 lipiec 2009 - 17:37

W tytule napisalem cos, zeby bylo... tak naprawde to nie wiem na czym polega moj problem. Zlozylem rower jak nalezy, tak mi sie przynajmniej wydaje, rama, tylne kolo, przednie kolo przerzutki tylne(przednie byly juz zainstalowane bo to ne nowy rower) nie dalem zadnych linek, chcialem tylko sprawdzic czy dziala. To wsiadam uradowany na rower(rozebralem 2 inne zeby go zlozyc) i w momencie kiedy mocno naciskam zeby jechac to tak jakby lancuch przeskakuje po zębatkach... nie wiem co robic. Probowalem z trzema przerzutkami tylnymi i nic.. caly czas to samo. Czy to moze byc spowodowane tym, ze nie mam linek w przerzutkach? prosze o radę! :(

przepraszam,ze nie szukalem na forum, ale jesli nie wiem na czym polega problem to skad moge wiedziec co wpisac w wyszukiwarce ;p

Jeszcze dodam, ze to nie jest tak, ze co jakis czas przeskakuje, tylko doslownie ciagle... gdybym chcial sobie pojezdzic na nim to na prostej drodze i powoli ruszac pedalami,delikatnie...

Użytkownik vederis edytował ten post 09 lipiec 2009 - 17:45

#2 Slayerd

Slayerd

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 56 postów

Napisano 09 lipiec 2009 - 19:35

Hey

Kazdy łańcuch rozciąga się i ściera w swój niepowtarzalny sposób, tak samo kaseta/wolnobieg. Jeżeli komponenty są brane z 2 rowerów i maja już sporo przejechane to będzie przeskakiwało.

Jeżeli dałeś nowy łańcuch to będzie to samo.

Pozostaje wymiana napędu.
But that's the way I like it baby,
I don't wanna live for ever!

#3 urgosik

urgosik

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 72 postów

Napisano 09 lipiec 2009 - 23:20

cześć,
zobacz bo może to być też krzywa zębatka

#4 vederis

vederis

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 6 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 04:16

W sumie to wychodzi na to, ze tylko kaseta(z kolem) jest nie z tego roweru, a przerzutka chyba nie ma znaczenia, skoro dzieje to na trzech?(oczywiscie jezeli chodzi o sprawy napedowe) a linka na pewno nie ma znaczenia? bo nie podpialem jej jak juz mowilem, chcialem tylko sprawdzic jak jezdzi. Wczesniej jeszcze chcialem wyjac pedaly z całą tą "rączką" i odkrecilem ta "tube" bo nie umialem tej rączki wyciągnąć

#5 el_Majoros

el_Majoros

Stały Bywalec

• Members
  • 870 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 06:42

Musisz sprawdzić czy dobrze jest wyregulowane ograniczenie wychylenia tylnej przerzutki. To są takie dwie śrubki na korpusie. Mogło się zdarzyć, że dolne wychylenie jest na granicy zmiany przełożenia. Wtedy może łańcuch przeskakiwać. Nie bez znaczenia jest także zużycie napędu. Stara, zużyta kaseta nie będzie współgrała z łańcuchem z innego seta.
Widzę, że jesteś kompletnie zielony w dziedzinie, dziwię się, że zabrałeś się do składania rowerka bez pomocy. TUTAJ masz coś o regulacji przerzutek, poczytaj, podumaj, a jak stwierdzisz, że sobie nie poradzisz, to oddaj bajka do serwisu. Dodam tylko, że jak sobie poczytasz, to zrobisz wszystko sam.
pzdr
---
Zdrada

#6 vederis

vederis

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 6 postów

Napisano 11 lipiec 2009 - 08:37

z tego rowera, do ktorego nalezy lancuch, mam tez tylne kolo,razem z kaseta, tylko ze jest ono scentrowane trudno by bylo zmienic taka kasete do tamtego kola, ktore teraz mam zamontowane?

#7 Andy0304

Andy0304

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 13 postów

Napisano 11 lipiec 2009 - 11:46

Jeżeli łancuch przeskakuje, a regulacja przerzutki nic nie daje a koronki kasety sa nie pokrzywione to znaczy ze kaseta/wolnobieg i łanuch jest juz zuzyte i raczej trzeba bedzie wymienić na nowe, tym bardziej ze piszesz ze sprzet nie jest nowy i ma zapewne juz swoje przejechane,polecam wymenic łancuch i kasete/wolnobieg.

#8 vederis

vederis

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 6 postów

Napisano 11 lipiec 2009 - 13:46

ja rowery niszczylem, to prawda.. ale watpie, zebym zajechal lancuch itp z jezdzenia, poniewaz jezdzilem malo...szybko, hardkorowo, bezmyslnie ale malo.. ide wlasnie poprobowac moze jak zmienie na kolo z kasetą ktora byla razem z tym lancuchem to ebdzie okej. Napisze co jest grane. A do serwisu nie oddam, bo te rowery nie sa tyle warte :P

#9 vederis

vederis

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 6 postów

Napisano 12 lipiec 2009 - 09:26

problemem byla kaseta... 6 i 5 bieg jest zjechany - zębatka, ząbki zamiast takie "prostokątne" byly jakby naostrzone, takie szpice. W scentrowanym kole mam dobrą kasetę, chciałbym ją przelozyc do tamtego kola. Ile kosztuje taki klucz do ściągania kasety w rowerowym?

#10 zetor65

zetor65

Wtajemniczony

• Members
  • 1391 postów

Napisano 12 lipiec 2009 - 09:40

10zl ja tyle zaplacilem za klucz do wolnobiegow :)
Dołączona grafika

#11 vederis

vederis

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 6 postów

Napisano 12 lipiec 2009 - 11:42

aha. A coś czytałem, że trzeba jakoś zębatkę przytrzymać czy coś? Myślisz, że kupię takie coś w Praktikerze? i linki do hamulcow + przerzutek?

#12 Kamilos666_K2

Kamilos666_K2

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 1 postów

Napisano 03 sierpień 2009 - 18:44

Witam Wszystkich
Ja mam bardzo podobny problem ponieważ mam łańcuch nowy, nową korbę oraz kasetę jednak tylko i wyłącznie na 5 biegu z tyłu łańcuch przeskakuje i nie wiem jak mam to zdiagnozować ponieważ na innych przełożeniach jest super.Proszę o pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych