Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Przerzutki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mayne

Mayne

Dumny Forumowicz

• Members
  • 102 postów

Napisano 27 lipiec 2007 - 18:41

Tym razem pytanie o przerzutki.
1. Czy jak mam klamkomanetki, to zawsze hamowanie jest sprzężone z przerzutkami ? (w sensie rączki)
2. Mam napisane na klamkach hamulca Shimano V-break a na przerzutce z tyłu Shimano Acera. Podejrzewam, że nie najwyższa to półka jest. Polecicie coś co mógłbym kupić, żeby jednocześnie poczuć różnicę, a jednocześnie mieć kasę na jedzenie w sierpniu?? :). Dodam, że hamulce tarczowe nie interesesują mnie

Pozdrawiam serdecznie
Think For Yourself
Question Authorities.

#2 miro

miro

Wtajemniczony

• Members
  • 1435 postów

Napisano 27 lipiec 2007 - 18:55

1 - chodzi Ci o to, czy w klamkomanetkach masz połączoną klamkę i manetkę? Czy o Dual Control?

2 - Przerzutka działa źle, zbyt mało komfortowo, zbyt duzo waży, czy czemu chcesz ją zmienić? Może nie ma takiej potrzeby? Mi wystarcza sora (kosztuje tyle, co Twoja Acera mniej więcej) i nie zamierzam jej zmienić.

Klamkomanetki masz takie?

Klasy przerzutek shimano (mtb) od najniższej w górę :
Tourney, Altus i Acera, Alivio, Deore, Deore LX, Deore XT i Hone, XTR i Saint

#3 Mayne

Mayne

Dumny Forumowicz

• Members
  • 102 postów

Napisano 27 lipiec 2007 - 19:08

1. Chodzi mi o to, że widze, że one są jakby zespolone ze sobą (rączka hamulca z klameczkami przerzutki przy kierownicy) i zastanawiałem się, czy jak ma się zwykłe klockowe hamulce, to czy to jest komplet, który kupuje się zawsze razem.
2. Co do przerzutek, to serwisant kilka razy regulował mi tylnią przezrzutkę, ale nie zmienia się ona tak dobrze, jakbym chciał, czasem z opóźnieniem, czasem wcale, poza tym chyba kiedyś trzasnąłem nią o coś i pewnie stąd problem.
3. Jest jakaś strona, gdzie mogę poczytać recenzje na temat sprzętu ??
Think For Yourself
Question Authorities.

#4 miro

miro

Wtajemniczony

• Members
  • 1435 postów

Napisano 27 lipiec 2007 - 19:48

Klamkomanetki, klamki, manetki, hamulce (szczęki), wszystko to można kupic osobno.
Gwoli jasności : hamuje się klamką, manetka od przerzutki ma cyngle do zmieniania biegów (dotyczy to tego konkretnego typu).

Moja sora tak jak w zapodanej recenzji napisałem spisuje mi się dobrze, polecam. Na dh-zone jest sporo recenzji.

#5 Mayne

Mayne

Dumny Forumowicz

• Members
  • 102 postów

Napisano 28 lipiec 2007 - 18:18

Facet w serwisie spojrzał dzisiaj na moje Acera (przerzutki tylnie) i powiedział, że jakbym chciał zmienić, to poleca zeszłoroczne deore, bo tegoroczne są wadliwe jego zdaniem. Dałbym za nie 65zł, jeśli dobrze pamiętam...
Think For Yourself
Question Authorities.

#6 Obieżyświat

Obieżyświat

Dumny Forumowicz

• Members
  • 281 postów

Napisano 28 lipiec 2007 - 20:53

A jaką polecilibyście przerzutkę tylną na kasetę 7-rzędową i klamkomanetek 8-rzędowych shimano deore xt rapid fire? Chciałbym jak najwięcej zaoszczędzić zwłaszcza, że dość nową (1,5 roczną) przerzutkę deore xt złamałem na kamieniu;/ Jeżdże na "góralu" na semi slickach ale głównie po szosie (70-80%). Lubię też czasami pośmigać w terenie. Mam około150 zł ale chciałbym zakupić coś w cenie 50-70 zł i mniejsze;)

#7 Krzysiek.UK

Krzysiek.UK

Wtajemniczony

• Members
  • 1187 postów

Napisano 28 lipiec 2007 - 21:01

Ja mam tylną XT 2007 GS (krótki wózek) jest spoko, zmiana płynna i pod obciązeniem jest bardzo dobrze :)

#8 miro

miro

Wtajemniczony

• Members
  • 1435 postów

Napisano 28 lipiec 2007 - 21:27

Wydaje mi się, że sora byłaby akurat. Jest to szosowa przerzutka dobrze spisująca się w mtb grawitacyjnym i przyziemnym. Nie jest droga (ok 50zł).

#9 Krzysiek.UK

Krzysiek.UK

Wtajemniczony

• Members
  • 1187 postów

Napisano 28 lipiec 2007 - 21:41

Wydaje mi się, że sora byłaby akurat. Jest to szosowa przerzutka dobrze spisująca się w mtb grawitacyjnym i przyziemnym. Nie jest droga (ok 50zł).

To prawda, ja napisałem tylko to czego akutualnie używam :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych