Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Napój na ostry trening

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lokomisiek

Lokomisiek

Wtajemniczony

• Members
  • 1253 postów

Napisano 01 lipiec 2009 - 21:49

Witam, byłop juz tematów kilka o tym co lejemy do Bidonów itd, a ja chciałbym wiedziec co z tego najlepiej działa, chodzi mi o ostre treningi, yteraz mam ich sporo przygotowanie do maratonu mam. i chciałbym coś co działa lepiej niż woda, nie wypłukuje potasu i innych soli mineralnych, dobrze gazi pragniuenie i jednocześnie daje troche energi. Na izotoniki dzień w dzioen mnie nie stac, pzoatympicie ich zbyt czesto nie jest za dobre.
A wiec jeszcze raz konkretnie, napój na 2-3h treningu dośc ostrego, co daje lekkiego choćby kopa, gasi pragnienie, i nie wypłukuje tylu potrzebnych składników co woda.
i nie piszcie "sok + woda" tylko napiszcie w jakich ilościach jeśli już ;)

#2 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8442 postów

Napisano 01 lipiec 2009 - 22:20

Ja polecałbym jakieś tabletki multiwitaminowe (dawkowanie wg zaleceń), możesz wsypać do tego cukier lub glukozę (miód) troszkę soli, soku z cytryny i gotowe:), a jak nie chcesz tracić potasu, to kup sobie aspargin i zażywaj 2 dziennie przed treningiem.

u1549y2014v4.gif

#3 Lokomisiek

Lokomisiek

Wtajemniczony

• Members
  • 1253 postów

Napisano 01 lipiec 2009 - 23:27

brzmi Ciekawie, wypróbuje to na pewno ;) A reszta co na czystej mineralce? :D

#4 spider146

spider146

Dumny Forumowicz

• Members
  • 339 postów

Napisano 02 lipiec 2009 - 00:02

Mi raz pewnien rowerzysta z Czestochowy mowil ze bardzo dobra jest czysta niegazowana woda, z cytryna i miodem. Tylko trzeba wyczuc proporcje odpowiednia dla siebie, tak zeby smakowalo, a nie bylo za slodkie ani kwasne. Cytryna jest dobra zeby nie chcialo bardzo sie pic, a miod zeby zlamac jej smak (i chyba poprawia wydolnosc oddechowa, bo miod zawsze dobry byl na gardlo itp). Nigdy tego nie testowalem, ale zamierzam, bo wydaje sie dobre i tanie.
Kelly's Salamander 2007 / Accent Via Montana 2010 / http://maciek320bike.bikestats.pl

#5 Lokomisiek

Lokomisiek

Wtajemniczony

• Members
  • 1253 postów

Napisano 02 lipiec 2009 - 00:26

wRower - rowery od A do Z - Jedzenie tutaj jest przepis na własny izotonik, o miodzie już słyszałem że podobno dobry jest rozcieńczony z Woda i działa lepiej duzo niz sama woda ;)

#6 misio_gogo

misio_gogo

Dumny Forumowicz

• Members
  • 448 postów

Napisano 02 lipiec 2009 - 08:17

Jeszcze 1 przepis na domowy izotonik:
Vortal rowerowy: Artykuł: Odwodnienie Nawodnienie! (ID: 4733) - bikeWorld.pl - Rower, turystyka, maratony, sprzęt

#7 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8442 postów

Napisano 02 lipiec 2009 - 09:04

Heh miód raczej dlatego że ma cukry proste które od razu wchodzą do krwioobiegu. Bynajmniej nie dla smaku... Na trening potrzebne są węglowodany, cukry i troszkę białek (ale udowodniono że białka po treningu) A do tego minerały i witaminy które uciekają z potem.

Michuu bedzie testował eksperymentalny napój własnej roboty i napiszemy niedługo jak działa i czy działa:D

u1549y2014v4.gif

#8 Lokomisiek

Lokomisiek

Wtajemniczony

• Members
  • 1253 postów

Napisano 02 lipiec 2009 - 11:12

jak kundello napisał, będe tedtował napój własnej roboty, powinno się udać bo skład jest naprawde obiecujący, i jeśli wypali i będzie działał tro damy przepis ;)

#9 Miszczu

Miszczu

Dumny Forumowicz

• Members
  • 171 postów

Napisano 02 lipiec 2009 - 12:00

Ja osobiście używam unisport taki sok do rozcieńczania z mineralną.To jest taki mocny koncentrat w którym są witaminki jak dla mnie bomba :D

#10 JaczaQ

JaczaQ

Stały Bywalec

• Members
  • 591 postów

Napisano 02 lipiec 2009 - 13:52

Ja jeszcze dodam, że nie można przesadzić z miodem, gdyż napój będzie za słodki i zamiast gasić pragnienie, będzie je jeszcze bardziej wzniecał. ;)

#11 asx

asx

Wtajemniczony

• Members
  • 1794 postów

Napisano 03 lipiec 2009 - 15:57

Ja tam ostatnio tydzień na izotonikach przejeździłem po górach i żyje :D .

#12 misio_gogo

misio_gogo

Dumny Forumowicz

• Members
  • 448 postów

Napisano 03 lipiec 2009 - 17:49

Na trening potrzebne są węglowodany, cukry i troszkę białek (ale udowodniono że białka po treningu)

A teraz mi powiedz czym się różni cukier od węglowodanów ;) Chyba chodziło ci o aminokwasy :confused:

#13 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8442 postów

Napisano 03 lipiec 2009 - 18:33

Cukry proste w moim przypadku;) ponieważ są od razu we krwi. Węglowodany tutaj to cała reszta cukrów troszkę wolniej przyswajalnych:). Dlatego dodałem też miodek. Teraz już wszystko jasne.

u1549y2014v4.gif

#14 Tinek

Tinek

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 43 postów

Napisano 30 lipiec 2009 - 09:37

Osobiście piję tylko niegazowaną wodę. Staram się zdrowo żyć. Do tego odpowiedni suplement żeby mieć siłę i to mi wystarcza. Nie chcę chemii w siebie pakować.
Sport to zdrowie, póki mama się nie dowie ;)

#15 manta980

manta980

Banned

• Banned
  • 736 postów

Napisano 30 lipiec 2009 - 18:11

Witaj!!
Ja stosuje witaminy lub magnez takie w plastikowej tubce nazwy sa rozne dlatego nie podaje...
Jeżeli masz bidon 0.75l wrzuc 1.5lub 2 zalezy ja preferuje 1.5 pastylki bo po 2 chodze jakis nakrecony:):)
Słyszałem tez o woda+miód+cytryna fajne w dłuzsze trasy ale ciezko je dawkować...
sama woda odpada szybko sie wyplókuje z organizmu
a powerwaide czy jakos tak i izostar to jeden badziew moim zdaniem bo osłabiaja serce tak słyszałem a serducho ma sie jedno:)
:)
...Bo tam jest wolność...

#16 Arsenal

Arsenal

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 14 postów

Napisano 30 lipiec 2009 - 20:40

Dzisiaj wyprobowalem ten izotonik z cukrem lub miodem i cytryna i jestem zawiedziony:/ moze dlatego ze zle proporcje - 0,5l wody , cala cytryna , 2 lyzki miodu i troche cukru
Tak mnie suszylo jak nigdy , gardlo cale obklejone , jezyk suchy na wior , temperatura ok 30 stopni , a na drodze zadnego sklepu:/ do tego musialem sie spieszyc na urodziny...dojechalem ale duzo mnie to kosztowalo...

#17 Lokomisiek

Lokomisiek

Wtajemniczony

• Members
  • 1253 postów

Napisano 31 lipiec 2009 - 09:13

Arsenal trochę tego za dużo, a bynajmniej mniej miodu, 2 łyżki na 0,5l to za dużo.

#18 rock360

rock360

Dumny Forumowicz

• Members
  • 425 postów

Napisano 01 sierpień 2009 - 21:32

*dużo energii dają banany więc jakiś wiciskany banan z mlekiem (a'la shake)
*powerade (sry za reklame ale wg mnie działa)
*mój własny = dwie szklanki wody zimnej (pol litra :)) łyżka cukru troche cytryny jak kto woli miód zamiast cukru i 2/3 tabletki witaminowe rozpuszczalne (pluszz czy jakiś inny 'koks' solić nie radze ponoć mało daje :) zamiast tego lepiej wziąć ze sobą orzeszki solone ( tez b energetyczne ) świeże owoce czekolada albo jogurty (ponoć są też takie dla sportowców :cool: ew. jakieś batoniki typu te z intersportu kto widzial ten wie niewiem czy coś dają i do tego myśle przed treningiem (w moim przypadku to dopedalowanie przez cały poznań do miejscowy dirtowej) radze się pożądnie najeść! :)
Czy wiesz że 99% idiotów czyta posty z ręką na myszce? Nie zdejmuj ręki, już na to za późno.:P

#19 edghaar

edghaar

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 01 sierpień 2009 - 21:58

na treningi biore tylko wode, inaczej chyba bym zbankrutował :P A co do izotoników - wg mnie najlepszy jest isostar w proszku, w zależności od potrzeb można go bardziej lub mniej zagęścić :) Problem w tym, ze czuć go w bidonie jeszcze przynajmniej tydzień po wypiciu (zeby nie było - zdarza mi sie czyścić bidon :P ). Z poweradami nie ma takich problemów.
Batoniki, jak zawsze, polecam musli z lidla - kilkadziesiat gr sztuka, skład taki sam jak profesjonalnych, i do tego bardziej pasujące do kieszonki opakowanie :P

#20 wolf

wolf

Dumny Forumowicz

• Members
  • 220 postów

Napisano 13 sierpień 2009 - 18:06

michuuu92 I co z tym testem izotonika własnej produkcji. Ja polecam sok z gumijagud xD
Kolarstwo to najtrudniejsza dyscyplina sportu nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem kolarstwo to sztuka cierpienia
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych