Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wypociny RODDOSA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
470 odpowiedzi w tym temacie

#1 RODDOS

RODDOS

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 22 kwiecień 2009 - 19:42

Ostatnio trochę rzadko zaglądałem na BF. Ze zdziwieniem odkryłem zmiany w temacie "Mój dzisiejszy trening". Po namyśle doszedłem jednak do wniosku, że rzeczywiście może tak będzie lepiej...
Dzisiaj dystans 91,6 km w czasie 4:01 h.
Pojechałem w malownicze Góry Sowie. To chyba już jedno z nielicznych miejsc, gdzie samochody nie pchają się całymi stadami. Drogi wiodą przez lasy, jest cicho, spokojnie, pięknie. Drogi są dość dziurawe, zatem szosówką lepiej się tam nie pchać, lecz coś na grubszych oponkach spokojnie da sobie radę.Pogoda u mnie się pogorszyła. W czasie jazdy zlało mnie parę razy, ale jestem zadowolony z wycieczki. Cóz znaczy parę litrów wody wylanej na głowę, gdy można obejrzeć sobie np. panoramę Kotliny Kłodzkiej ?
Trasa :Wałbrzych-Pieszyce-Bielawa-Przełęcz Woliborska 711 mnpm- Wolibórz-Przygórze-Przełęcz Sokola 755 mnpm-Walim-Olszyniec-Wałbrzych.
+++
Dołączona grafika

#2 woody

woody

Dumny Forumowicz

• Members
  • 410 postów

Napisano 22 kwiecień 2009 - 20:28

RODDOS dla mnie rozdzielenie tego tematu jest beznadziejne wpisze zie 100 uzytkowników i kto bedie to przeglądał pozniej ;/a takto sie widziało ze tego dnia pojechalo ze 3ech
Dołączona grafika

#3 RODDOS

RODDOS

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 22 kwiecień 2009 - 20:40

Woody, tak chyba będzie przejrzyściej. Ale pożyjemy, zobaczymy.
Zawsze jest tak, że zmiany na początku nieco nas niepokoją, ale potem się do nich przyzwyczajamy i jest nam z nimi dobrze...:)
+++
Dołączona grafika

#4 woody

woody

Dumny Forumowicz

• Members
  • 410 postów

Napisano 22 kwiecień 2009 - 22:05

No to w sumie tylko twoje wycieczki bede przeglądał bo mnie najbardziej ciekawia a reszty nie bedzie mi się chciało.Jak było wtedy to tak jakby z przymusu wszystkie przeglądałem.
Dołączona grafika

#5 RODDOS

RODDOS

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 28 kwiecień 2009 - 20:08

Dzień coraz dłuższy, a więc można wybierać coraz dłuższe trasy. Dziś po raz pierwszy po pracy udało mi się przejechać ponad 100 km. To dla mnie znak, że sezon rozpoczął się na dobre. Trasa była urozmaicona, widoki piękne. Szczególnie wzruszył mnie zachód słońca nad Górami Wałbrzyskimi. Chyba robię się sentymentalny na stare lata :D
Trasa: Wałbrzych-Mieroszów-Broumov-Bozanov-Radków-Tłumaczów-Broumov-Hyncice-Mieroszów-Rybnica Leśna-Wałbrzych. Po drodze cztery razy przejeżdżałem przez granicę polsko-czeską.
Dystans 101,7 km w czasie 3:56 h.
+++
Dołączona grafika

#6 RODDOS

RODDOS

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 05 maj 2009 - 19:37

Po majówce w Karkonoszach, o której tu co prawda nie pisałem, bo jakoś nie miałem czasu się nad tym rozwodzić, forma nieco wzrosła.
Dziś był wypadzik po bardziej płaskim terenie, ale paru podjazdów też nie brakowało. Trasa: Wałbrzych-Złoty Las-Pieszyce-Dzierżoniów-Niemcza-Łagiewniki-Boleścin-Świdnica-Pogorzała-Wałbrzych. Pogoda dość średnia, a więc przydały się długie spodnie, bluza oraz kurtka. Było zimno, spadło nawet parę kropel deszczu, ale gdybym napisał, że zmokłem, to sporo bym przesadził. Jazda bardzo sympatyczna i dająca dużo zadowolenia. Oby tak dalej.
Dystas 110,0 km w czasie 4:07 h.
+++
Dołączona grafika

#7 RODDOS

RODDOS

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 07 maj 2009 - 19:13

Wreszcie się wypogodziło, a więc można było wskoczyć na rowerek.
Dziś trasa przebiegała przez malownicze Góry Sowie. Chyba najbardziej lubię tu jeździć. Oto jej przebieg: Wałbrzych-Złoty Las-Pieszyce-Przełęcz Walimska 751 mnpm-Walim-Zagórze Śl.-Bojanice-Świdnica-Modliszów-Wałbrzych. Spory odcinek przejechany wspólnie z Mirasem56 z Pieszyc.
Dystans 94,1 km w czasie 3:55 h.
  • Merida+Bomber lubi to
+++
Dołączona grafika

#8 Merida+Bomber

Merida+Bomber

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 9 postów

Napisano 10 maj 2009 - 10:15

RODDOS
Mieszkam stosunkowo nie daleko bo w Złotym Stoku.
Zawsze z przyjemnością czytam Twoje relacje..
Jak możesz zamieszczaj bardziej szczegółowy opis trasy, w niektórych miejscach,np. długo.ści podjazdu czy jazdu. Bardzo mi to pomoże bo sam często bywam w tych miejscach.
pozdrawiam.

#9 RODDOS

RODDOS

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 11 maj 2009 - 09:21

Merida+Bomber, dzięki za dobre słowo.
Ostatnio mam nieco mniej czasu, zatem opisy są mniej szczegółowe.
W weekend udało mi się trochę pojeździć.
Piątek- 08.05.2009:
Jazda po pracy na trasie Wałbrzych-Pogorzała-Świdnica-Tąpadła-Jordanów Śl.-Borów-Węgry-Żórawina-Wrocław. Pogoda optymistycznie nastrajała do jazdy, choć już w samym Wrocławiu złapał mnie mały deszczyk. Trasa dość łatwa, trudniejszym elementem był podjazd na Przełęcz Tąpadła ( przejazd przy Ślęży).
Dystans 95,0 km w czasie 3:17 h. Osiągnąłem średnią -28,93 km/h-chyba najlepszą w swojej rowerowej przygodzie. Miałem pewne powody, aby szybko jechać
09.05.2009:
Piękna pogoda. Skwar i ukrop lejący się z nieba. To mi odpowiada...:) Trasa nizinna i łatwa:Wrocław-Żorawina-Węgry-Gniechowice-Kąty Wrocławskie-Środa Śląska-Malczyce-Lubiąż-Wołów-Oborniki Śląskie-Trzebnica-Wrocław. Parę hopek między Trzebnicą a Wrocławiem ( Wzgórza Trzebnickie). Przejechałem przez cały Wrocław głownymi ciągami w kierunku wyjazdu na Strzelin. Koszmar. Kostka wybita do granic możliwości, ścieżki rowerowe , którymi na poczatku próbowałem trochę jechać, nagle się kończą, nawał samochodów. Nie polecam...
Dystans 200,3 km w czasie 7:45 h.
Aby była dwójka z przodu, trochę dodatkowo pokręciłem się po Wrocławiu, choć bez przyjemności. Trcohę głupio by wyglądało, gdybym przejechał np. 198,9 km...

Użytkownik RODDOS edytował ten post 11 maj 2009 - 09:25

+++
Dołączona grafika

#10 moretti

moretti

Wtajemniczony

• Members
  • 1754 postów

Napisano 12 maj 2009 - 02:35

Hej Roddos dawno tu nie zagladalem, ale widze, ze nic sie nie zmienilo jesli chodzi o ciebie. Ostatni dystans naprawde imponujacy, gratulacje. Ja niestety nie mam dobrej pogody juz chyba od 2-3 miesiecy, k.....a leje co drugi dzien i wszedzie bagno no i z jazdy nici a jak wiesz ja jezdze w 99% w terenie, jednym slowem masakra. W kazdym razie cieszy to, ze ty przynajmniej pomykasz i kreicsz korba.
Ps" ostatnio ze wzgledu na pogode nie nawidze Kansas, chyba trzeba sie gdzies przenies"

#11 RODDOS

RODDOS

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 12 maj 2009 - 19:48

Czołem, moretti. Raczej rekordów zeszłorocznych nie pobije. Ale to inna historia. Póki co kręcę... Życzę lepszej pogody.
Rano jak w pracy patrzyłem przez okno, to jazda rowerowa wydawała się mało realna. Toć to był prawdziwy listopad. No ale od południa zaczęło się niebo przecierać. Jak wyjeżdżałem koło czwartej, to było ładne słoneczko. Ale ciepło raczej nie było, bo cały czas zawiewał lodowaty wiatr :eek:. Dobrze że wziąłem długą bluzę...:cool:
Dzisiejsz trasa: Wałbrzych-Mieroszów-Mezimesti-Lachov-Police nad Metuji-Bezdekov nad Metuji-Hronov-Mala Cermna-Kudowa Zdrój-Mala Cermna-Hronov-Velke Petrovice-Police nad Metuji-Ceska Metuje-Teplice nad Metuji-Zdonov-Mieroszów-Wałbrzych. Miejscowości wymieniłem dość szczegółowo, bo niby jechałem przez te same główne miasteczka, lecz trasa powrotna była jednak ciut inna. Nie brakowało krótkich aczkolwiek kąśliwych podjazdów... Przewietrzyłem wreszcie Zdechlaka... Po powrocie stwierdziłem że wyszła na nim całkiem przyzwoita średnia- ponad 25 km/h. W takim terenie jest to dość niezły wynik...
Dystans 110,6 km w czasie 4:24 h.
+++
Dołączona grafika

#12 RODDOS

RODDOS

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 18 maj 2009 - 08:07

W piątek 15.05-
Jazda na trasie Wałbrzych-Pieszyce-Dzierżoniów-Niemcza-Strzelin-Gaj Oławski-Święta Katarzyna-Wrocław. Pod wieczór przyjemny chłodek, trasa dość łatwa, lecz do Strzelina był mocny przeciwny wiatr.
Dystans 132,4 km w czasie 5:08 h.
W sobotę i niedzielę brak jazdy... Wybieram się dziś, jak pozwoli pogoda. Mają być burze...
+++
Dołączona grafika

#13 RODDOS

RODDOS

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 18 maj 2009 - 20:49

Jednak pojechałem. Choć koło czternastej nadzieja na jazdę stała się bardzo mała, bo rozpadało się okropnie i straszyły granatowe chmury.
Jak przyjechałem do domu, koło godz.16, wypogodziło się nadspodziewanie. W trakcie jazdy towarzyszyły mi na zmianę: chmury i słońce. Spadło na mnie parę symbolicznych kropli deszczu. Jazda dała mi jednak mnóstwo satysfakcji. Trasa nie była zbyt trudna, ale moim rejonie zawsze znajdzie się kilka niezłych góreczek.Jej przebieg był następujący: Wałbrzych-Czarny Bór-Jaczków-Stare Bogaczowice-Sady Dolne-Sokola-Jawor-Dobromierz-Świebodzice-Wałbrzych.
Dystans 108,8 km w czasie 4:06 h.
+++
Dołączona grafika

#14 RODDOS

RODDOS

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 20 maj 2009 - 21:13

Dzisiejsza trasa: Wałbrzych-Czarny Bór-Marciszów-Miedzianka-Janowice Wielkie-Jelenia Góra-Mysłakowice-Kowary-Przełęcz Kowarska-Kamienna Góra-Wałbrzych.
Jazda pod szczytami Karkonoszy... Śnieżka już zgubiła swój biały płaszczyk, ale tu i ówdzie widać jeszcze płaty śniegu- np. w Kotle Łomniczki. Widoki majestatyczne... Po drodze zlapał mnie ciepły deszczyk. Byłem akurat na podjeździe na Przełęcz Kowarską, a więc miałem naturalne chłodzenie...
Jechałem remotowanymi odcinkami dróg. Niby jest XXI wiek, ale naprawa dziur polega na wysypaniu do nich asfaltu, który składa się głownie z kamyczków.Następnie solidny gość w gumofilcach to wszystko udeptuje... No pięknie...
Dystans 125,5 km w czasie 4:45 h.
+++
Dołączona grafika

#15 szir

szir

Wtajemniczony

• Members
  • 1362 postów

Napisano 29 maj 2009 - 11:48

Trasy i czasy bardzo ambitne :)
  • RODDOS lubi to

MAPKA  Z  OBIEKTAMI  DO KOT  i PIELGRZYMIEJ  https://www.google.c...47624999994&z=6

Czasami na drodze spotykam prawdziwych bikerów szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

#16 RODDOS

RODDOS

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 17 czerwiec 2009 - 20:01

Po Ścianie Wschodniej nastał czas na miejscowe trasy.
Od wczoraj byłem w złym humorze. Myślałem że rowerowa jazda przyniesie jego poprawę. Jednak jakoś nie przyniosła. Na początku były problemy z rowerem-musiałem poprawić mocowanie przedniego koła, potem okazało się że licznik się rozregulował. Na doprowadzenie wszystkiego do porządku starciłem z pół godziny. A chcąc jechać po pracy na wycieczkę, czas należy szanować. Jakoś to mnie dodatkowo podminowało. Przeszkadzali mi piesi, którzy jak ćmy leźli pod koła ( to samo mozna rzec o psach i czarnych okropnych kotach), kierowcy którzy wymuszli częściej niż zwykle, nawet zimny wiatr, który bił mi w twarz na zjazdach. Co tu pisać, może jutro będzie lepiej...
Dzisiejsza trasa: Wałbrzych-Krzeszów-Lubawka-Jarkowice-Rozdroże Kowarskie-Przełęcz Okraj-Rozdroże Kowarskie-Kamienna Góra-Marciszów-Witków Śl.-Czarny Bór-Wałbrzych. Dystans 103,5 km w czasie 4:10 h.
+++
Dołączona grafika

#17 Gas

Gas

Dumny Forumowicz

• Members
  • 109 postów

Napisano 17 czerwiec 2009 - 21:46

Wielki szacunek ...:D:D:D:D
A może byś się pokusił o jakąś "małą'' fotkę sprzętu na którym pomykasz ...
WOLNY TYBET!

#18 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8449 postów

Napisano 17 czerwiec 2009 - 23:30

Roddos to jedyny gość który zasługuje na na prawde wielki szacun za przejechane kilometry :)

A stary zdechlak chyba jest w "nasze rowery"

u1549y2014v4.gif

#19 moretti

moretti

Wtajemniczony

• Members
  • 1754 postów

Napisano 18 czerwiec 2009 - 00:39

Od monentu jak jestem na tym forum, to Roddos zasowa zwsze i prawie w kazdych warunkach. Stary zdechlak jest ale jest tez nowy bike. Roddos tak bywa czasami, ze wszystko jest do d... i idziesz sie zrelaksowac na rower a tu dalej do d...

#20 RODDOS

RODDOS

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 18 czerwiec 2009 - 07:20

Panowie, serdeczne dzięki za dobre słowo. Wiedziałem, że na kumpli z BF zawsze można liczyć. Pozdrawiam!

Moje rowery są opisane tutaj
http://www.bikeforum...-zdechlaco.html
http://www.bikeforum...kilometrow.html
+++
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych