Forum rowerowe

Witaj na forum rowerowym BikeForum.pl!

Ogldasz nasze forum jako Go, co nie daje Ci penego dostpu do wszystkich opcji i moliwoci forum. Nie bdc zarejestrowanym, nie moesz take bra udziau w dyskusjach. Gorco zachcamy do darmowej rejestracji, co umoliwi Ci pisanie wiadomoci, prywatn korespondencj z innymi uytkownikami forum, branie udziau w sondach, zamieszczanie wasnych zdj oraz dostp do wielu innych uatwie w korzystaniu z forum.

Rejestracja jest szybka i atwa wic docz do nas ju dzisiaj!

Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Poka wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Jak przerzutk na ty wybra?

1. 05-09-08 12:15
    Dumny Forumowicz Avatar arroyo
    Skd
    Chodzie
    Postw
    332
    Dosta podzikowa 79

Jak przerzutk na ty wybra?

Po kilku mocniejszych uderzeniach aktualna przerzutka alivio pracuje bardzo nie czysto. Chciabym wymieni tyln przerzutk na co konkretniejszego, posiadam 8 biegow kaset sram, manetki shimano alivio (8 biegw), tym samym chciabym zainwestowa w 8 biegow przerzutk w przedziale cenowym do 120 pln. Z tego co wyliczyem potrzebuj przerzutki o pojemnoci co najmniej 38T (czyli dugi wzek), nie rozumiem natomiast czym rni si przerzutki ze zwyk oraz odwrotn (?) spryn. Docelowo chciabym aby to bya przerzutka z grupy LX albo SLX. Wspomn jeszcze, e wymieniam acuch na SRAM PC 850.
    Ostatnio edytowane przez arroyo ; 05-09-08 o 15:50

2. 05-09-08 12:46
    Pocztkujcy Forumowicz
    Skd
    Katowice
    Postw
    68
    Dosta podzikowa 20
    Mwic obrazowo:
    zwyka spryna (top normal) - przerzutka bez nacignitej linki prowadzi acuch na najmniejszej zbatce kasty - system najczciej wystpujcy - zmieniasz biegi tradycyjnie: kciukiem wcigasz acuch na wiksze tryby, palcem wskazujcym zrzucasz.
    odwrotna spryna (low normal) - dokadnie odwrotnie; do zmiany biegw trzeba si przyzwyczai.
    Moe po tych uderzeniach wygi si hak i wcale nie musisz wymienia przerzutki?
    Ale jeeli chcesz to bierz shimanowsk w wyszej pki i bdzie ok.

pozdr

3. Uytkownicy, ktrzy podzikowali za t wiadomo:

4. 05-09-08 13:25
    Skd
    Chodzie
    Postw
    332
    Dosta podzikowa 79
    Hak przerzutki jest okej, nawet zawsze mam przy sobie zapasow sztuk. Rzecz w tym, e wzek przerzutki mocno oberwa ju nie raz, przerzutka co prawda dziaa, jest sprawna, wyregulowana dobrze wrzuca biegi, natomiast kka przerzutki s moim zdaniem do kitu... czsto i gsto zapychaj si piaskiem, botem, z trudem si krc a jesli mialbym wymienia kka, to ju wol ca przerzutk zmieni na bardziej sportowy model. Dziki za wytumaczenie dziaania spryn, czyli wybra musz przerzutk ze spryn top normal.

Pytanie, ktry model wybra?:
    http://www.allegro.pl/item431336749_...mrowerowe.html
    Deore LX 89 PLN

http://www.allegro.pl/item431335335_...mrowerowe.html (gs)
    http://www.allegro.pl/item427451135_...mrowerowe.html (sgs)
    Deore SLX 112 PLN

Pod warunkiem e bd one pasowa do kasety i manetek 8 biegowych. W/g sprzedawcy obydwie przerzutki SLX posiadaj pojemno 43T co mnie dziwi, wydawao mi si e przerzutki ze rednim oraz krtkim wzkiem bd miay obnion pojemno (widziaem modele z pojemnoci 33T), pisze natomiast, e model SGS (dugi wzek) jest kompatybilny ze wszystkimi kasetami MTB, natomiast GS (redni wzek) z kasetami max 11-32 zby (akurat tak kaset posiadam).
    Ostatnio edytowane przez arroyo ; 05-09-08 o 13:35

5. 05-09-08 13:36
    Pocztkujcy Forumowicz
    Skd
    Katowice
    Postw
    68
    Dosta podzikowa 20
    Pasowa bd na bank - bo to manetka cignie linke, a nie przerzutka - ile jej wycignie, tyle przesunie si przerzutka - wic manetki indeksowane na 8 wsppracuj z kaset 8, 9 z 9 itp. We SLX i przetestuj pewnie bdziesz jednym z pierwszych jej posiadaczy na forum

edit: lepiej we dugi wzek sgs: w razie jakby w przyszoci chcia wsadzi tam 9 rzdow kasete 34T, krtki moe okaza si niewystarczajcy (ale nie musi)
    Ostatnio edytowane przez dzozew4 ; 05-09-08 o 13:39

6. 05-09-08 13:46
    Skd
    Chodzie
    Postw
    332
    Dosta podzikowa 79
    Tak te zapewne zrobi :P Najgorsze z opisami na allegro jest to e sprzedawcy potrafi by mao dokadni i zrzynaj opisy produktw z byle jakiego rda, wanie znalazem konkretniejsze dane na temat przerzutki SLX shadow:

Tolerowany zakres zbatek kasety: 11-34
    Cakowita pojemno: 35 (GS) oraz 45 (SGS)

Pytanie czy bdzie pasowa mi model ze rednim wzkiem, czy lepiej nie ryzykowa i zdecydowa si na wzek dugi? Czy te nie ma si co zastanawia na krtszym wzkiem bo moliwe e nie robi on adnej znaczcej rnicy podczas jazdy/zmiany biegw?

Edit: szczerze mwic to najmniejsze przeoenie z jakiego korzystam to 1-3, a to i tak tylko kiedy jad obok kogo kto idzie pieszo, aktualnie przerzutka nie wrzuca mi najwikszej zbatki z tyu i w aden sposb nie odczuwam z tego powodu dyskomfortu, nie mam nawet zamiaru regulowa tego gdy nigdy nie przyszo mi korzysta z najwikszej zbatki. Jedyne czego si obawiam gdybym wzi model GS a ten nie pasowaby do wikszych zbatek, obciera je albo uleg zmieleniu przy przypadkowym wrzuceniu zego biegu (jeli to si moe wydarzy?).
    Ostatnio edytowane przez arroyo ; 05-09-08 o 13:55

7. 07-09-08 15:20
    Skd
    Chodzie
    Postw
    332
    Dosta podzikowa 79
    Opcj jest jeszcze shimano XT shadow (134 PLN):
    http://www.allegro.pl/item427451075_...mrowerowe.html

8. 11-09-08 21:36
    Skd
    Chodzie
    Postw
    332
    Dosta podzikowa 79
    Zamwiem XT shadow, dzi zainstalowaem, byo nieco problemw z zaoeniem linki, gwnie dlatego, e nie pasowaa regulacja barykowa z poprzedniej przerzutki - shimano alivio. Zainstalowaem bez regulacji, jutro bd stara regulowa si dokadnie, ale linka przerzutki zacza wydawa trzeszczcy odgos przy naciganiu - konieczna bdzie wymiana linki oraz rozwizanie problemu zwizanego z dopasowaniem uszczelnienia linki przy przerzutce.

9. 11-09-08 22:07
    Wtajemniczony
    Skd
    Birmingham/Kielce
    Postw
    1,558
    Dosta podzikowa 209
    Heh, regulacja XT w moim przypadku do najprzyjemniejszych nie naleaa. Moe jestem perfekcjonist, ale cigle mi co minimalnie przeszkadzao. Jednak, jak ju wyregulowaem, chodzi cudownie
    Co do ruby barykowej przy przerzutce, ja jej w ogle nie mam. Mam tylko t przy manetce.
    Pozdro
    "Autor owiadcza, e wynikajce z wypowiedzi podobiestwo niektrego do wszystkiego i niczego jest przypadkowe i wynika z tego i tamtego. Dlaczego? eby byo wesoo."
    A na tym autor jedzi

10. Uytkownicy, ktrzy podzikowali za t wiadomo:

11. 11-09-08 22:20
    Wtajemniczony Avatar Weniak
    Skd
    Bolesaw / Olkusz
    Postw
    1,722
    Dosta podzikowa 293
    Nie masz takiej ruby przy przerzutce, poniewa w wersjach Shadow RD Shimano takowych rub nie montuje. Jest tylko regulacja przy manetce.
    Siatkwka - to sposb na ycie, styl tego ycia. Nag, bez ktrego nie mona normalnie funkcjonowa.

12. Uytkownicy, ktrzy podzikowali za t wiadomo:

13. 11-09-08 22:22
    Skd
    Chodzie
    Postw
    332
    Dosta podzikowa 79
    Wanie zauwayem przegldaj internet, w kadym razie dziki za informacje!

Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Podobne wtki
  1. jak przerzutke??
    Dodane przez dudzik na forum Downhill - Kolarstwo zjazdowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-01-10, 23:06
  2. czym i jak czyci przerzutk?
    Dodane przez manfred na forum Warsztat
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-06-09, 11:50
Uprawnienia