Forum rowerowe

Witaj na forum rowerowym BikeForum.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum. Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji, co umożliwi Ci pisanie wiadomości, prywatną korespondencję z innymi użytkownikami forum, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych ułatwień w korzystaniu z forum.

Rejestracja jest szybka i łatwa więc dołącz do nas już dzisiaj!

Odpowiedz na ten temat
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 2 3 4
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Temat: Shimano a Shimano różnice

1. 01-05-08 14:48
    Stały Bywalec
    Dostał podziękowań 107
    Cytat Napisał glabro Zobacz post
    Tez uważam, że odchudzanie do granic możliwości nie ma sensu. Jest taka strona internetowa na ten temat. Rowery wyglądają tam jak ser szwajcarski ponawiercane wszystko co się da. A ludzie podając wagę roweru uwzględniają tez 20g powietrza jakie się znajduje w napompowanych oponach
    Także żadna skrajność nie jest dobra.
    Dla mnie odchudzanie roweru to hobby. Wszystko zaczyna się od lekkich kół, które pokazują potencjał jaki tkwi w lekkim rowerze.Mam wielu kumpli, którzy negatywnie patrzą na lżejsze części ale wystarczy jakiś podjazd i od razu widać różnice w możliwośćiach sprzętu i kolarza Z własnego doświadczenia wiem że lekki rower trochę gorzej zachowuje się na zjazdach, ale odchudzam rower aby rowerem lepiej pokonać podjazd. Nie mam ultra lekkiego roweru (waży ok. 9,5kg). Przy tej wadze można jeszcze stworzyć rower, którym można bezpiecznie zaliczyć prawie każdy teren. Na tym forum jest osoba (kobieta), która ma rower ważący lekko ponad 7kg (wraz z hamulcami tarczowymi), szkoda że się nie wypowiedziała broniac swogo hobby

2. 01-05-08 18:16
    Początkujący Forumowicz
    Dostał podziękowań 6
    Cytat Napisał kundello Zobacz post
    [...]
    Który sportowiec jest lepszy, ten który wygrywa rajdy na ultralekkim rowerku z XTR-em czy gość który wygra i ma XT lub niższe klasowo sprzęty...?
    Można iść w jednym albo w drugim kierunku. Odchudzanie albo lepszy trening, dlatego sądze że ta cała zabawa z klasami sprzetu to pic na wode
    [...]
    Ok, masz rację, ża takie same możliwości ma gorszy kolarz na lepszm/lżejszym osprzęcie i lepszy kolarz na gorszym osprzęcie. Tylko zastanów się co by się stało gdyby lepszy kolarz zdobył rower na lepszym osprzęcie.

Człowiek, jako organizm ma ograniczone możliwości. Każdy zdrowy człowiek przejawiający predyspozycje na kolarza (czy innego rodzaju bikera), po wieloletnim treningu osiąga pewien pułap ( i ten pułap dla każdego człowieka jest podobny) którego przekroczyć nie może. Więc, żeby zyskać przewagę można ulepszać sprzęt używany do danego sportu.

I tu w grę wchodzą klasy sprzętu i wiążące się z nimi ceny. Racjonalny rowerzysta jeżdżący sporadycznie kupi zwykłego przemieszczacza, za 1000zł mimo iż mógłby pozwolić sobie na lepszy sprzęt, ponieważ woli sobie za resztę kupić powiedzmy nowy TV LCD, albo sokowirówkę.
    Rowerzysta który jeździ dużo ale się nie ściga, ani nie bije rekordów kupi sprzęt lepszy, ale nie XTR bo mu nie potrzeba i również woli wydać resztę kasy na coś innego (jeśli ma tę resztę).
    Po prostu każdy kupuje sprzęt taki jaki w jego mniemaniu będzie najlepszy w cenie którą jest w stanie wydać. Piszecie tu, że nie ma większego sensu kupowania zajwyższych grup tylko dla mniejszej wagi. Tymczasem kiedy mój kumpel dowiedział się, że planuję zakup roweru za ok 2000 zł, powiedział że to nie ma sensu, on też sobie kupi rower ale wyda na niego ok 500 zł mimo , że stać go na droższy.. Czy uważam go za kretyna? Nie, on po prosu ma inne podejście do tematu. Dla niego rower to właśnie tańszy i gorszy zamiennik samochodu, a dla mnie jazda na rowerze to wielka frajda, sprawia, że cieszę się od tak i czuje się dzięki temu wolny. Ale przecież jak kupie tani sprzęt to nie będe się czuł wolny, bo będę się bał wjechać w jakieś większe wertepy, albo się będzie coś psuło. Podobnie ludzie którzy kupują XTRa albo X.0 mają jakiś dobry dla siebie powód, choćby ta masa.Podeścia do tej kwestii są bardzo subiektywnym tematem. Ponadto przecież użytkownicy tańszych rozwiązań, korzystają na tym, że ludzie kupują XTRy, bo co jakiś czas jakieś technologie przechodzą do coraz to niższych grup. I właśnie zawsze tak było, jest i będzie że najlepszy sprzęt (nie tylko w rowerach) będzie dużo droższy ponieważ: jest TOP, trzeba mieć kasę na badania na nową rewizję TOPu, do tego dochodzi to, że często w drogich rozwiązaniach z racji tego, że cena tak bardzo się nie liczy wykorzystuje się inne drogie rozwiązania co prowadzi do jeszcze większej ceny. Jakie są naprawdę różnice między XT a XTR nigdy się nie dowiemy, bo jak my byśmy się dowiedzieli to SRAM i inni też by się dowiedzieli...

W moim wywodzie nie uwzględniłem ludzi którzy mało jeżdżą a wymieniają przerzutkę z XT na XTR jako środek zaradczy, bo kolega z podwórka kupił nowy sprzęt na XT. Przecież taka sytułacja może doprowadzić do głębokiej depresji
    Uważam, że nie ma tu zbyt dużo takich ludzi, ponieważ fora są dla lamusów którzy się nie znają i szukają porady...

Rozpisałem się trochę i odbiegłem od tematu ale to było sileniejsze ode mnie
    Ostatnio edytowane przez P!T3RR0 ; 01-05-08 o 18:20

3. 02-05-08 22:48
    Jestem tutaj Nowy
    No dobrze panowie mówicie tu o różnych rózniastych różnicach w przerzutkach i fajnie się to czyta, ale chciałbym dopytać: jaka przerzutka i dlaczego mozna powiedziećo danym mechaniźmie że to syf?

Chodzi mi o to że ani mnie stać ani nie mam zapędów na nie wiadomo jakie szaleństwa na rowerze, co zamontować jeśli chcę po prostu od czasu do czasu popedałować tam i z powrotem?

Czy np. to że założę dajmy na to shimano tourney to bedzie oznaczać że nie przejadę 15-30 kilometrów czy po prostu że przejadę na nich 1500 zamiast 3000?

4. 02-05-08 23:03
    Stały Bywalec
    Dostał podziękowań 107
    Na shimano tourney nie wybrałbym się na transalp gdyż prawdopodobieństwo usterki jest większe niż np. w przypadku deore. Na osprzęcie Deore można się wybrać bez obaw w góry. Nikt nie jest w stanie ocenić jakości osprzętu tylko po dystansie jaki przejechał, wiadomo każdy kolarz jeździ inaczej (jeden agresywnie inny zaś spokojnie) ale z pewnością na osprzęcie XTR zrobisz więcej km niż na tourney

5. 06-07-08 16:36
    Dumny Forumowicz Avatar marcin4444
    Dostał podziękowań 12
    mówicie o przerzutkach a co powiecie o rowerze fullu a sztywniaku tylko z amorem z przodu. Widziałem gości którzy na sztywnej ramie uprawiają dh. są tylko trochę gorsi od tych co mają fulle. Jednak szybciej i wygodniej (komu w dh o wygodę chodzi )zjeżdża sie na fulu bo tylne koło wchodzi w nierówności i nie podskakuje jak na sztywnej ramie. W fulu są mniejsze wstrząsy jak mniejsze wstrząsy to i np przerzutka sie mniej rozregulowuje. W dh często mają gorsze grupy przerzutek np bo im szkoda srama X.0 i XTR-a na kamole. Za to lepsze maja inne rzeczy. Co do różnic to najlepiej to widać chyba w hamulcach jak juz ktoś tutej powiedział. Na czym szybciej zahamujecie (sprzęt z shimano) na saincie czy na alivio. Moim zdaniem mozna mieć gorszy sprzęt ale zgodny z przeznaczeniem a nie że na V-kach jedziesz w DHalbo na rowerze do xc za 12 patoli skaczesz. rozwali się szybciej niż rower za 3000 do dualu albo 4X.dobra bo sie rozpisałem to tyle

6. 08-07-09 18:45
    Jestem tutaj Nowy
    Cytat Napisał climatius Zobacz post
    "Oto pełna klasyfikacja górskich grup Shimano (od najgorszej do najlepszej):
    -Altus
    -Acera
    -Alivio
    -Deore
    -Deore LX
    -Deore XT
    -Hone (nowość-2005)
    -Saint (grupa do Freeride'u, zjazdu - ekstremalna, mocna ale ciężka)
    -XTR (najwyższa jakość, bardzo lekka i bardzo droga...)"

sorry że odgrzewam kotleta ale jako laik mam pytanko gdzie w takim razie umieścić serię SLX którą posiada choćby Kellys Madman?

7. 08-07-09 19:11
    Dumny Forumowicz Avatar s050197
    Dostał podziękowań 44
    Cytat Napisał colin23 Zobacz post
    sorry że odgrzewam kotleta ale jako laik mam pytanko gdzie w takim razie umieścić serię SLX którą posiada choćby Kellys Madman?
    slx to dawny lx

Odpowiedz na ten temat
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 2 3 4
Uprawnienia