Forum rowerowe

Witaj na forum rowerowym BikeForum.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum. Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji, co umożliwi Ci pisanie wiadomości, prywatną korespondencję z innymi użytkownikami forum, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych ułatwień w korzystaniu z forum.

Rejestracja jest szybka i łatwa więc dołącz do nas już dzisiaj!

Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Bieszczady-opuszczone wioski

1. 14-02-08 17:10
    Wtajemniczony Avatar szir
    Dostał podziękowań 77

Bieszczady-opuszczone wioski

Tak się złożyło,że rok temu byłem z rodziną na wczasach w Bieszczadach,i wiecie jak to jest!? Nie mogłem usiedzieć na miejscu. Pożyczyłem rower górski i pojechałem,gdzie??do OPUSZCZONYCH WIOSEK. Prowadzą do nich zapomniane i zarośnięte drogi.Podobno (sami to sprawdźcie) w ramach "akcji Wisła" przesiedlono tamtejszą ludność t.z. łemków i pozostały po nich wioski. A wioski takie mogą być celem ekstremalnej wycieczki z noclegiem pod namiotem.W takim właśnie miejscu zapomnianym przez ludzi,a gdzie kiedyś tętniło życie. Ślady bytności można szukać na miejscu: resztki ścian,fundamenty,studnie,drogi,dzwonnice,cmentarze ,zerwane mosty,zdziczałe sady itp.Warto by troszkę poczytać,zapoznać się z historią tamtych lat,aby lepiej zrozumieć i poczuć klimat tamtych miejsc. Polecam.

2. Użytkownicy, którzy podziękowali za tę wiadomość:

3. 14-02-08 18:09
    Dumny Forumowicz
    Dostał podziękowań 5
    Byłem tam w lecie i również polecam.

4. 14-02-08 21:41
    Początkujący Forumowicz
    Dostał podziękowań 5
    w Bieszczadach żyli przeważnie bojkowie. Łemkowie żyli w Beskidzie Niskim

5. 14-02-08 23:07
    Moderator Avatar kundello
    Dostał podziękowań 1,037
    mam blisko i chyba sie wybiore...
    reBike.pl serwis rowerowy Rzeszów

6. 15-02-08 09:31
    Wtajemniczony Avatar szir
    Dostał podziękowań 77
    Cytat Napisał tadeklodz Zobacz post
    w Bieszczadach żyli przeważnie bojkowie. Łemkowie żyli w Beskidzie Niskim
    Nieoficjalną granicą między tymi ludami była rzeka Solinka. Z racji tego iż miałem mało czasu,to osobiście zwiedziłem dwa takie miejsca : Tworylne i Łopienka(godne polecenia). Na mapach turystycznych są te opuszczone wioski też zaznaczone. Trzeba zrobić rozeznanie gdzie jest najfajniej. Jeżeli obiekty są w granicy parku narodowego to poruszać się tam można tylko po wyznaczonych drogach lub szlakach. Pomocny link zamieszczam http://przewodnik.onet.pl/1127,3175,spinr.html

7. 15-02-08 14:53
    Moderator Avatar Miśq
    Dostał podziękowań 145
    Jest jeszcze wioska zwana Chocim . Rowerzyście z poza regionu będzie ciężko tam trafić , gdyż korzystając z mapy Bieszczad można się z tą wioską rozminąc o dobry 1-2 km ( tak jak to zrobiłem za 1 razem ) . Trafiłem dopiero za drugim podjeżdżając od drugiej strony . I gdyby nei jakiś myśliwy z wnuczkiem to i tak pojechałbym zupełnei gdzie indziej

Widziałem jakąś opuszczoną piwnicę w ziemi i cmentarz. jest tam ponoć jeszcze cerkiew ale nie wiem gdzie

8. 15-02-08 17:44
    Wtajemniczony Avatar asx
    Dostał podziękowań 168
    No ciekawe jak to wygląda . Może kiedyś się tam przejade w "poszukiwaniu" wiosek :P .

9. 15-02-08 20:35
    Wtajemniczony Avatar RODDOS
    Dostał podziękowań 121
    Mam nadzieję, że zobaczę takie opuszczone osiedla podczas mojej majowej ekspedycji w Bieszczady i nie tylko. Zainteresowanych proszę o zerknięcie na temat "Kto chętny w Bieszczady?" w dziale "Trasy rowerowe".
    +++

10. 22-03-08 14:24
    Początkujący Forumowicz
    Ja też mam zamiar wybrać się w Bieszczady w lipcu lub sierpniu, może ktoś chce się ze mną wybrać?

11. 01-05-08 22:41
    Stały Bywalec Avatar comatose
    Dostał podziękowań 52
    Bieszczady są świetne ;] kiedyś ze znajomymi nocowaliśmy pod namiotami w takiej wiosce (strachu było co niemiara ;D) ale to było w ramach pieszego rajdu PTTK. Jeszcze lepsze są te cmentarze poukrywane po krzakach, zadziwiające jest to, że jeszcze przecież 60 lat temu żyli tam ludzie a Bieszczady były gęsto zaludnione. Dziś wygląda to tak jakby od wieków były opuszczone a chodzić po nich możesz kupe czasu i nikogo nie spotkasz.

Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni