Forum rowerowe

Witaj na forum rowerowym BikeForum.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum. Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji, co umożliwi Ci pisanie wiadomości, prywatną korespondencję z innymi użytkownikami forum, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych ułatwień w korzystaniu z forum.

Rejestracja jest szybka i łatwa więc dołącz do nas już dzisiaj!

Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: Co zabrać na biwak 4 dniowy?

1. 18-06-10 15:52
    Stały Bywalec Avatar BE3
    Dostał podziękowań 22

Co zabrać na biwak 4 dniowy?

W poniedziałek jadę do domu na Lubelszczyznę. Brat właśnie dzisiaj odebrał nowy rower. Planujemy wybrać się we dwóch (może we trzech jak kumpel zdąży kupić bajka) w trasę na jakieś 3-4 dni. Weźmiemy ze sobą tylko plecaki i ewentualnie jakieś torby pod siodło czy trójkąty. Dla tego chcemy zabrać tylko najpotrzebniejsze, niezbędne rzeczy. Nie chcemy zabierać namiotu bo zajmuje dużo miejsca i jest ciężki. Gdzie będziemy spać? Gdziekolwiek. W opuszczonej stodole, na przystanku, w budce leśnej, jeśli tylko nie będzie padać to damy sobie radę.

Podstawowe narzędzia rowerowe:
    -imbusy, klucze 8 i 10mm, zestaw all-in-one, zapasową dętkę (może dwie), łatki do dętek, śrubokręty płaski i krzyżak, taśmę izolacyjną, małe kombinerki, pompka, trochę smaru lub oleju. Coś jeszcze?

-bandaż i opatrunki, plastry i wodę utlenioną.
    -spray na owady i olejek do opalania
    -kubek metalowy i/lub jakiś nie duży garnuszek do gotowania wody, widelec i łyżkę oraz nóż.
    -coś do jedzenia ale będziemy się starali raczej zaopatrywać w wiejskich sklepikach
    -aparat i zapasowe akumulatorki
    -oświetlenie do roweru
    -jakiś nie duży ale ciepły koc lub długie spodnie i bluzę z kapturem (dużo miejsca zajmą).
    -zapałki

Piszcie co Wy byście wzięli na taką wyprawę? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    Moja największa porażka? - Życie
    Forum - Wiecznie trwająca Wojna Poglądów i Racji.

2. 18-06-10 16:01
    Konto usunięte
    Dostał podziękowań 40
    sugeruję zabrać zapalniczkę zamiast zapałek nie tak łatwo ją zamoczyć jak zapałki no i jakiś nóż na wszelki wypadek

3. 18-06-10 16:26
    Elita Forum Avatar Kenhill
    Dostał podziękowań 169
    Nie zapomnij o rowerze

4. 18-06-10 16:27
    Dumny Forumowicz Avatar McMarcin
    Dostał podziękowań 35
    do tego proponuje zabrać płaszcz od deszczu (jednorazowy mało zajmuje) trochę kasy i mapę jeśli planujecie jechać gdzieś dalej, kamizelkę odblaskowa przyda się na głównych drogach.
    Z części to łatki, dętka, linka hamulcowa i do przerzutki, z doświadczenia wiem ze się czasem przydają, podstawowy zestaw kluczy. To by było chyba tyle

5. 18-06-10 16:30
    Wtajemniczony Avatar asx
    Dostał podziękowań 168
    4x4-paki .

6. 18-06-10 16:53
    Elita Forum
    Dostał podziękowań 223
    zamiast koca wziąłbym śpiwór. nowsze nie ważą kilograma, upakowują sie znacznie ciasniej niz koc. no i komfort termiczny nieporownywalny

ps tak mi sie jeszcze mysl nasuwa. to trochę ryzykowne, użyć 4dniowej trasy na test nowego, czy 2 nowych rowerow
    bo jak wiadomo, rower prosto z fabryki potrafi lepsze niespodzianki zrobic niz ten od dawna jezdzony.

na miejscu Twego brata, przed poniedzialkiem, zabralbym te nowa maszynke, na jakas solidną rundkę, i sprawdzilbym. (moga wyjsc różne pierdoly, od niewygodnego siodla/kierownicy począwszy, do źle poskręcanych częsci, itp)

7. 18-06-10 18:20
    Stały Bywalec Avatar BE3
    Dostał podziękowań 22
    Zapałki bym trzymał w wodoszczelnej kieszonce, ale wezmę i zapałki i zapalniczkę
    4x4 pak będzie co wieczór, ale nie będziemy go ze sobą wozić :P
    Kamizelka zbędna, będziemy jechać lasami i polami. Jeśli asfalt to tylko aby dostać się na drugą stronę jezdni.
    Rower nowy ale ja w poniedziałek jadę do domu, a na biwak wybierzemy się za jakieś 10 dni. A brat już ujeżdża nową maszynkę bo go na GG nie ma cały dzień .

Tak więc dodaję do listy:
    -śpiwór zamiast koca
    -płaszcz przeciwdeszczowy jednorazowy
    -kasa i mapa

Jeśli ktoś jeszcze ma pomysł co może się przydać na takiej wycieczce to walcie śmiało .

8. 18-06-10 18:45
    Wtajemniczony Avatar bender
    Dostał podziękowań 115
    Cytat Napisał Vilbo Zobacz post
    sugeruję zabrać zapalniczkę zamiast zapałek nie tak łatwo ją zamoczyć jak zapałki no i jakiś nóż na wszelki wypadek
    Kup krzesiwo - z tym nie ma problemu, tylko trzeba trochę poćwiczyć rozpalanie.

9. 18-06-10 18:47
    Stały Bywalec Avatar BE3
    Dostał podziękowań 22
    Cytat Napisał bender Zobacz post
    Kup krzesiwo - z tym nie ma problemu, tylko trzeba trochę poćwiczyć rozpalanie.
    Nie no bez jaj, nie jadę w dziką dżunglę :P

10. 18-06-10 19:20
    Stały Bywalec
    Dostał podziękowań 86
    Jeżeli pogoda będzie w miarę OK to spróbuj może zamiast śpiwora folię NRC. Na wszystkich kursach pierwszej pomocy trąbią o niej, więc powinna się przy temperaturach w nocy ~+15 C się sprawdzić, choć sam nie używałem.
    Po doświadczeniach z ostatniego wypadu-krem z filtrem + ew. takie coś po spaleniu-działa zajebiście chłodząco, da się egzystować nawet z najbardziej pojechanym oparzeniem od słońca (nie mogę tog na necie nigdzie chwilowo znaleźć nazywa się to bodajże "balsam po opalaniu" ale głowy se uciąć nie dam.
    Jeszcze o czymś myślałem, ale zapomniałem.

Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni