Forum rowerowe

Witaj na forum rowerowym BikeForum.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum. Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji, co umożliwi Ci pisanie wiadomości, prywatną korespondencję z innymi użytkownikami forum, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych ułatwień w korzystaniu z forum.

Rejestracja jest szybka i łatwa więc dołącz do nas już dzisiaj!

Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Tanie Hamulce tarczowe

1. 06-04-10 21:38
    Jestem tutaj Nowy

Tanie Hamulce tarczowe

Witam (to mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich),
    Posiadam dość stary rower, niestety, ale przestaje mi wystarczać. Hamulce mają defekty, wolno hamują (słaba siła), nie mam do nich zaufania. Pomyślałem o hamulcach tarczowych. Lecz jak spojrzałem na Allegro to od razu wiedziałem że mnie nie stać na markowe
    Czy lepiej się opłaci kupić gotowy, złożony zestaw (od razu mówię że nie chcę zapłacić 300 złotych, nie potrzebuję markowych części), czy może samemu złożyć? Tarcze widziałem za grosze (29 zł Shimano), co jeszcze jest potrzebne - z czego są zbudowane hamulce tarczowe?
    Prosiłbym o pomoc, aso.

2. 06-04-10 21:45
    Moderator Avatar kundello
    Dostał podziękowań 1,039
    Nie złożysz hamulców samemu. Można kupić jakieś mechaniczne hamulce, np Avid BB5 lub Accent freezer. Myślę że i z Tektro unique będziesz zadowolony, bo kosztuje mniej niż 100zł, a hamuje całkiem nieźle. Poszukaj tych trzech na allegro. Ostatnia propozycja to Hayes MX też jest w miarę dobry, a tani.
    reBike.pl serwis rowerowy Rzeszów

3. 06-04-10 22:22
    Stały Bywalec Avatar walker92
    Dostał podziękowań 30
    Jak ja chciałem zamontować BB7 na 'dość' starą piaste która miała mocowanie na tarcze, okazało się że nie pasuje... Inny rozstaw otworów. Z kolei hampel od makrokesza nie pasował na dzisiejsze standardy.

Dość stary rower? Daj jakąś fotke, cuś ;]

4. 06-04-10 22:54
    Jestem tutaj Nowy
    Czyli opłaca się cały zestaw kupować?
    walker92: BB7, tzn? Nie znam słownictwa, jeżdżę dla przyjemności, teraz się na poważnie tym zaintereesowałem. Nie znam się ;p

A tak OT: jaka rama? Mam ciężką stalową, (fotki potem wrzucę), jakiejś poszukuję...

5. 07-04-10 00:47
    Stały Bywalec Avatar Tomato
    Dostał podziękowań 109
    Po twoim poście wnioskuje że obecnie nie masz tarczowych hamulców.

Pamiętaj więc że tarcze są mocowane do piast a piasty muszą być przystosowane do mocowania tarcz. Jeżeli twój rower ma już swoje latka możliwe że bez wymiany piast się nie obejdzie. Jeżeli więc szukasz czegoś stosunkowo taniego możliwe że musisz do kosztów hamulców doliczyć koszt piast, nowych szprych i samego zaplatania. Warto więc zastanowić się nad zakupem dobrych vbreak.
    "Gdy byłem mały modliłem się do Boga o rower. Potem zrozumiałem, że Bóg działa inaczej - ukradłem rower i modliłem się o przebaczenie" Autor nieznany

6. 07-04-10 10:33
    Wtajemniczony
    Dostał podziękowań 209
    BB7 to topowy zacisk mechaniczny firmy Avid. Jeśli chcesz hamulce mechaniczne, możesz osobno kupić zacisk, osobno klamkę i tarczę, jednak w przypadku hydraulicznych ta sztuka będzie zdecydowanie pokomplikowana (i droższa). Tak, jak napisał to Tomato musisz też mieć mocowanie do tarczy na piaście, oraz mocowanie zacisku na widelcu i ramie. Bez tego ani rusz.
    Pozdrawiam
    "Autor oświadcza, że wynikające z wypowiedzi podobieństwo niektórego do wszystkiego i niczego jest przypadkowe i wynika z tego i tamtego. Dlaczego? Żeby było wesoło."
    A na tym autor jeździ

7. 07-04-10 10:55
    Stały Bywalec Avatar wojtasin
    Dostał podziękowań 141
    A na początek zmień klocki, linki i pancerze w tych hamulcach, które masz. Zazwyczaj pomaga
    Nie "puki" tylko "póki", a najlepiej "dopóki"

8. 07-04-10 11:46
    Stały Bywalec Avatar el_Majoros
    Dostał podziękowań 153
    Cytat Napisał aso Zobacz post
    Czyli opłaca się cały zestaw kupować?
    walker92: BB7, tzn? Nie znam słownictwa, jeżdżę dla przyjemności, teraz się na poważnie tym zaintereesowałem. Nie znam się ;p

A tak OT: jaka rama? Mam ciężką stalową, (fotki potem wrzucę), jakiejś poszukuję...
    Raczej nie widziałem mocowań pod zaciski do tarczówek na stalowych ramach. Do tego na 99% masz piasty nieprzystosowane do tarcz. Tak więc daj se spokój chłopaku z "tarczowym szaleństwem"
    pzdr
    ---
    Zdrada

9. 07-04-10 13:31
    Stały Bywalec Avatar BARTI
    Dostał podziękowań 51
    stalowa czy nie stalowa, nawet starsze typy aluminowych nie maja miejsca na tarczowki, a tym bardziej rower z marketu nie ma tych mocowan, mozna zalozyc adapter ale to mija sie z celem, ja bym proponował za to kase tak jak koledzy dobre v-ki
    no i co sie slizgasz na asfalcie

10. 07-04-10 13:32
    Wtajemniczony Avatar randy-rockstiff
    Dostał podziękowań 98
    Cytat Napisał el_Majoros Zobacz post
    Raczej nie widziałem mocowań pod zaciski do tarczówek na stalowych ramach.
    Jak to nie? Chyba, że to skrót myślowy, a miałeś na myśli stalowe ramy nie pierwszej młodości ;]
    Nie znam się, to się wypowiem.

Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni