Forum rowerowe

Witaj na forum rowerowym BikeForum.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum. Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji, co umożliwi Ci pisanie wiadomości, prywatną korespondencję z innymi użytkownikami forum, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych ułatwień w korzystaniu z forum.

Rejestracja jest szybka i łatwa więc dołącz do nas już dzisiaj!

Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Temat: Mycie łańcucha ?

1. 23-08-07 17:27
    Jestem tutaj Nowy
    A mam takie teoretyczne pytanie, w związku z myciem łańcucha i całego roweru. Czy można by skorzystać z ręcznej myjni samochodowej, takiej samoobsługowej. Wodą demineralizowaną (szybko wysycha, nie wnika) przepłukać co potrzeba, umyć koła. Oczywiście od razu zabrać się za przesmarowanie.

Ponury

2. 23-08-07 20:24
    Dumny Forumowicz
    Dostał podziękowań 5
    Przyłączam się do pytania, sam mam ochotę myć rower ciśnieniowo tylko nie wiem czy mu nie zaszkodzi.

3. 23-08-07 20:34
    Wtajemniczony Avatar miro
    Dostał podziękowań 395
    Można, ale wszystko trzeba będzie przesmarować od nowa. W przypadku części kompaktowych może to sprawić problem.
    Najlepiej wziąć szmatkę, pojemnik z wodą do mycia naczyń i myć ręcznie. Ja tak robię, choć maszynę rzadko myję (nie brudzi mi się mocno i często).

4. 23-08-07 21:06
    Początkujący Forumowicz Avatar FS_
    Dostał podziękowań 5
    Bah, ja praktycznie po kazdej jezdzie mam mase blota do usuniecia -_-

5. 23-08-07 21:19
    Dumny Forumowicz Avatar cubson
    Dostał podziękowań 86
    Od mycia ciśnieniowego woda może wejść do łożysk. Niektóre uszczelki mogą nie wytrzymać.
    Życie bez roweru powoduje raka i choroby serca.

6. 24-08-07 17:13
    Początkujący Forumowicz Avatar FS_
    Dostał podziękowań 5
    Kupilem nafte i po 1,5h czyszczenia lancuch zaczal porzadnie wygladac (nie sadzilem, ze byl tak bardzo zabrudzony oO). Gorzej, ze zebatki nanosza resztki brudu na ogniwa, ale temu zaradze jutro bo juz mi glowa peka od smrodu nafty xD

7. 27-08-07 16:01
    Początkujący Forumowicz Avatar chemik
    Cytat Napisał miro Zobacz post
    Najlepiej wziąć szmatkę, pojemnik z wodą do mycia naczyń i myć ręcznie.
    Jesli woda do mycia naczyn to woda + plyn do mycia naczyn (np. Ludwik) to zle robisz... Plyn do mycia naczyn jest bardzo dobrym emulgatorem jesli chodzi o tluszcze i w polaczeniu z woda wyplukuje wszelkie smary... Lepiej uzyj do tego celu szamponu samochodowego - nawet najtanszy bedzie lepszy od plynu do mycia naczyn...
    Dziś jest pierwszy dzień reszty twego życia...

8. 27-08-07 17:39
    Wtajemniczony Avatar miro
    Dostał podziękowań 395
    Zgadza się. Ale rower myję tylko powierzchownie, do żadnych łożysk woda z płynem mi się nie dostaje więc ten sposób może być.

9. 27-08-07 17:42
    Początkujący Forumowicz
    Ja odradzam jakis srodkow czyszczacych poza wd40. Moje czyszczenie polega na tym, ze najpierw szoruje wieksza szczotka caly lancuch, pozniej szcczoteczka do zebow no i nakoniec najlmniejsza pomiedzy ogniwami nastepnie podcisniemien sprezonym powietrzem z sprezarki wszystkie brudy wydmuchauje a na koniec szmatka sucha lub ewentualnie lekko nasaczona denaturatem, nie ma co tu sie rozczulac nad lancuchem, bo po jednej jezdzie i tak jest caly ufajdany wiec lepiej czyscic czesciej a mniej dokladnie. Takie jest moje zdanie

10. 27-08-07 18:21
    Moderator Avatar Miśq
    Dostał podziękowań 145
    Chemik ten twój nick to chyba się z przypadku nie wziął

Co do łańcucha . Wziąłem czystą szmatkę i (suchą ) przeleciałem cały łańcuch pobieżnie . Następnie wyczyściłem dokładnie przy ogniwach i szczeliny pomiędzy ogniwami . Później dokładnie wyczyściłem z góry i z dołu . Około 1,5h roboty ale łańcuch się błyszczał i zdaje się że trochę lepiej chodzi

Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni