Forum rowerowe

Witaj na forum rowerowym BikeForum.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum. Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji, co umożliwi Ci pisanie wiadomości, prywatną korespondencję z innymi użytkownikami forum, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych ułatwień w korzystaniu z forum.

Rejestracja jest szybka i łatwa więc dołącz do nas już dzisiaj!

Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: siodełko( pokrowiec żelowy)

1. 16-11-09 12:22
    Jestem tutaj Nowy

siodełko( pokrowiec żelowy)

z doborem odpowiedniego siodełka nie jeden z nas miał problemy co sądzicie o pokrowcach żelowych, jest ich do wyboru, a jak sprawują sie w rzeczywistości mniej boli

2. 16-11-09 16:43
    Dumny Forumowicz Avatar spider146
    Dostał podziękowań 9
    Kumpel mial pokrowiec zelowy i po jednym wyjezdzie >50km wyrzucil, bo stwierdzil, ze jest jeszcze gorzej. Najlepszym rozwiazaniem jak dla mnie sa spodenki z wkladka i odpowiednie siodlo (nie za szerokie).
    Kelly's Salamander 2007 / Accent Via Montana 2010 / http://maciek320bike.bikestats.pl

3. 16-11-09 20:41
    Dumny Forumowicz Avatar matajsenPL
    Dostał podziękowań 4
    Moi rodzice w tym jeżdżą. Mówią że jest dużo lepiej. Musisz sobie to dobrze założyć. Efekty są. Jeżdziłem do szkoły na taty rowerze (mój był np. rozwalony) i nie źle było. Troszkę lepiej jak na moim super extra wygodnym normalnym siodełku

4. 16-11-09 20:53
    Wtajemniczony Avatar Koxiu
    Dostał podziękowań 297
    Mi sie udalo przejechac na takim czyms pare km potem zwatpilem i schowalem do plecaka... nie polecam - lepiej kupic porzadne siodlo i ewentualnie spodneki z wkladka

5. 16-11-09 21:36
    Jestem tutaj Nowy
    Również korzystałam z żelowej nakładki... to jest całkiem niezłe dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerem i nie jeżdżą na jakieś specjalnie długie trasy, rzeczywiście komfort o wiele większy. ale jak już się ciało przyzwyczai do siodełka, to zaczyna przeszkadzać i wtedy rzeczywiście nie ma to jak wkładka i raczej wąskie siodełko tak więc jeśli już jeździsz to nie wyrzucaj na to kasy.

6. 17-11-09 00:18
    Moderator Avatar kundello
    Dostał podziękowań 1,037
    Po pierwsze należy dostosować nachylenie siodełka. Wielu rowerzystów ma dziób siodła za wysoko. Tylek przyzwyczai sie do każdego siodełka.
    reBike.pl serwis rowerowy Rzeszów

7. 25-11-09 00:16
    Jestem tutaj Nowy Avatar Bikel
    Pierwsze słyszę o takich pokrowcach żelowych, drogie to jest? I czy to sprawdza sie latem...? Jakoś słowo "żel" mnie odstrasza... Wg mnie podstawa to dobrze dobrane i ustawione siodełko, gdy te rzeczy nawalą nie ma szans, by jakieś pokrowce pomogły. A jeszcze pytanie tak niby związane, niby nie... Vzy przy dłuższych trasach - pól dnia na rowerze, dzień - nie bolą was ręce...? Bo mnie bolą w łokciach i zastanawiam się co może być tego przyczyną...

8. 25-11-09 09:30
    Dumny Forumowicz Avatar dext3r
    Dostał podziękowań 22
    Ja mam doświadczenie z pokrowcem.
    Na wyjazdy typowo rowerowe jeżdzę na twardym siodełku (Selle Italia C2 Gel Flow) i w spodenkach z wkładką. Za to do pracy jeżdzę drugim rowerem właśnie z pokrowcem żelowym. Moim zdaniem pokrowiec jest ok jeżeli z jakichś powodów nie chcemy jeżdzić w spodenkach z wkładką, jest wygodniejszy niż spodnie z wkładką (pewnie dużo zależy jaki to pokrowiec - ja kupiłem za 90 zł w Decathlonie rok temu i jest wygodny). Na wyprawy MTB nie polecam pokrowca - trochę się bardziej pływa się w siodełku, pokrowiec swoje waży , no i to nie po chrześcijańsku tak jechać do lasu z pokrowcem .
    Na spokojne wycieczki turystyczne pokrowiec jest ok, bardzo fajne rozwiązanie dla osób, które nie jeżdzą dużo i nie chcą inwestować w "dedykowane" spodenki (z drugiej strony pokrowiec kosztuje tyle co spodenki z wkładką).
    Without evil there is no good so it must be good to be evil sometimes

Odpowiedz na ten temat