Forum rowerowe

Witaj na forum rowerowym BikeForum.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum. Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji, co umożliwi Ci pisanie wiadomości, prywatną korespondencję z innymi użytkownikami forum, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych ułatwień w korzystaniu z forum.

Rejestracja jest szybka i łatwa więc dołącz do nas już dzisiaj!

Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Przerzutki

1. 27-07-07 19:41
    Dumny Forumowicz Avatar Mayne
    Dostał podziękowań 3

Przerzutki

Tym razem pytanie o przerzutki.
    1. Czy jak mam klamkomanetki, to zawsze hamowanie jest sprzężone z przerzutkami ? (w sensie rączki)
    2. Mam napisane na klamkach hamulca Shimano V-break a na przerzutce z tyłu Shimano Acera. Podejrzewam, że nie najwyższa to półka jest. Polecicie coś co mógłbym kupić, żeby jednocześnie poczuć różnicę, a jednocześnie mieć kasę na jedzenie w sierpniu?? . Dodam, że hamulce tarczowe nie interesesują mnie

Pozdrawiam serdecznie
    Think For Yourself
    Question Authorities.

2. 27-07-07 19:55
    Wtajemniczony Avatar miro
    Dostał podziękowań 395
    1 - chodzi Ci o to, czy w klamkomanetkach masz połączoną klamkę i manetkę? Czy o Dual Control?

2 - Przerzutka działa źle, zbyt mało komfortowo, zbyt duzo waży, czy czemu chcesz ją zmienić? Może nie ma takiej potrzeby? Mi wystarcza sora (kosztuje tyle, co Twoja Acera mniej więcej) i nie zamierzam jej zmienić.

Klamkomanetki masz takie?

Klasy przerzutek shimano (mtb) od najniższej w górę :
    Tourney, Altus i Acera, Alivio, Deore, Deore LX, Deore XT i Hone, XTR i Saint

3. 27-07-07 20:08
    Dostał podziękowań 3
    1. Chodzi mi o to, że widze, że one są jakby zespolone ze sobą (rączka hamulca z klameczkami przerzutki przy kierownicy) i zastanawiałem się, czy jak ma się zwykłe klockowe hamulce, to czy to jest komplet, który kupuje się zawsze razem.
    2. Co do przerzutek, to serwisant kilka razy regulował mi tylnią przezrzutkę, ale nie zmienia się ona tak dobrze, jakbym chciał, czasem z opóźnieniem, czasem wcale, poza tym chyba kiedyś trzasnąłem nią o coś i pewnie stąd problem.
    3. Jest jakaś strona, gdzie mogę poczytać recenzje na temat sprzętu ??
    Think For Yourself
    Question Authorities.

4. 27-07-07 20:48
    Dostał podziękowań 395
    Klamkomanetki, klamki, manetki, hamulce (szczęki), wszystko to można kupic osobno.
    Gwoli jasności : hamuje się klamką, manetka od przerzutki ma cyngle do zmieniania biegów (dotyczy to tego konkretnego typu).

Moja sora tak jak w zapodanej recenzji napisałem spisuje mi się dobrze, polecam. Na dh-zone jest sporo recenzji.

5. 28-07-07 19:18
    Dostał podziękowań 3
    Facet w serwisie spojrzał dzisiaj na moje Acera (przerzutki tylnie) i powiedział, że jakbym chciał zmienić, to poleca zeszłoroczne deore, bo tegoroczne są wadliwe jego zdaniem. Dałbym za nie 65zł, jeśli dobrze pamiętam...
    Think For Yourself
    Question Authorities.

6. 28-07-07 21:53
    Dumny Forumowicz Avatar Obieżyświat
    Dostał podziękowań 24
    A jaką polecilibyście przerzutkę tylną na kasetę 7-rzędową i klamkomanetek 8-rzędowych shimano deore xt rapid fire? Chciałbym jak najwięcej zaoszczędzić zwłaszcza, że dość nową (1,5 roczną) przerzutkę deore xt złamałem na kamieniu;/ Jeżdże na "góralu" na semi slickach ale głównie po szosie (70-80%). Lubię też czasami pośmigać w terenie. Mam około150 zł ale chciałbym zakupić coś w cenie 50-70 zł i mniejsze

7. 28-07-07 22:01
    Wtajemniczony Avatar Krzysiek.UK
    Dostał podziękowań 121
    Ja mam tylną XT 2007 GS (krótki wózek) jest spoko, zmiana płynna i pod obciązeniem jest bardzo dobrze

8. 28-07-07 22:27
    Dostał podziękowań 395
    Wydaje mi się, że sora byłaby akurat. Jest to szosowa przerzutka dobrze spisująca się w mtb grawitacyjnym i przyziemnym. Nie jest droga (ok 50zł).

9. 28-07-07 22:41
    Wtajemniczony Avatar Krzysiek.UK
    Dostał podziękowań 121
    Cytat Napisał miro Zobacz post
    Wydaje mi się, że sora byłaby akurat. Jest to szosowa przerzutka dobrze spisująca się w mtb grawitacyjnym i przyziemnym. Nie jest droga (ok 50zł).
    To prawda, ja napisałem tylko to czego akutualnie używam

Odpowiedz na ten temat